Endometrioza

Je tu niekto kto otehotnel po dlhom lieceni z endometriozy???

ahojte všetci,
v júli tohto roku mi zistili endometriózu… Vyše štyroch mesiacov som chodila po doktoroch s veľkými bolesťami a už som sa cítila ako simulantka, ktorá si to len namýšľa. Avšak opak bol pravdou… Spočiatku som bola spokojná, že aspoň viem čo mi je a bude tomu koniec. Lenže mňa čakala liečba. Ložiská boli rozsiahle vzhľadom na môj vek 18 rokov. Predpísali mi Lucrin Depot. Užívla som ho 4 mesiace, ale už nikdy viac. To aj tie bolesti boli lepšie ako tie stavy popri užívaní tohto lieku… Mávala som návaly tepla a zimy, strašné depresívne stavy, pocity úzkosti…boho to strašné. Nikomu by som to nepriala zažiť. Najhoršie na tom bolo, že to okolie nedokázalo pochopiť. Táto liečba mala trvať 6 mesiacov. Ja som to však nevydržala, pretože som v maturitnom ročníku a nedokážem sa na nič sústrediť. Mám ísť na ďalšie laparoskopické vyšetrenie a som sama zvedavá, ako to všetko dopadne. Obávam sa, že to ešte neskončilo. Stále ma bolieva brucho, od laparoskopie už nič nie je ako bývalo. Bojím sa toho, ale mám veľmi dobrého doktora, ktorému plne dôverujem… Držte palce

ahoj renka chcem sa ta opytat ako ta vysetrovalil na Endometriozu?mne nerobili nic len to tiply a robili LPS

Presne viem co prezivas…
Uzivala som to svinstvo 6 mesiacov a nikdy uz nechcem o tom ani pocut!
Same depresie,uzkost,nervozita,navaly…bolo to hrozne.Od vtedy (ako ty spominas) nie je nic ako byvalo.
Mna moj lekar zanedbaval,takze som ho v poslednom mesiaci liecby vymenila za ineho.Teraz musim cakat kym mi pride menstruaci aby sa spravilo dalsie vysetrenie…
Je to hrozne ale sme predsa silne a zdolame aj toto.
Drzim ti palce!!

Ahoj je vela uspesnych tehuliek aj mamiciek s endometriozou.Vyhladaj si na googly www.modry konik.sk a tam temu endometrioza alebo uspesne tehulky s endometriozou tam ti poradia.

aj ja som po dvoch operaciach,nie laparo,ale klasicke rezy,po dvoch hormonalnych liecbach Zoladexom,cize po umelych prechodoch,vsetko sa to udialo v priebehu dvoch rokov.Teraz uzivam hormon.antikoncepciu ,Evru,a konecne mam chvilku pokoj.Mam 35 rokov a tesim sa do prechodu,myslim,ze az vtedy budem mat od tej pliagy pokoj.Ale chcem vam povedat,ze tie bolesti som mala od 12,odkedy mam menzes,ale vsetci ma povazovali za hysterku.V 23 sa mi narodilo dievcatko,a to aj bez liecby,hoci predcasne,v 8.mesiaci.Potrapili sme sa,a teraz je to nadherna a mudra kocka.Bola by som rada,keby lekari tuto diagnozu nepodcenovali,lebo nie kazda zena ma take stasie ako ja.

Mne teraz v lete tiež znova diagnostikovali endometriozu.Znova sa mi vrátila takmer po desiatich rokov.Medzi tým som porodila dve krásne detičky.Od leto som mala bolesti v podbrušku-krčovitého stavu.Teraz mi zastavili menzes tak uvidím ako dopadnem, či ložiska sa stiahnu ale uplne vymyznú na nejaký čas.

