Excimer - operacia oci

o tom by si mohla napisat viac, to by aj mna v celku zaujimalo, ale mna by zaujimala aj operacia ako asi tak prebieha, ako sa na nu pripravit a ako dlho potom tym ociam trva, aby fakt uz lepsie videli, najdi si teda prosim chvilku na nas a napis nam o tom, lebo snivam o operacii uz chvilku len nejako nemam sa k tomu aby som si pohladala jak co funguje :frowning:

nerobila som si srandu, preco by som si mala, ked toto je realne vec, ktora ma zaujima? :slight_smile:
dakujem budem rada ak mi pomozes, ak mi vysvetlis ako to ozaj chodi s tou operejsn :stuck_out_tongue:
tak cakaaam na koment od teba, by si mi to mohla vysvetlit :stuck_out_tongue:

@Dina myslíš, že keby som teraz na jeseň podstúpila operáciu, že by som mohla v zime už normálne na svahu športovať a tak?
že oči či by som už mala na komplet v poriadku :slight_smile:

Vieš čo, chcela som vám to sem všetko povypisovať, ale písala by som asi do rána, lebo je toho veľa, aj čo sa týka predoperačnej prípravy, aj samotnej operácie a aj ako to chodí po operácii, na stránke kliniky, kde som ja podstúpila operáciu to majú super napísané :slight_smile: http://www.spinn.sk/blog/13-operacia-excimerom Mne pomohlo, keď som si to prečítala urobiť takú lepšiu predstavu o tom, čo ma vlastne čaká :stuck_out_tongue:

myslim, ze toto je skor otazka na lekara, lebo kazdy organizmus je iny, samozrejme tie prve dni, tyzdne nic netreba podcenovat a treba si davat na tie ocka pozor, predsa len bude to zasah a nie maly pre tie oci :wink:
ale to o tomto sportovani, to je na mieste sa popytat lekara hned na konzultacii aby si mala lepsiu predstavu o tom :wink:

dina aka som ti ja vdacna, ze si sem dala tento link :pray: idem si to teraz otvorit a vsetko si do podrobna precitat lebo ma to zaujima a to nesmierne, ak by som mala este nejake otazky nevadilo by ti keby som ti napisala?
myslim, ze sama vies ako to chodi, ze chcem mat istotu ci robim dobre rozhodnutie :slight_smile:

podla tohto co citam tak mam pocit, ze je lepsie absolvovat operaciu skor na jesen a na jar nie? je to lepsie jak v lete, ked pali slnko nie?
:slight_smile: mozno sa pytam nezmysel, mozno je to v praxi uplne jedno, len podla toho, co ste pisali mi to tak logicky vychadza, tak by ma zaujimalo, kedy ste vy absolvovali, ked uz mate opku za sebou :slight_smile:

ja nevidím do dialky , mám dioptrie 1 a 1+ s astigmatizmom na pravom oku …
Fakt neviem či mám isť na operáciu alebo nie … viac menej operáciu zvažujem iba kôli práci …
už snad na každú kliniku na slovensku som našiel nejakú negatívnu recenziu … jedine čo ma mi pozdáva je oftum ale to je zase strašne daleko … najhoršie je že keby sa dačo p… tak mi nikto nič nepomôže nakoľko je to výzorový zákrok či jak sa to volá ktorý ani poistovňa nepreplatí :frowning:
Zaujímalo by ma čo sa môže stať o 10-20 rokov :smiley: ? predsa len je to zásah do tela …
Alebo zda sa radšej vykašlem na prácu a počkám ešte nejaký rok kým bude novšia generácia laséru … fakt nwm jeden deň by som išiel na druhý deň nie :smiley:

píšte kde ste boli , aké dioptrie , aká metoda ?

