Excimer - operacia oci

Ahoj Ingrid, operovali ma v Bratislave - Karlova Ves, a tiez som mala ten problem lebo som o mesiac musela odcestovat, tiez som pracovala v zahranici :slight_smile: Za mesiac som stihla asi 3 kontroly, prva tusim po 3 dnoch, potom asi o tyzden, potom o mesiac, a potom tusim o 3 mesiace, na ktorej som uz ani nebola, dali mi recept na kvapky za 3 mesiace. Myslim ked nemas komplikacie po mesiaci, nemusis ani ist na kontrolu, len si sama budes zvlhcovat oci kvapkami (umele slzy). Popripade skocis na kontrolu v krajine kde pracujes…ak tam robia taketo operacie… :slight_smile:

1 Like

Ahojte,

Má niekto skúsenosti s operáciou keratokonus?A kde ste si to dali operovať? Ja mám možnosť v Bratislave cornea-laser alebo v Prahe na očnej klinike Královské Vinohrady.Zvažujem či mám ísť do Prahy alebo máme aj tu v Bratislave dobrých lekárov na túto diagnózu. Vie mi niekto poradiť? Ďakujem…

1 Like

A ešte jedna otázočka, vie mi niekto dať referencie na očnú kliniku Královské Vinohrady v Prahe?

ahoj…

Ano zrak by mal byt minimalne 1,5 roka ustaleny, mne sa tiez stale zhorsoval zhorsoval a teraz som sa rozhodla ist na operaciu a bola som v Centre Mikrochirurgie oka a tam mi povedali ze mam chorobu na rohovke tzv. keratokonus dôsledkom ktoreho sa mi stale zrak zhorsuje…teraz ma caka operacia tejto choroby respektive UV lampou sa to robi a malo by to tu chorobu zastavit cize aj dioptrie by sa mi mali zastavit a potom po roku by som mohla ist normalne na operaciu. AK sa ti stale zhorsuje zrak, chod na celkove vysetrenie bud do toho centra mikrochirurgie oka www.cmo.sk alebo do Excimer v Karlovej Vsi…spravia ti celkove vysetrenie a budes vediet na com si ci mozes podstupit operaciu alebo nie…

Ahojte, aj ja som uz 5 rokov po operacii oci v excimeri. Mala som az 10 dioptrii, nosila som sosovky…po operacii mi zostali 1-2 dioptrie…okuliare uz nenosim. Som velmi spokojna. Robili mi lasek.

Vedel by mi niekto poradiť,či operujú astgmatizmus s Ľ okom -7 a P okom -2,5 aj po
44 rokoch, nie je už na operáciu laserom neskoro? Veľmi ťažko sa mi dajú zhotoviť okuliare ,pretože je tam dosť veľký rozdiel medzi očami.

Ahoj, prosím ta popisal by si mi výhody a nevýhody PRK a LASEK?Mám dioptrie 2,5 a 2,75 a mne odporučili PRK

Ahoj, nasla som tvoj príspevok na fore, pravdepodobne mas uz operáciu za sebou, mna tiez odporúčaju PRK, vies mi povedat k tomu aj nieco bližšie?Dakujem

Ahoj, nasla som tvoj príspevok na fore, pravdepodobne mas uz operáciu za sebou, mna tiez odporúčaju PRK, vies mi povedat k tomu aj nieco bližšie?Dakujem

Poisťovňa hradí jedno oko ,vtedy ak je rozdiel dioptrií medzi očami väčší ako 3,5 dioptrie

Ahoj Andrea, velmi ma zaujal tvoj príspevok. Aj ja mám keratokonus. Bola som diagnostikovaná pred viac ako 10 rokmi. Mne povedali, že u mna je možná len transplantácia rohovky. Zaujalo ma, že píšeš, že po liečbe UV lampou, teda po vytvrdení rohovky je možná operácia laserom . Vieš o tom niečo viac? Môžeš mi o tom niečo napísať?

