Excimer - operacia oci

Neskúšala si im napísať alebo zavolať?

Ja som dlho neverila, ze takato operacia by mohla cloveku zmenit zivot v podstate od zakladov. Ale som sa o tom presvedcila, ked vidim dnes aka je mamina stastna, ked ma potom a nemusi sa trapit s okuliarmi, ze jej nezavadzaju tak je to pre mna radost.
Niet nad to, ked mamina je happy :slight_smile:

tvojej mamine sa ani necudujem, tato operacia to je jedna basen, ked je dobre urobena, tak zmeni zivot od zakladov, ako zmenila aj mne, neviem ako som to mohla tak dlho odkladat, tolko som vymyslala spekulovala, az trvalo roky, kym som urobila ten prvy krok, ale napokon sa podarilo a hlavne to stalo za to, to je pre mna to podstatne :slight_smile:

tebe staci ked si pozries kontakt na kliniku, napriklad na tu, co som ti ja pridala naposledy link a zavolas im. Oni su velmi fajn, povedia ti co vsetko je potrebne pred operaciou, daju ti termin konzultacie, kde sa ty dostavis. Potom ta budu cakat vysetrenia, na zaklade ktorych zvazia ci je operacia mozna a co by bolo vhodne :slight_smile:
Dolezite je to, ze maju trpezlivost aj odpovedat na otazky, aj oboznamit pacienta so vsetkym co vlastne nas pocas operacie bude cakat :wink:

Po telefóne sa informovať je najrýchlejšie a najjednoduchšie, človek potom dostane termín a vie sa zariadiť.
My sme to s manželom vybavovali, on podstúpil operáciu očí a sám hovorí, že pre neho to bolo jedno z najlepších rozhodnutí v živote :slight_smile:

Lenze je to fakt tak, ze clovek si to ani nevie predstavit, ked nema problemy, ze ako to dokaze zmenit zivot takato operacia, ktora v podstate trva chvilku :slight_smile:

Je to chvíľka, neverila som tomu, ale reálne to tak je. Mne tento rok robili operáciu, na jar. Mala som obavu z bolesti, z pooperačnej, že ako sa mi oči budú hojiť, či všetko pôjde ako má a bola som príjemne prekvapená z toho ako celá operácia rýchlo ušla a aj zotavovanie dopadlo nad moje očakávania. Myslela som, že to budem nejako horšie znášať, ale vôbec nie, úplne v pohode. Bolesti síce som trošku mala, ale to je úplne zanedbateľné oproti tomu, čo mi operácia dala :stuck_out_tongue:

to ano, aj ked su ludia, co tieto veci radsej maju ked si ich mozu osobne vyriesit. Ale tak kazdy podla seba :slight_smile:
On dlho nosil okuliare, kym siel na operaciu?

Tiez som mnohym veciam neverila a ani som si ich nevedela predstavit, ale odkedy ma mamina za sebou operaciu v Spinne, tak to vidim, jak sa veci zmenili. Jak sa jej polepsilo, jaka je stastna a fakt stacilo jedno rozhodnutie, par vysetreni a je uplne ina, plna energie. :slight_smile:
Je to parada ako takato operacia dokaze zmenit zivot!

Keby len od základov. Nie si sama, čo to dlho odkladala na to treba kúsok odvahy predsa len je to zásah do oka a každý má iné predstavy o tom a je tam aj štipka strachu z môjho pohľadu, preto to niekedy tak dlhšie trvá, kým sa človek rozhodne :slight_smile:

Dlho dlho, roky rokúce, čo si pamätám, už keď sme sa spoznali a to teda už sa poznáme nejaký ten piatok. Bol zvyknutý na to, že ich má, pôsobil v nich veľmi inteligentne, mne sa v nich aj páčil, len keď jemu vadili, tak som ho podporila v tom aby na operáciu išiel a dnes viem, že veľmi veľa vecí mu to uľahčuje :slight_smile:

to treba, ale potom tie pocity su neopisatelne, to podla mna niekto kto si tym neprejde to nepochopi alebo teda ak nema v okoli niekoho kto ma s operaciou skusenost, ano je to zasah pre telo, pre oci, lenze kolko ta operacia veci v zivote dokaze ulahcit, bezny zivot zlepsit skvalitnit :wink: ze clovek nemusi hned po zobudeni siahat v prvom rade na nocny stolik aby si okuliare zalozit na nos :wink:

To je pravdou, toto bola prvá vec, čo som po zobudení urobila, aby som vôbec niečo videla, lebo som mala pocit, že vidím len mlhu, keď som sa dívala bez okuliarov. No proste to bolo cel zle. A fajn je to, že dnes tá operácia je už aj cenovo dostupná, že nie je problém s jej absolvovaním aj po tejto stránke :slight_smile:

ved prirodzene, ked chces dobre vidiet, tak okuliare proste musis mat, ja som bola nervozna z toho, ze by som mala “na slepiacky” bez okuliarov prejst len zo spalne do kupelne :smiley:

Neboj sa, ja to poznám a nie len ja ale myslím, že veľmi veľa ľudí má s touto vecou celkom problém.
Najmä najhoršie na tom je to, že tie oči sa nezlepšia, tak zrak nebude lepšie na tom len tak sám od seba. Bez operácie proste zlepšenie nepríde, aj keď v to mnohí dúfame :confused:

Ja som bol v oftume Aupark na prk v roku 2010 boli obrovské bolesti ale vydržal som a keďže som si kvapka umelé slzy tak raz ráno som nemohol už ani otvoriť oči čo som ich mal zlepené, tak som si povedal že prestanem do očí kvapkat a oči mi začali produkovať slzy asi po 9 rokoch sa mi zhorsilo pravé oko začal som rozmýšľať nad operáciou ďalšou ale keďže vypukol mor coronavirusu tak som trpel 1,5roka čo už vlastne mozog si zvykol že všetko ostro vidím len na ľavé oko, náhodne som natrafil na iclinic že majú zľavy tak som sa tam objednal, 21.12.2021 som bol znova ale tentoraz na Z lasiku, po 5 hod. Som bol bez bolesti na ktoré som bol už pripravení, po 5dnoch som začal na ľavé oko vidieť dvojito volal som na kliniku a objednaní som na 30.12.2021 tak potom dám vedieť ako som dopadol a dúfam že to je len dočasné lebo ma to veľmi naserie, samozrejme každé oko je iné a na každého človeka to inak posobi