Femibion

Toto je ten kamen urazu, malokto predpoklada, ze nemame v tele to co by sme mali mat a pritom dnes je to uplne bezne, kedze stravu mame kazda uplne inu a nie kazda zena dba na to aby jedla dost ovocia, zeleniny a take vyzivne jedla, mam kamosku, co zje zo zeleniny akurat tak papriku a zemiak, takze to je dost problem.

To teda dieta potom nema si jake vitaminy od nej vziat, to v takom pripade by som ani len nerozmyslala nad tym zeby som si vitaminy nekupila.
Pritom je to ozaj to najmenej co mozeme aj pre seba a aj pre dieta urobit, ze budeme brat vitaminy, ved to nijako telo nezatazuje a len prospieva :slight_smile:

Bekka hlavne kazdy clovek ma o vyzivnej strave uplne inu predstavu :smiley:

To je pravdou, mojej kamoške stačí dať si jedno jablko denne a myslí si, že to je všetko dosť vitamínov a tam to končí, no ja mám o tom inú predstavu a najmä to neni len o vitamíne C napríklad, ale aj o kyseline listovej, o b vitamínoch a mnohom iného.
A každý deň je podľa mňa najlepšie aj v rovnakom čase si dávať vitamíny, keď sú v podobe doplnku napríklad. Tak si človek lepšie vytvorí ten návyk aby na to nezabudol :slight_smile:

jedna vec je nieco si mysliet a casto je realita ina, takze netreba verit zakazdym tomu, co si kto mysli :wink: ja si myslim, ze vitaminy nestacia po troske, pretoze to je casto zanedbatelne, musime vediet cca kolko akeho vitaminu potrebujeme a to odhadnut len tak nie je easy, preto je jednoduchsie davat si doplnok, ktory obsahuje odporucanu dennu davku :slight_smile:

Radka potom neviem ona zije asi v nejakej svojej bublinke, ked si mysli, ze je to dostatocne, lebo vitaminov nikdy nie je dost a vela ludi ma problem pokryt to mnozstvo co potrebujeme stravou :wink:

Bridal viem, že nestačia preto som o tom písala a nezdá sa mi to dobré. A najmä pri deťoch na vitamíny musíme dbať ešte viac.
Darenn neviem z kade to má, ono dnes sa človek môže dostať k množstvu informáciám a myslím, že málokto vie filtrovať, čo je realita, čo ozaj má zmysel a čo nie je celkom ok, čo nie je pravda.

Toto je pravdou. Ale tak prihodit si niekolko porcii denne ovocia a zeleniny je dobre, to akoze bez pochyb. Ale aj tak najlepsie je podla mna nejakymi vitaminmi si este pomoct. Femibion je super aj pri snazeni aj v tehotenstve, pretoze obsahuje presne to co potrebuje tehotna zena, alebo proste zena, ktora chce byt tehu.
A teda napriklad kamaratke aj nevolnosti sa upravili ked vitaminy brala :wink:

nielen v tehu, ale aj po…po pôrode sú tiež dôležité na to nezabúdať…:wink:

To suhlasim, to aj kazdy doktor ti povie, len malokto to dodrziava. Napriklad kamaratka ta len raz za cas jablko, tak ovocie vobec a potom sa cuduje, ze co vsetko jej chyba ake vitaminy.
Ale ono treba mat aj v strave nejaku hlavu a patu a ked sa snazi zena o babatko tak to duplom.

Tanka nestačí to najmä nie pri snažení alebo už v tehotenstve, to v takom prípade treba si kúpiť vitamíny, komplex vitamínov a nemusíme sa toľko trápiť jedením, čo budeme jesť a na čo máme chuť, lebo viem sama aké ťažké je v tehotenstve ovplyvňovať chute a snažiť sa to korigovať smerom ktorý je správny aspoň z pohľadu vitamínov, minerálov, vlákniny a tak.

Najviac ma pobavilo to jak si napisala, ze potom sa cuduje, no nema sa ale ze vobec preco!

horsie je ked niekto si mysli, ze staci kyselina listova, ze nic viac netreba, no potrebujeme kopu vitaminov, ak chceme pozorovat pri detickach spravny rast pri kazdej jednej poradni, ja som sa pred kazdou zvykla tak stresovat a pritom ale ze uplne zbytocne :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ale a neni to tak?? Mne akoze je z toho na nic, ked taketo veci pocuvam, ja nehovorim vitaminy z ovocia a zeleniny su super, ked su takto, ze v prirodzenej forme, len to treba vo vacsom mnozstve ich jest a tiez tam nema clovek istotu, ze si telo vezme vsetky vitaminy, co obsahuje.
Takze neni na skodu si ich kupit aj v podobe doplnku :slight_smile:

práve to je také neisté a preto nie je na škodu si niečo kúpiť…nejaké tie doplnky a užívať…to telo skôr tak spracuje a využije ako je nutné… :slight_smile:

keby len vo vacsom mnozstve, to denne je nutne kvantum ovocia a zeleniny a to niekedy ani mozne nie je, najma ked sme uz tehotne a teda mavaju s nami nase chute, mne davali poriadne zabrat a teda mala som co robit aby som si zachovala pri strave zdravy rozum :smiley:

Bridal strava je pre mňa problém aj za normálnych okolností nieto ešte v tehotenstve.
Maruska sú ženy ktoré to berú tak, že zbytočne umelé vitamíny, že či to nemôže práveže dieťaťu nejako uškodiť, ale podľa mňa sme niektoré len zbytočne akože upäté v tomto smere.

lenze mi napriklad povedz ako zo stravy dostane niekto kyselinu listovu, ak ma telo problem s jej vstrebavanim?? :open_mouth:

Lenže niektoré ani nevedia, že je taký problém. Že toto sa môže stať a pritom je to dnes viac ako časté.
Ono istota je to, keď budeme užívať doplnok, ktorý obsahuje aktívnu formu kyseliny listovej, to napríklad Femibion obsahuje s ktorým mám ja skúsenosť a to máš vtedy istotu :wink:

Je to náročné, dokonca už som počula aj o takých veciach, že aj niekto kto nemá problém so vstrebávaním tak má problém aby stravou pokryl tú potrebu, ktorú telo má a bude mať.
Preto ja aj kamarátkam odporúčam nech vitamíny nepodceňujú ani pri snažení. Síce už som počula aj také keci, že z vitamínov sú deti oveľa väčšie, ale to je taký nezmysel, že sa čudujem, že tomu vôbec niekto verí.