ahojte kočky,tiež mi zistili endometriozu, v decembri pred mesiacom ma operovali a teraz v januári sa mám ísť dohodnúť s lekárom na polročnú hormonálnu liečbu…dve detičky už mám, mám 32 rokov, ale počula som o tomto svinstve, prosím ak máte niektorá s touto liečbou skúsenosť, napíšte prosím a hlavne mi tiež napíšte ako to bolo tiež s váhou - ale počula som, že väčšina kočiek z toho velmi schudlo, dakujem vám všetkým, a všetkým kočkám držím palce

ahoj,ja som si dnes bola akurát pre výsledky, v decembri mi to laparoskopicky odstránili.Ja som nemala žiadne bolesti,pri preventívnej prehliadke mi to zistili, čo ma dosť nemilo prekvapilo.Dnes mi lekár hovoril o nasadení hormonálnej liečby,vraj sa musí čakať na schválenie zdravotnou pouisťňou,vraj je to finančne náročná liečba.Keď m hovoril o nežiadúcich účinkom,tak už teraz mat pot oblieva.

financne narocna?ved to preplaca vsetko poistovna!!nenechaj sa oklamat a zakroc skor ako bude neskoro…
neziaduce ucinky su hnusne,doslova ti znicia zivot,nechut na vsetko,depresie…bolo to moje najhorsie obdobie zivota,ale som rada ze preslo a teraz zacinam zit!
vela stastia !

Mne museli liečbu skráťiť,lebo som zase mala predmenštr. bolesti, a menzes som nemela,tak zachvilu ho môžem očákovať,a milo som bola prekvapená,že ložiska už neboli vidieť na USG,tak som sa potešila,no uvidím dokedy to vydrží,lebo si pripadám ako simulantka,ked každú chvílu som u gynekológa s bolesťami v podbrušku,raz tam je cysta,ktorá po liečbe zmizne,potom je tam endometrium,ktoré je po mesiaci menšie a po odialení menzesu zmizne.

ahoj ja som ju v decembri ukoncila,a svinstvo je slabe slovo!priprav sa na navali tepla zimi,depresie, unavu,nervy a hlavne na to vsetko priprav aj manzela!ja som skoro o neho prisla,doktor povie tych 6mesiacov ubehne ako voda ale ja som chcela kazdy mesiac ukoncit tu …liecbu.o vahu sa bat nemusis,drzim ti palce pa

ahoj ja som tiez dokoncila liecbu tiez to bolo a este stale je moje najhorsie obdobie v zivote,zaujimalo by ma kedy ti to vsetko skoncilo ja som poslednu injekciu zobrala 1,decembra a este stale mam tie vedlajsie ucinky menzes je v nedohladne, upravi sa to po jeho prichode?nevies ako je to s otehotnenim?a ako zistim ze sa ta “korela” stratila?

ahoj
ja som poslednu davku zobrala 28.10. a vedlajsie ucinky pretrvavaju do dnes,avsak tie “menej neprijemne” ako su navaly tepla,ale hlavne ze depky a ostatne hrozne veci su uz prec…
menzes som nemala od maja a teraz ma pobolieva brucho,takze dufam,ze sa coskoro dostavi,lebo uz som na nervy :))
neviem ako je to s otehotnenim,pretoze ja sa o to nepokusam,lekar ti povie presnejsie…
zistit sa to da opat laparoskopicky,comu sa vyhybam,pretoze uz len pri predstave nemocnice mi je zle…
drzim paste,nech si coskoro fit :slight_smile:

Ahojte dievčata.
Mám 39 rokov a s endometriozou sa trápim už
20 rokov.Mohla by som napísať napísať knihu
o mojom živote. Volala by sa"Ležím si na koze
a je mi na prd"
Podstúpila som 5 operácii 5 Hsg vyšetrení pod Rtg užila som si kopec klistírov a narkoz.Skonzumovala so množstvo hormonou injekcií. Užila som si tri umelé prechody a taktiež som podstúpila dvakrát umelé oplodnenie.Z môjho ženského vybavenia mi ostalo len :štvrtka endom. vaječníka a maternica.Takže dalej fičím na hormonoch a samozrejme na ANTIDEPRESIVACH !!! Pridružilo
sa mi kopec iných diagnoz : polycystické črevá,hemeroidy,cysty v prsníkoch,skolioza,depresia…No napriek tomu sa cítim ako víťaz lebo mám pri sebe manžela ktorého milujem a je to to najlepšie
čo ma v živote stretlo. Takže kočky nefnukajme ale bojujme dalej sú ludia ktorý sú na tom oveľa horšie.

ahoj,tak to si ma velmi nepotesila ,ja som prave ukoncila liecbu bolo najhorsie obdobie mojho zivota,teraz ocakavam menstruaciu ale ako mi povedal lekar zatial je v nedohladne. mas dedi?

