Gamblerstvo

Máme v rodine gamblera,ktorý prehral už veľa peňazí a ohrozil tým celú rodinu.Poraďte nejakého odborníka psychológa alebo psychiatra,ktorý sa zaoberá s touto závislosťou. Poraďte nejaké postupy alebo rady,ak ste si s tým už úspešne poradili, ako mu pomôcť.Prípadne ako sa správať alebo čo robiť.

treba ho okamzite odoslat na liecbu. su rozne zariadenie kde tento problem riesia. v BA je to Centrum pre liečbu drogových závislostí na Hranicnej, v BB vo Fakultnej nemocnici F.D. Roosevelta na Oddeleni psychiatrie je špecializovaná jednotka pre liečbu patologického hráčstva, v OLÚP Predná Hora - Muráň, v Psychiatrickej nemocnici Veľké Zálužie a potom su aj rozne sukromne zariadenia. problem treba riesit co najskor, kym neznici celu rodinu. drzim palce!

dobry deň som urcite gambler,a chcem sa opytat kde sa mozem ist liecit,cim skor a ci by ma mohli hospitalizovat hned…dakujem

myslim ze na Prednej Hore, alebo v banskej bystrici., dole nizsie to pise aj zuzana…

drzim palce…rita svihranova, psychologicka

Dobry den, mame v rodine gamblera. Uz prehral dost penazi a neviem co s nim.
Treba ist k lekarovi? Da sa ist aj nejakemu psychologovi alebo musi ist najskor svojmu lekarovi?
Dakujem

Aj dnes čakám, či príde manžel s výplatou, alebo ju hneď nahádže do automatu. Myslím, že už odpoveď viem, ale stále dúfam, že si to uvedomí. Trvá to už 10 rokov z prestávkami, kedy som si myslela, že už to máme za sebou. Chce sa mi kričať: pomoooooooooooooc

Pozdravujem všetkých trpiacich, patrím k vám, moja matka je zadlžená, už roky ma trápi jej neochota priznať výšku dlhov a o liečení ani počuť nechce, ale ma núti vždy jej požičiavať a platiť za byt, v ktorom býva ona, lebo je na mojom mene, celý život nevedela usporiť, je spútaná pôžičkárňami. Ja som psychicky na dne, nikto mi nevie pomôcť ani poradiť. Naozaj niet rozumného riešenia? Budem vďačná za každú radu. Ďakujem a prajem všetkým úspech pri hľadaní riešení. Gabi

Jani, ja kričím spolu s Vami, moja matka ma takto trápi celý život a po otcovej smrti je to ešte horšie, lebo som na všetko sama. Psychológovia hovoria, že pokiaľ sám závislý človek nechce prísť na vyšetrenie, sú bezmocní. Prečo štát dovolí úžerníkom poskytovať pôžičky bez súhlasu rodinných príslušníkov, ale keď sa niečo stane, tak nevinní ľudia musia platiť dlhy o ktorých nevedeli. Kde to má logiku? Janka, máte niečo nové a snáď lepšie? Veľa šťastia a trpezlivosti. Gabi

Ahoj. Mám muža abstinujúceho gamblera. V novembri to bol rok, čo sa vrátil z liečenia, a ja mám doma zasa “svojho” muža. Nie je to ideálne, ale dávame dokopy náš vzťah, ktorý gamblerstvo skoro zabilo. S gamblermi je veľmi ťažký život a tak ako sú závislí oni, sme závislí aj my partneri, len si to nechceme priznať. Z osobnej skúsenosti viem, že gamblerovi pomôže jedine ústavná liečba (tá v BB trvá 7 týž), nastavia im tam zrkadlo, začnú hovoriť o svojich pocitoch a komunikovať s okolím, lebo toto oni nedokážu sami od seba. Takže asi toľko, ak budeš mať nejaké dotazy kludne sa ozvi.

Ahoj, asi pred dvoma rokmi som zistila, že môj manžel prehral všetky naše peniaze - veľmi veľká suma. V tom čase som mala bábetko 5 mesačné a vzhľadom na našu zlú finančnú situáciu som sa musela vrátiť do práce. Sľúbil, že s tým prestane, že si s tým poradí sám, že nepotrebuje lekársku pomoc a že mi už nič netají. Prehovoril ma a dala som mu druhú šancu. Asi po dvoch mesiach prišľa ďašia rana - exekútor. Bola som s nervami v koncoch. Po cca. roku sa náš vzťah dostával na celkom dobrú cestu, finančne však kruté. Teraz po dvoch rokoch, keď som si myslela, že už je všetko zlé za mnou, tak v septembri nedoniesol výplatu, tvrdil, že firma nemá peniaze. Október to isté, pýtala som sa, či je to tak a tvrdil že áno. Nakoľko pracuje len tak, nebola možnosť overiť to. Keď to bol už aj november, tušila som, že to je všetko lož, ale on stále zapieral. Dva dni pred Vianocami nakoniec priznal, že všetko prehral. V tom momente sa mi zrútila všetka moja predstava o našom spoločnom živote. Dôvera úplne v keli. Hneď som povedala liečenie, inak končime. Chcela som sa vlastne opýtať, aký je postup. Dlho sa čaká na liečbu? Dá sa mu ešte veriť? Ďakujem.

