Excimer - operacia oci

Bol niekto z Vas na operacii oci EXCIMER laserom? Napiste Vase skusenosti, pocity, priebeh pred, pocas a po zakroku. Po akom case sa Vam ustalili dioptrie?

1 Like

Aj mňa by zaujímalo, platí sa za vstupné vyšetrenie? Aké predoperačné vyšetrenia robia, koľko to stojí?

1 Like

Na konzultáciu (vstupné vyšetrenie) sa objednáva až mesiac dopredu, čo ma trošku prekvapilo. Povedali mi, že to stojí 1.000,- Sk. Nič viac neviem, preto som chcel vedieť viac od ľudí, ktorí to už absolvovali. Idem koncom mája, potom napíšem viac.

1 Like

Ahojte. Dá sa tým liečiť aj astigmatizmus?

1 Like

Ahoj. Ja mám astigmatizmus a dočítal som sa, že operácia pomáha. Ale rád by som si prečítal, čo na to povie odborník alebo niekto, kto už operáciu excimer laserom absolvoval. Nech viem, na čo sa mám na vstupnom vyšetrení a konzultácií pýtať.

1 Like

U koho si sa pýtal, v Bratislave? V akej firme?

1 Like

Pýtal som sa v Bratislave, v EXCIMER laserová ambulancia - Poliklinika Karlova Ves.

1 Like

Minule som sľúbil, že keď budem mať po vyšetrení, napišem viac. Bol som objednaný na 10:00, zobrali ma a začali presne na čas. Najprv na recepcii vypísali kartu, popýtali sa na alergie, choroby, … Potom ma zobrala sestrička a pochodila so mnou všetky prístroje, presvietili ma za svetla, za tmy, pozoroval som zaostrujúce sa obrázky, merali očný tlak, okuliare… Bolo ich asi osem. Potom si ma na chvíľku zobrala doktorka, ktorá niečo pozerala ďalším prístrojom a popýtala sa ešte raz na alergie, choroby očí, zápaly. Nasadila mi tie skušobné okuliare a čítal som jej písmenká. Od nej som odišiel do čakárne, kde mi asi štyri krát nakvapkali rôzne kvapky (neskôr som sa dozvedel, že na znecitlivenie a zväčšenie). Asi po dvadsiatich minútach ma zase premerali na niektorých prístrojoch a išiel som opäť k doktorke. Tá popozerala papiere, ešte raz pozrela nejakým prístrojom do oka a zmerala mi sondou hrúbku rohovky (dotkla sa mi oka, ale nič som necítil, bolo znecitlivené kvapkami). Po všetkých týchto vyšetreniach mi povedala, že operácia je možná, ale keďže mám silný astigmatizmus, tak sa to nebude dať upraviť na nulu, ale okuliare budem musieť nosiť asi iba na čítanie, pozeranie TV, pri PC… Čo je pre mňa veľká výhoda, lebo teraz bez nich nevidím vôbec nič - mám 6,5 D. Ešte som sa dozvedel, že si môžem dať operovať obe oči naraz a mám dve možnosti operácie - PRK a LASEK. Popísala výhody a nevýhody, ak by to niekoho zaujímalo, nech napíše… Cena je 11.000,- Sk za PRK a 14.000,- Sk za LASEK. Samozrejme za jedno oko.

1 Like

Hradí to zdravotná poisťovňa?

Zdravim. Tiez uvazujem ze pojdem na operaciu oci. Som kratkozraky a rad by som videl do dialky fajn, len sa bojim, ci sa mi to vrati. Jedna znama bola v Bratislave a ma to fajn, ale ze po operacii neskor robia nejake zabrusovanie sosovky, ale ona si to nedala, by ma tiez zaujimalo, ci to je dobre alebo nie. Ci treba alebo nie. Ja pojdem v Ziline ak sa tak rozhodnem. Chcem sa este spytat, ze aky je rozdiel PRK a LASEK. Dakujem vopred za odpoved.

