Gamblerstvo

Je gambler, treba ho liečiť. Takmer žiadny chlap si to neprizná sám.

Ahoj Mata. Sam mam tento problem a ja liecbu prijimam dobrovolne a sam. Nemyslim si, ze by som bol niekedy natom tak zle ako tvoj manzel. Pokial ti tvrdi, ze nie je, mas to o to tazsie. Jedine co ti viem poradit je nepomahaj mu, bud tvrda. Musis ho nechat padnut na dno, aby sa mohol postavit. Nic ti nepomoze pokial si to sam neuvedomi, ja ti viem zazelat len vela stastia. Ak by si mala akekolvek otazky, napis mi na mail igorhornacek@centrum.sk

Dobrý deň. Mám priateľa, s ktorým som už skoro 7 rokov. Pred rokom a pol to bol úplne iný človek, vedel si usporiť peniaze, nemal s tým problém. V jeden hlúpy deň sa zmenil a je to takto už rok a pol. Prácu má veľmi dobrú, nezarába zle a mám podozrenie, že všetky peniaze míňa na automaty, lebo ako náhle príde deň výplaty, už doma nie je. On je schopný svoju výplatu minúť za 3-4 dni, niekedy sú to iba hodiny. Dá sa táto závislosť vôbec liečiť? A ak áno vylieči sa úplne?

Ahoj. Neda mi nezapojit sa do diskusie :- ( som vydata za muza o 13 rokov starsieho. Spolu mame 1, 5 rocnu dceru. Spoznali sme sa ked som robila pod jeho firmou. Cize je “velky” podnikatel ale len na vonok. Podnika dlhe roky ale nikdy nic nemal pretoze vsetky peniaze isli vzdy na automaty! Ked sme sa spoznali vedela som co a ako je ale hrdinka som ho chcela zmenit a pomoct mu. Dva roky sme spolu splacali dlhy. Dokonca ma uz osobny bankrot! Myslela som ze je vsetko ok ale mylila som sa. Vzdy len nervozny mizli mi peniaze atd. Najhorsie je ze on ani temu automaty nechce pocut. Vsetko odmieta a vzdy sa pohadame ze za vsetko mozem ja. Ja som ta zla svina co mu nici zivot atd. Ja uz tiez nevladzem. Nepomohli vyhrazky kontroly nic. Ani to ze nema pristup k uctu :- ( pretoze ked chce cestu si najde! :- ( som zufala a bojim sa ze tymto ublizujem hlavne dcerke. stale ma vidi plakat a ja mam pokrk vsetkej dovery k nemu. A napriek tomu ho este stale trpim :- ( najradsej by som vsetky herne a automatu podpalila! Moj zivot straca cenu a nsviem ako dalej. Neviem nijake pomoct sebe ani manzelovi.

Ahoj. Neda mi nezapojit sa do diskusie :- ( som vydata za muza o 13 rokov starsieho. Spolu mame 1, 5 rocnu dceru. Spoznali sme sa ked som robila pod jeho firmou. Cize je “velky” podnikatel ale len na vonok. Podnika dlhe roky ale nikdy nic nemal pretoze vsetky peniaze isli vzdy na automaty! Ked sme sa spoznali vedela som co a ako je ale hrdinka som ho chcela zmenit a pomoct mu. Dva roky sme spolu splacali dlhy. Dokonca ma uz osobny bankrot! Myslela som ze je vsetko ok ale mylila som sa. Vzdy len nervozny mizli mi peniaze atd. Najhorsie je ze on ani temu automaty nechce pocut. Vsetko odmieta a vzdy sa pohadame ze za vsetko mozem ja. Ja som ta zla svina co mu nici zivot atd. Ja uz tiez nevladzem. Nepomohli vyhrazky kontroly nic. Ani to ze nema pristup k uctu :- ( pretoze ked chce cestu si najde! :- ( som zufala a bojim sa ze tymto ublizujem hlavne dcerke. stale ma vidi plakat a ja mam pokrk vsetkej dovery k nemu. A napriek tomu ho este stale trpim :- ( najradsej by som vsetky herne a automatu podpalila! Moj zivot straca cenu a nsviem ako dalej. Neviem nijake pomoct sebe ani manzelovi.

Drzim ti palce. Moj manzel si to prizna, pol roka seka dobrotu a potom bum agresia je na svete a zhodi to vsetko na mna:-)

Aj ja mamgambliera, tazko toznasam lebo jedineco tie rokyrobim ze odpustam. ja nic nemam topimsa v dlhoch a on je kludny. Ak sachcete porozpravata vymenitskusenosti napistemi, aj ja sa odreagujem

Prepac, pisem ako hlupa bez medzernika, ale po precitani tvojho prispevku ma to tak vytocilo, pretoze ja mam doma to iste.

