Excimer - operacia oci

chcem sa spytat od kolkych rokov sa da podstupit tato operacia a kolko to priblizne stoji…

Union ano. -5000sk na zakrok

hradi ale nie celu sumu. A union hradi aj uplne hocijaku operaciu oka laserom ale len do 5000 sk :slight_smile: …ako zlava dobre :slight_smile:

Dobry den chcem sa informovat na operaciu oci laserom.Ktoreho lekara by ste mi odporucili v BA, ake mate skusenosti.

Erika cenrum mikrochirurgie oka (cmo) primár Veselý na Gagarinovej. Je to velmi dobrý odborník a pohodový človek, veď to má aj v mene :slight_smile: operoval mi obidve oči v r. 2007 budeš spokojná

ja som bol pred par mesiacmi.
Aj som si to natocil.
Tu je to cele bez strihu.
http://super.sk/?v=95

Erika prosím ťa vedela by si mi povedať za aký čas po operácii si znova ostro videla , a kedy si išla do práce, idem na operáciu oboch očí v marci,nakoľko v práci musím čítať ,písať na PC…chcela by som vedieť nejaké veci okolo toho
ďakujem za odpoveď

Napiste kratkozraky/dalekozraky a dioptrie.

Ja som bol dalekozraky ( nosil okuliare na citanie ) Excimer mi odstranil dalekozrakost, tak ze som bol naopak najprv kratkozraky a postupne sa to dorovnalo. S kratkozrakymi je to naopak. Ja by som odporucil nic neplanovat kym je ochranna sosovka v oku (3-4 dni) oci mozu velmi zlzit, ako sa to stale mojej priatelke. Moje velmi neslzili. Okrem toho som hned videl na 90%. takze som bol mimo asi 0.5 dioptrie. neodporuca sa ( ale da sa ) nosit na chvilu slabe okuliare ked je to nevihnutne ( priatelka prve 2-3 tyzdne pri soferovani pouzila kamaratove stare jednotky - predtym mala 7,5 )

Ako vidiet na videu, hned po zakrokuu som sa posadil, zavolal si taxik a kracal po svojich. ked som prisiel domou tak som pozeral telku, a fungoval dost normalne. Trochu to bolo rozmazane, ako spinave okuliare.

ahojte potrebovala by som poradit, chcela by som íst na tuto operáciu pretože už nechcem nosit okuliare ale neviem že kde v Bratislave je toto centrum … mohol by mi niekto poradit.Ďakujem

Zuzana v BA sú tuším 2-3 centrá pozri cmo.

ahoj…vo stvrtok mam ist na operaciu lasek a mam trosku neistotu…niekto pise ze je spokojny a niekto zasa nie s operaciou a hlavne s vysledkom…takze stale vaham…ake mate skusenosti…popiste a povzbudte…dik

Ahoj,ja som bola minuly rok na operacii,som spokojna,iked ma rodicia a brat odhovarali,a uz presiel rok a je vsetko v poriadku,pol roka to trva,kym sa zrak uplne vylepsi,len potom treba chodit na kontroly a pocuvat doktora,ja som bola v ruzinova v centre mikrochirurgie,velmi som bola prekvapena,ked hned po operacii som videla vsetko precitat,no super pocit som mala…tak len odvahu,operacia je bezbolestna,po operacii je to taky tyz. neprijemne ale dalo sa to vydrzat,drz sa pa jana

presne pan doktor Vesely,velmi dobry doktor,bola som na operacii,odporucam ho…

ahoj, lasek je metóda s alkoholom, v pooperačnom období môže byt suché oko, ak sa dá radšej epilasik, ja som bol operovaný začiatkom februára na novom laseri v Ružomberku, som spokojný, dioptrie na nule. pozri www.spinn.sk

Ahojte, kolko vlastne trva operacia a ako sa da vydrzat, ze vam nejaky nastroj nieco robi v oku?! Aj ja uvazujem nad touto operaciu, ale dost sa desim tej predstavy a neviem, ci by som si to v priebehu operacie nerozmyslela… :slight_smile:

samotný zákrok len pár sekúnd závisí od výšky dioptrie a rýchlosti laseru je nová generácia napr. v Ružomberku pozri www.spinn.sk

Chcela by som sa informovat, ci mate niekto skusenost s operaciou oci v Ziline vo Vikome - citala som, ze je tam doktorka Škrovinová. Viem, ze tam operovali aj MUDr. Vesely starsi aj mladsi, ale teraz su uz len v Bratislave. Som zo Ziliny a neviem, ci mam radsej cestovat do Bratislavy alebo su spolahlivi aj tu. Diky

ahoj Zuzana, tak ja uz mam po zakroku tohto ochorenia keratokonus. Bola som na zakroku v Prahe vo fakultnej nemocnici Kralovske Vinohrady a operoval ma MUDr. Pavol Vesely mladsi. Uz som bola aj na kontrole po tomto zakroku a mam vsetko v poriadku. Uzivam kvapky a chodim na pravidelne kontroly. Teraz musim nosit este okuliare ale budem moct nosit aj makke kontaktne sosovky a o rok mozem ist na operaciu laserom.
Ako si na tom ty?mas to uz potvrdene alebo co ti odporucili?

Ahoj, ja som bola zaciatkom februara v Ruzomberku. Som velmi spokojna. Je to nove zariadenie, novy pristroj, prijemny personal a nadherne prostredie. Odporucam. www.spinn.sk

Ahoj Zuzi necestuj do Blavy, prídi za p.Dr. Čuvalom do Ružomberku, doporučujem.