Skus sa pozriet na stranku kosickej firmy (excimer-kosice). Ziskas tam podrobne info o vsetkom, co by si mal vediet este pred tym, nez vobec niekam zavolas, aj o tom, ze metody PRK a LASEK su starsieho data a tie novsie (LASIK a EPI-LASIK) tolko nebolia po operacii, aj ked su drahsie. Kosicania su ovela popredu v tomto ako Zilincania, takze zvaz, kam sa na operaciu vyberies. Vela stastia.

Za operáciu Eximer - laser, zdravotná poisťovňa neplatí. V zákone sú nejaké výkony, ktoré v tejto súvislosti ZP prepláca. Odporúčam sa poradiť s revíznym lekárom poisťovne.

1 Like

Ahoj Tomas, mozno uz mas dnes po operacii laserom, a ked nie, tak len v skratke. Mala som laserovu operaciu pred 2 rokmi. Som velmi spokojna a mozem povedat, ze mi to zmenilo zivot a vobec nelutujem. Mala som dioptrie -5,5 s astigmatizmom a dnes som uz zabudla, ze nejake okuliare som potrebovala. Operacia prebehla super, bezbolestne, len po op. som mala 2-3 dni skriabanie v ociach, ktore sa dalo pokryt tabl. na bolest, oci boli niekolko dni citlive na svetlo, vyriesia to slnecne okuliare s kvalitnym UV filtrom. Hned na druhy den rano som videla ako jastrab, co trva zatial dodnes :slight_smile:

Vela stastia!

1 Like

Ahoj Janka, ďakujem za info aj za všetko. Ešte nemám, chystám sa až začiatkom októbra - pracovne povinnosti a veľa slnečného žiarenia. Potom dám vedieť, či som na tom rovnako, ako ty :slight_smile:

1 Like

mam záujem popisať rozdiel medzi týmito operáciami. mne odporučaju PRK.čim skor napiš. vdaka

1 Like

Ahoj Janka,chcela by som sa len spytat,kde si sa dala operovat-v Blave alebo v Kosiciach?Ja mam rovnake dioptrie ako si mala ty a potesilo ma,ze ta bolest nie je az taka hrozna a da sa v pohode prezit s tabletkami.Ako je to s kontrolami,lebo pracujem v zahranici a domov sa dostanem dakedy vo februari alebo v marci maxim. na 10 dni.Dakujem vopred za odpoved.

1 Like

Zdravim, ja som bol na operacii minule leto. Cize uz mam po vyse roka. Bol som v Blave v Cornea-Laser. Mal som dioptrie -8 a -7.5. Podstupil som LASEK kvoli vysokym dioptriam. Cena komplet so vsetkym asi 26 000 obidve oci spolu. Zakrok vobec nebolel, kym som videl uplne ostro sice trvalo vyse tyzdna asi az dva, ale bolest ziadna za cely cas. Prve dni mi slzili oci dost, to je vsetko. Super na tom je, ze hoci som nosil okuliare od svojich 7 rokov, neskor kontaktne sosovky, tak teraz uz ani neviem ze to niekedy bolo… Mam 0 dioptrii a vidim ostrejsie ako kamarati co nikdy okuliare nepotrebovali. Dioptrie zmerane u ocneho. A to mi vraveli ze ak bude menej ako 2 tak je to super pri mojich dioptriach… Ak ma niekto otazky rad zodpoviem, piste na email mysthicman zavinac seznam bodka cz.

1 Like

Ahojte rozhodujem sa ze aj ja pôjdem na oberaciu oci ale chcla by som vediet ci musi byt zrak ustaleny tie 2 roky lebo mne sa stale zhorsuje. Prosim ak to viete tak mi odpiste Dakujem.

1 Like

Zvatujem o operacii oci mohol by som dostat kontakt na spominanu instituciu?

1 Like

ahojte. ja som bola nedavno na operacii oboch oci v Centre Mikrochirurgie Oka u pana primara Veseleho a mozem ich len chvalit. liecia laserom i silne formy astigmatizmu. najlepsie je pozriet si ich na cmo.sk.
mne to par dni po zakroku trvalo kym som sa dostala cez skrabanie v ociach, ale samotny zakrok bol bezbolestny. este som stale vo faze stabilizacie zraku. ale rozhodne sa tesim, ze uz teraz vidim omnoho lepsie ako pred zakrokom.
drzim vam palce.

1 Like