Femibion

Prave pre to zlozenie je to velmi fajn lebo ti moze pomoct z pohladu toho, ze telo bude mat dostatok vitaminov aj pre teba aj pre babatko, ktore je mozne, ze v brusku zacne rast kedze sa snazite :slight_smile:
Preco si sa na to rovno v lekarni aj neopytala? :slight_smile:

Co ja sa tesim pri tomto doplnku, ze ma v zlozeni Metafolin, lebo ten som v ziadnom inom nevidela, nenasla :slight_smile:

Treksi
Môže za tým byť čokoľvek. Napríklad kamoška tá sa hanbila na to v lekárni popýtať skrz to, že jej bolo divné, že proste nemá tie informácie, že to nevie. Tak sa tak zvláštne cítila. Preto sa rozhodla, že radšej sa napríklad mňa popýta na toto keď ja mám skúsenosť :slight_smile:

Ked vela buducich mamiciek ani len nevie co je to, preco je vhodny.
Ze telo ho skor vyuzije ako samotnu kyselinu listovu, ze v takejto podobe je to vhodnejsie, ze to ma vacsi zmysel.
Marrienka ale je to normalne? Nemali by sme sa hanbit v takychto pripadoch, praveze by sme sa mali bez hanby pytat a zistovat si informacie. Ved ide o zdravie.

len problém je ten, že akoby ani niektoré nevedeli, že aký je rozdiel medzi kyselinou listovou ako takou a metafolinom…že v čom je ten zásadný rozdiel…

Toto je len jedna z vecí. Mám kamarátku, ktorá mala obavu z toho, že b vitamíny mala brať počas tehu a aj pred, čítala, že b vitamíny sú dôležité, ale nedala sa na ich užívanie z dôvodu, že sa niekde dočítala aj to, že podporujú chuť do jedla a tým pádom, že priberie viacej ako je normálne :roll_eyes:

Ale tú chuť my vieme ovplyvniť, to je vec, s ktorou vieme niečo robiť, ale b vitamíny jednoznačne potrebuje naše telo aj pri snažení a tiež aj počas tehotenstva.
Teda nie, že potrebuje naše telo, ale organizmus malého dieťatka lebo tie druhy béčka majú veľký význam! Pomáhajú udržiavať koncentráciu hemoglobínu v krvi, aby nemala žena problém s anémiou, čo veľa z nás máva v tehu :confused: Tiež majú vplyv na energiu ženy a kopu iného!

Vieme, teda aspoň ja viem, ale napríklad táto moja kamoška mi zvykne hovoriť, že ju keď prepadne nejaká chuť, tak sa nevie na nič iné sústrediť až kým si nedá to, čo si telo pýta :confused:

Dostala som sa k tvojej fotke, čo si pridala, že s akým doplnkom máš skúsenosť. Našla som tam, že je to do konca 12.teho týždňa. Takže čo potom?
Potom si vitamíny brať prestala alebo si si zaobstarala nejaké iné?

Femibion su vlastne tri druhy :wink: 1, 2 a 3 :wink:
jednotka je urcena pre zeny, ktore sa snazia o babatko alebo ktore su v prvych tyzdnoch tehotenstva, to je presne to, co @ellinina pridala fotku, ked prejdes do 13teho tyzdna tehotenstva tak je vhodna dvojka, ta ma oproti jednotke o nieco upravene zlozenie, aby splnila vlastne tie naroky babatka, ktore v tomto obdobi ma, predsa len v prvych tyzdnoch potrebuje dieta trosku iny pomer vitaminov ako potom postupom casu :wink: a trojka je zase vhodna po porode, pocas dojcenia :wink:

Dnes viem uz aj ja, ze to by bolo najvacsou chybou keby zrovna v tomto obdobi co si napisala by prestala brat vitaminy, to by bol nezmysel. Lebo v pocas celeho tehotenstva dieta vitaminy a takuto starostlivost potrebuje!

Lenze nie je toto zbytocne drahsie? Ved su aj lacnejsie doplnky, ktore obsahuju podobne vitaminy nie?

prečo pozeráš na ceny? to vôbec nie je kľúčové, pozeraj sa ale aj na samotné zloženie tých lacnejších produktov, tie ti neposkytnú to, čo ti poskytne tento doplnok :wink:
je dobré ak jeden doplnok má pestré zloženie, že pokryje viacero potrieb, ktoré máš aj ty ako budúca mamička a aj dieťatko :wink:

To ozaj sa pozeras na cenu, ked ide o zdravie a spravny rast dietatka v bruchu?
Akoze ja ta nechcem za to sudit ani nic take, ale podla mna to nie je vobec na mieste sa na ne pozerat pri tomto. Ked pri kupe topanok by si sa pozerala na cenu to absolutne chapem, ale toto??

cena aj mna zaujimala, aj ja som na nu pozerala, ale neriadila som sa nou, prisla som na to, ze vlastne tie ceny pre nieco su rozne, urcite to nie je len tak :slight_smile:
A najlacnejsia varianta sa mi este zatial nikdy nevyplatila, takze aj preto som bola opatrna. A porovnavala som skor zlozenie a pomer ceny a kvality. Vies co je napriklad v pohode? Ked sa poradime v lekarni, niekedy aj samotna magistra tam ma skusenost tak vie poradit objektivne :slight_smile:

To je normalne, ze cenu pozrieme kazda, ale stavat na tom neni k nicomu.
Len nie v kazdej lekarni su ochotni poradit. My napriklad v rodine mam skusenost s Femibionom, ten sa da zohnat v roznych vyhodnych baleniach, viem, ze segra ta ked bola tehotna, tak si ho kupila a mala k nemu rozne tetovacky a ja zase bi oil a to nie je tak davno a to sa oplati. Aj z pohladu zlozenia vitaminov, aj ceny a darcek ako benefit myslim, ze super :slight_smile:

Bekka ďakujem za názor, lebo som nevedela, nemám v týchto veciach prehľad, že kedy treba vitamíny brať, kedy sú najdôležitejšie a všetko okolo toho. Ale tak ja dúfam, že raz budem mať v tom jasno :smiley:

Budes mat, cim dlhsie si budes o tom zistovat tym viacej veci sa dozvies. Aj ja kedysi som nemala paru. Ale ked som sa rozpravala o tychto veciach s gynekologickou, tak aj to mi dost dalo, poskytla mi taky iny pohlad na tieto veci. A potom mi dobre padlo pokecat aj s kamoskami, ktore uz maju deticky, pripadne ktore cakaju :wink: A to sa dozvies fakt kvantum veci :wink:

riadit sa cenou pri tomto je o nicom, to k nicomu nevedie, to je akurat tak zavadzajuce podla mna teda aspon, ja si radsej dam poradit od niekoho kto ma skusenosti a na zaklade toho sa rozhodnem, predsa len je ine ked ma niekto vyskusane ma skusenost, tak ako uz aj ja mam dnes :slight_smile:
lebo vdaka vitaminom deti ukazkovo rastu, priberaju ako maju a hlavne maju dost vitaminov :slight_smile:

Darkadraha mam tetu co mi hovorila furt ze dieta si vezme z tela maminy to co potrebuje len ako si moze vziat ked ta mamina nema vsetko co potrebuje??