Ahoj Majka. To nic. Viem o com hovoris aj co asi prezivas. Pre dlhy som uz prisli o pozemok a o peniazoch ani nehovorim :- ( fuft v jednom kole a ja stracam trpezlivost :- ( nervy nervy nervy

Ahoj. Liecit sa to da ale uspesnost uplneho vyliecania je podla mna miziva jedze dnes su herne na kazdom kroku a ich to lakat bude vzdy :- ( u nas o lieceni nemoze byt ani rec :- ( kedze on chory nie je a navine som vzdy len ja. Nehovorim o nadavkach co mam a pocuvam. Najhorsie ake existuju :- ( ( ( ( len pi… ku… a tomu mam govorit stastne manzelstvo. NA zaplakanie. Drzi ma len mala :- (

Kludne si mozme pisat aj cez mail :slight_smile: bekka@centrum.sk

Prosim vas som gambler a skoro som stratil osobu blizku mojmu zivotu prosim vas poradte mi chcem sa vyliecit. dakujem miro

Ahojta volam sa matus mam 23 rokou, som ženaty a mam ročneho syna. zarabam dost penazi a aj tak sa topim v dlhoch. prosim vas viete mi tu niekto poradit co mam spravit pre to aby som sa dostal na liecenie? kolko trva to kym ma primu a co všetko na to treba? pracujem v zahranici 2mesiace som tam a 2 doma. nemože sa stat to že by som tam nenastupil lebo tym padom by som o tu pracu prišiel a to vzhadom na moje dlhy si nemozem dovolit… vopred dakujem za pomoc

Ahoj. No ja co som zistovala tak liecenie trva 7-8 tyzdnov na prednej hore. Daj si ich stranku je tam vsetko. Kontakty, prihlas. formular, rozpis harmonogramov atd. DRrzim palce si jeden z mala co si to prizna. Naoplatku prosim Ta ak robis v nemecku ako je to z automatmi a hernami tam? Dakujem Jana

K

Sam som gambler a co tu pisete je strasne ako gamblerstvo, alkoholizmus nicia rodiny… ako sa z dobrych ludi stavaju zvierata, ktore sa nevedia kontrolovat… sam som taky… dufam ze to vsetko co som spachal nejak napravim… mam toho nalozene sa sebe strasne vela ale sam si za to mozem… este ze mam taku rodinu ako mam… aj ked som ich velakrat sklamal, klamal stale stoja pri mne aj ked melu uz z posledneho… vsetkym vam drzim palce… a dufajme ze po pekle raz pride raj, alebo bez pekla nieje raj? viem je to vsetko tazke, aj ja som prehral miliony ani neviem ako… dostane sa do toho kolotoca a uz neviete ako z neho von… je to stasne a strasne tazko sa to kontroluje…

Ahoj janka je mi ta uprimne luto pretoze ty za nic nemozes a najviac tym trpis som tiez gam nbler z dlhe roky prehral som na tychn budach neskutocne velke peniaze pretoze vzdy som mal nadstandartne prijmi najhorsi su ty ktory si nevedia priznat chybu kazdy gambler je podrazdeny hlavne po prehre musis ho nechat padnut tak hlboko ako sa len da az potom si to uvedomi a zacne so sebou daco robit mna to pripravilo o vsetko este aj o slobodu ale uz mam toho dost a nechcem sa uz nechat ovladat. niecim co kazdodenne preklinam a nenavidim z celeho srdca drzim ti palce a prajem vela vela sil lebo ako pises on je uplne mimo ahoj

Ahoj. Momentalne sme v kludovom “stadiu” manzel zacal robit az sa posplacaju dlhy. Popritom vedie stale firmu ale do kedy to takto bude super neviem :- ("aj ked teraz sa z toho neskutocne tesim az sa mi chce plakat co ma moze zas cakat :- (. Samozrejme ma zas slubmi a prisahanim aj na zdravie dcery atd “ukvakal” a zas som ustupila tomu co som si slubila ze bez liecenia uz ani krok :- ( hlupa som viem… ale co mam robit ked je tolko dlzob na kazdej strane ze sa budeme oddlzovat hadam 10rokov? Kazdy den prosim Boha az sa toto pekne a starostlive obdobie uz nikdy neskonci a tomu peklu co bolo je koniec.

Janka ako keby som pocula svojho muza. On nieje chory on sa nepotrebuje dat liecit za vsetko mozem ja. Ale uz som si povedala dost nakolko ja som mimo SR a nemam dohlad nad nim akonahle sme spolu je to super chlap len nemoze mat peniaze v ruke… takze ma poslednu moznost bud sa pojde liecit alebo skonci na ulici a ja ho uz ako cloveka nepoznam : (

Dobrý den som gambler a strasne sa chcem vyliecit skusal som sam prestat ale nepomohlo… teraz si zhanam info ako sa mozem prihlasit na liecbu ale niekde som sa docital, ze na liecbu ma nezoberu ak mam nevyrovnane pohladavky v mojej ZP teraz mi odvody plati zamestnavatel uz asi rok aj pol ale mam tam stary dlh nieco cez 1000, - eur a to vraj bude problem, ze mi tuto liecbu poistovna nezaplati… Tak ako sa mam liecit… som gamler a urcite nenajdem 1000 eur na doplatenie dlhu ZP takze asi zostava len mašla?