je to zasah do tela, ale telo sa s nim vie vysporiadat, dokonca velmi dobre a aj pomerne celkom rychlo. Dnes je uz viacero metod, ktorymi sa operacie robia a uz su tie metody setrnejsie k telu ako boli kedysi. Samozrejme je velmi dolezite po operacii dodrziavat odporucania lekarov, aby sa tie oci zotavili tak ako sa maju :slight_smile:

http://lasikcomplications.com/
http://lasikcomplications.com/TopTenReasons.htm

niektorý ľudia hovoria že nevidia po operácií dobre tak isto aj kolegyna mojej mamy :slight_smile:

asi to bude tak aj najistejšie, keď mi lekár k tomu čosi povie, ale tak dúfam, že by som mohla, lebo tá vidina ma tak ťahá vpred, ma to tak posúva, že by som chcela vedieť, čo a ako čo najskôr :slight_smile: len tiež si budem musieť na termín konzultácie počkať, ale nevadí, už nejako to vydržím a dobojujem to :stuck_out_tongue:

pred operáciou určite nečítať :smiley: skončíte jak ja ani som tam nešiel
https://www.facebook.com/groups/434186123309745/

Kralik operáciu očí mám za sebou, takéto veci som pred operáciou nečítala a som rada, tiež som rada, že som necúvla, že som sa na operáciu dala, lebo mi zmenila život od úplnych základov. Nenosiť okuliare je pre mňa vykupenie, je to tak skvelý pocit :slight_smile:
Ale tiež dosť záleží od toho, kde a kto operáciu robí, lebo od toho tiež závisí aký bude výsledok, ale samozrejme aj samotného zraku. Mne operáciu robili v Spinne a keby som sa mala opäť rozhodnúť, tak si zvolím opäť túto kliniku, lebo sú to odborníci, ktorí pristupujú k pacientom ľudsky a to je dôležité :slight_smile:

tomuto celkom nerozumiem, ze ako mozes pisat o niecom s cim nemas vlastnu skusenost? :open_mouth:
:confused:

len pre zaujímavosť a zamyslenie hej …
vek cca 20-25 rokov, podstrupíš operáciu. a čo myslíš ? za koľko rokov sa ti zhorší zrak od prvej operácie ? budeš musieť podstúpiť dalšiu operáciu, dalšiu operáciu, dalšiu operáciu, dalšiu operáciu … ale takto to nefunguje oči nie sú ponožky :slight_smile: ty sice máš doživotnú záruku ale operovať sa nedá večne ,to závisí od hrúbky, s každou dalšou operáciou si vynásob komplikácie :smiley:
TOTO ti nepovedia na nijakej klinike … je to iba marketing … :crazy_face:

vies mi prosim ta popisat aj nejake tie odporucania, ze po operacii co je vhodne? alebo prave, co je nevhodne na co si dat akoby pozor aby sa tie oci bez problemov zahojili?
aby sa nejako to zotavovanie neskomplikovalo??
:slight_smile:

keby si mal skusenost vlastnu, tak nepoviem ani pol slova, ale ja som po operaciu uz niekolko rokov a nestotoznujem sa s tym, co si napisal, operacia mna osobne tak odbremenila, tak mi ulahcila zivot, ze si to ani predstavit nevies!

prirodzene kazde oko je ine, cize inak sa vysporiadava s operaciou, ale proste kazde oko potrebuje cas na to aby sa zotavilo :slight_smile: Ale ked sa ti ocka budu zotavovat, tak ty budes mat aspon prilezitost nachvilku vypnut a oddychnut si aj psychicky :slight_smile:
Pytala si sa na odporucania, tak odporucania ti da lekar, co je dobre, vhodne a podobne, ale posielam ti link, kde som sa ja dozvedela o tychto veciach http://www.spinn.sk/blog/13-operacia-excimerom :slight_smile: Ako je to pred operaciou, pocas a aj po nej :slight_smile:

noo veru aj to potrebujem, torocha vypnut, bo citim, ze uz idem tak povediac nadoraz :frowning: tak ze odporucanie si mam pytat od lekara a potom si uz mozem vybrat, kam pojdem na samotnu operaciu? na ten link sa idem hned pozriet, dakujem

Tak potom by si svoj problém mala riešiť asi čo najrýchlejšie. ja by som ti odporučila presne tú ako aj @magdinla. Aj si si ho už pozérala? Moja mamka to má našťastie už za sebou a nevie si to teraz vynachváliť