AHOJTE ,
mam 38 rokov a po zapale maternice asi pred rokom,mi zdiagnostikovali endometriozu s cystou.Samozrejme tiez mam bolesti v lavom boku a vystreluju az do chrbata a bol a spinenie mam pocas ovulacie.Preto som sa rozhodla vyhlasit boj tejto potvore.Zacala som homeopatickou liecbou.Zatia to cele vyzera tak ,ze sa pravdepodobne cistim ,lebo idu so mna rozne zhluky ,co som predtym nemala,a reakcia nastala po podani homeopatika ,som zvedava ,ako to cele bude pokracovat.

užívala som 8 mesiacov Zoladex a hned po prvej menštruácii mi na vaječníku narástla
7 cm cysta. Bolo to pre mna hrozné sklamanie
z takejto liečby no napriek tomu som podstúpila ešte 2krát liečbu Decapeptylom a
Diferenilom.Obidve so žiadným výsledkom.
Detičky nemám ale ešte stále verím a možno skúsim ešte jedno umelé oplodnenie.

Ahojte dievcata,
mam 25 rokov,moja hmotnosti bola vzdy rovnaka 48 kg.Ale ako som ochorela schudla som na 39 kg…po LSK mi doktor povedal,ze mam tazku endometriozu,nasadil mi teda 6 mesacnu hormonalnu liecbu /Lucrin/,upozornil ma,ze je to tazka liecba.A aj bola…strasne…1.mesiac som myslela,ze sa zblaznim:navaly,bolesti,depresie…Po 2.injekcie sa to vsak vsetko otocilo…bolo to lepsie a lepsie…dievcata je to tazka choroba a tak isto liecba je tazka ale staci si uvedomit,ze nam liecba pomoze-musime vydrzat…a predsa nie sme na tom tak zle ako ti ini chori ludia…dnes uz mam za sebou aj 1.menstruaciu po liecbe,ktora prebehla celkom fajn…a ako sa citim? DOBRE! Viem vsak ze nie tak dobre ako ti zdravi…Uvidim co bude dalej…Baby drzim Vam palce,da sa to zvladnut,len musime byt silne.papa

Ahojte,chcela by som sa spytat,ako Vám zistuju loziska endometriozy?Laparoskopiou?alebo vnutornym USG?
Ja som bola pred dvomi rokmi operovana ,vybrali mi cystu,velkosti paste…cystu som v sebe mala vyse dvoch rokov a moja doktorka,najhorsia doktorka -gynekologicka v PN,mi ju susila 4 dnovymi antibiotikami…ani nemala pojem ,co je endometrioza.
Najhorsie na tom je,ze vraj to bol spustac choroby u mna cukrovky.Takze mam inzulinovu pumpu,le je to v pohode.Ako som si davala do suvisu postihnutie vajecnikov pankreasu a stitnej zlazy,prisla som na to ze mám postihnuty endokrinny system…nie je vsetko iba o strave a sporte,mame aj geneticke predispozicie,ale neviem ci je spravne brat na endometriozu iba pilulky…komu to pomoze a nevrati sa ok,ale ja myslim,ze problem je v tom,ze lekarom sa nepodarilo prist nato preco vznika a to je navacsia chyba…liecia vlastne co?na zaklade coho?co vedia o endometrioze celkovo?iba rozdavat kazdej zene hak?
cest vynimkam lekarom,ktorí neberu endometriozu ako chorobu histeriek…
mozno je vsak ovela dolezitejsie to,akí su sikovni v inom…ak dokazu vyvinut ockovaciu latku na prasaciu chripku v tak kratkom case…zaujimave.
ak chcete napiste mi aj na mail,rada si precitam vase pribehy s touto chorobou…
luxuur@gmail.com