FNsP F. D. Roosevelta (0484335812) v BB sa špecializuje na gamblerstvo. Treba ísť najskôr psychlógovi / psychiatrovi, ktorý napíše doporučenie. Držím palce.

Ahoj, prepáč dala som odpovedať na iný príspevok, tak pozri nižšie - nemocnica v BB. Inak na liečbu sa niekedy čaká aj niekoľko mesiacov, záleží koľko majú ľudí, ale stáva sa, že niekto odíde neplánovane (nedržia ich tam násilím) a uvoľní sa miesto. Trvá to 7 alebo 8 týždňov a ten človek nemá na tú dobu kontakt s domovom, až na povolený telefonát 5 min. denne a sedenia, na ktoré si môže zavolať rodinu alebo známych.

Zdravím vás, tiež sa hlásim k tým ženám, ktoré majú priamy, dlhotrvajúci a veľmi intenzívny kontakt s gamblerstvom. Posledných 6 rokov bolo krutých. Už to vyzeralo, že sa to dáva na poriadok, a teraz znova rana pod pás. Peniaze požičané a nasporené na novú strechu (lebo tá stará nám už ide spadnúť na hlavy) sú fuč. Bez slova, len tak. Preto som sa rozhodla, že navštívim nejakého právnika, musím a chcem sa oslobodiť od muža a jeho hráčskej vášne. Ani neviem, koľko má pôžičiek. Viem len to, čo som už zaplatila. Nikdy nepovie, ako to v skutočnosti je, až keď sa dozviem, potom len pritaká. A sľubuje. A včera ma to prestalo baviť. Pozná niekto z vás nejakú poradňu alebo niečo podobné? Ale nie preňho, ale pre mňa a moje 4 deti. Ďakujem. :slight_smile:

Chcem sa vas opytat, kde ma prijimu na liecenie hned, a nie po mesiaci, lebo je to so mnou velmi zle. A ked budem mat este dlhsie cakat, tak to dopadne este velmi horsie ohladne mojich dlzob. Vopred dakujem za odpoved.

Ale ako mam donutit syna, aby siel aspon k psychologovi. Strasne mu chcem pomoct a uz naozaj neviem ako. Poradte prosim.

Ja mam tiez ten isty problem od kedy som sa rozviedol som prehral vela penazi aj prisiel o pracu a teraz nestiham vsetko splacat aj vcera som minul dochodok, co som mal na pripravene zlozenky, priatelka aj jej deti aj moja rodina su zo mna …, svojho syna som nevidel uz rok a to ma tiez psychicky trapi. Ja asi nastupim 2.2.2011 na terapiu v Kosiciach.

Vlado, ak mate chut a motivaciu, preco chcete nastupit liecbu, tak je to fajn. Hladajte svoje vlastne motivy, aky ma zmysel pre vas prestat hrat a co nove si namiesto hrania chcete najst? Drzim Vam palce a hlavne prajem vydrz a novy zmysel zivota sa casom objavi. Rita Svihranova, www.psychoterapeut.zzz.sk

Ahoj, moj syn je tiež gambler, predal zlato prehral viac penazí je to hrozné. Ja už neviem veriť

Ahoj, moja je veľmi ťažko poradiť aj moj syn je hráč, snažila som mu pomocť rok som mu splácala dlžoby, ale už stačilo. Tebe je to mama a neľutuje ťa … Treba spraviť tomu koniec! Ty ju ľutuješ, ale teba kto ľutuje? Moje rozhodnutie je, že sa vrátim do svojho bytu, pol miliónovou dlžobou, a zabudnem na to, že som mala syna, on ma neľutoval, keď hral, prečo mám ľutovať ja jeho.

Moj manzel stale tvrdi, ze nie je gambler. Ale je normalne, ze ked uz nemame peniaze ani na jedlo a caka sa uz len na vyplatu a on aj tu vyplatu nahadze do automatu. A opakuje sa to kazdy tyzden aspon raz a minie vsetky peniaze. Tak je gambler ci nie?