AHoj ano viem o tom nieco viac…
Mne to diagnostikovali len teraz nedavno pretoze som chcela ist na operaciu lasekom,ale tam mi zistili na to celkovom vysetreni tuto chorobu dosledkom ktorej nemozem ist na operaciu zatial. Bola som v Centre Mikrochirurgie oka v Bratislave u pana doktora Veseleho mladsieho on sa specializuje na tuto chorobu, ordinuje pondelok a utorok v Prahe na klinike Kralovske Vinohrady blizsie www.fnkv.cz a ostatne dni je tu v Bratislave. S nim som sa o tom rozpravala podrobne, vysvetlil mi dosledkom coho ta choroba vznikla ukazal mi ako to moje oko vyzera co mi tam vlastne chyba a tiez mi vysvetlil operaciu alebo vlastne teda ten zakrok.Pred 10 rokmi to asi nebolo mozne toto operovat alebo respektive zastavit tuto chorobu ale teraz to je uz mozne robi sa to tzv. UV lampou pred tym sa pouziju take kvapky do oci a potom samotny zakrok pod UV lampou jedno oko stoji 8000CZK ja idem do Prahy na tento zakrok k tomu panovi doktorovi Veselemu mladsiemu, pretoze si myslim ze tam su lepsi odbornici ako tu na Slovensku, tam vykonavaju transplantaciu rohovky na dennej baze a tiez aj tuto chorobu tak preto. Odporucam ti zajst do Centra Mikrochirurgie oka objednat sa u tohto pana Doktora a uvidis co ti povie…neviem v akom mas stadiu dioptrie tak neviem ci to bude u teba este mozne…ale za vysetrenie nic nedas sice zaplatis 800Sk ale za to to stoji aby si sa dozvedela aku mas sancu…drzim palce…

a este som zabudla. po tejto operacii by sa mi vlastne mali zastavit dioptrie a rok a pol az dva roky by som to mala mat ustalene a tym padom potom mozem ist na operaciu lasekom…

Ahoj Andrea, veľmi ma potešila tvoja odpoveĎ a budem Ti držať palce aby Ti to dobre dopadlo. Ak by si mala záujem, mohli by sme ostať v mailovom kontakte. Pošlem Ti moju adresu. Čo sa týka mojich dioptrií, môj keratokonus sa vôbec nedá korigovať okuliarmi. Nosím kontaktné šošovky cca -4 a -5, ale sú to také špeciálne. Nie sú to tie ultra tenké, ani tvrdé, ale sústružené trochu hrubšie. Vyrábajú ich v Česku a si pre nich chodím do Košíc. Ak máš záujem, pošlem Ti svoju adresu.

AHoj Anicka,

dakujem Ti velmi pekne.Ani mne sa neda keratokonus korigovat okuliarmi ani sosovkami tak preto musim na tu operaciu aby sa mi keratokonus zastavil a potom pockat este rok a pol asi. Jasne mozme ostat v kontakte. Potom Ti dam vediet ako som dopadla. Moj email je andrea.slobodova@pobox.sk Ja mam presne take iste dioptrie ako ty. A tymi sosovkami sa to da korigovat?zlepsuje sa ti zrak alebo respektive ustalil sa ti zrak?
Zatial sa maj pekne…papap

Ahoj Jana,
tvoj rozdiel v dioptriach je dost velky, preto si myslim, ze operacia by bolo asi to najlepsie riesenie. Myslim, ze sa to da aj po styridsiatke ale budes sa musiet zmierit s tym, ze budes po operacii potrebovat okuliare do blizka.

ahoj.
Dnes mi diagnostikovali pravdepodobnosť tohto ochorenia /v CMO/. Zaujíma ma, či už máš nejaké informácie ohľ. operácie a vôbec tohto ochorenia. Ďakujem Zuzana

Ahoj, od decemba 2008 je možne excimeovu operaciu absolvovať aj v Ružomberku. Vraj je tam vyborny operater.Je to nieco drahšie ale davaju tam dozivotnu garanciu. Tusim na www.spinn.sk je viac.Drzim palce.:slight_smile:

V ružomberku maju novy laser, skus pozrieť. www.spinn.sk

cawte od kolkych rokov sa da robit ta operacia ?? mam este len 16 a mam zatial 1.5 len na TV … ale mam problem ked jazdym motocross a zle vydim do dialky … tak rozmazane stale sa mi to zhorsuje mal som len 0.5 a uz mam 1.5 … ak mozte poradit tak napiste diky