Gamblerstvo

Ahoj Lubo… jedna možnost by tu bola… ak mas dobreho zamestnavatela a zdvoveris sa mu s tvojim problemom a povies mu že by si sa chcel dobrovolne liecit, tak 10tyždnou by ti mohol dat akože volno, tolko trva liečba, a tym padom by si nemusel ist na PN, a bolo by to v poriadku… ja som tak absolvovala liečbu s dlžobou v ZP a vsetko bolo v poriadku… uspešne nehram už 2, 5roka… Odporučam Velke Zálužie… držim palce…

Nie len chlap, ale aj žena… každemu jednemu gamblerovi sa velmi tažko priznava, že je naozaj gambler…

Ahojte, mám dosplého syna gamblera, prosím niekoho o radu, kam ho dať liečiť, ked ambulatne nič nepomáha. Samé sľuby, ospravedlnenia, výčitky, že že už nebude, mesiac je akože OK na oko, a potom prídu do schránky zase obálky z nebankoviek o nových úveroch. To sa už nedá vydržať.

Dobrý deň, skúste psychoterapeuta, ak vedel pomôcť pri alkoholizme, tak určite bude vedieť pri gamblerstve, je to tiež závislosť. môžte na mail.

Dobrý deň Ivetka, mám doma tiež gamblera, uvažuje o liečení, jeho psychiater mu odporúča Prednú Horu, vraj iné neexistujú, a Predná Hora je vraj najlepšia. Chcem sa preto opýtať na to Veľké Zálužie. môžte aj na mail maciatko_mimmm@centrum.sk ďakujem

Pozri www.citaminy.sk www.detoxipan.sk

Takze asi momentalne zmarim vase nadeje ale realita je uplne ina. Pracujem ako krupier 10 rokov pozorne sledujem tychto ludi a je to cisty debakel. Vobec sa nespoliehajte ze nikdy si k omu uz nesadne. prestat? Ano prestane hrat ale pride v zivote situacia kedy zase zacne hrat. rada? UTEC A VELMI RYCHLO!

Rada by som sa informovala na liečbu v Banskej Bystrici, počula som, že majú dobré výsledky. Môj 31. ročný syn má obera o pokoj pre gemblerstvo, ťažko sa mi hovorí, že včera vrazí do automatou a dnes má dráždi s ďalšou požičkou. Teraz je na P. N. a je prístupný liečbe, ale už mu neverím, lebo z Košíc utekol. Ďakujem vopred za informácie.

Rada by som sa informovala na liečbu v Banskej Bystrici, počula som, že majú dobré výsledky. Môj 31. ročný syn má obera o pokoj pre gemblerstvo, ťažko sa mi hovorí, že včera vrazí do automatou a dnes má dráždi s ďalšou požičkou. Teraz je na P. N. a je prístupný liečbe, ale už mu neverím, lebo z Košíc utekol. Ďakujem vopred za informácie.

Nemozte cakat, ze sa po dlhych rokoch chlastania ci gamblerstva ci fetovania, za dva mesiace vyliecite na psychiatrii, kde do vas naladuju oblbovaky a kym zaberu, pustia vas zase tam, kde ste skoncili. zakladny problem je v rodine, ked ta nefunguje, nefunguje ani zdravy zivot dotycneho. okrem psych. liecební existuju rozne komunity, kde sa lieci dlhodobejsie. na slovensku ich zopár funguje, treba sa pytat aj farárov, lekárov, známych, hladat informacie na nete. so závislými nie je sranda, cim skor zacnete konat, tym lepsie pre okolie a aj pre nich samých, ale zacnite konat, vtedy oni zbadaju, ze sa nieco deje a ze uz nie su tak neohrození a silní, ako by potrebovali :slight_smile: režte pod nimi vetev bez strachu a odhodlane, nebojte sa ich, oni sami nevedia, ako si pomoct, urobte to teda za nich :slight_smile:

Myslite psycheterapeuta ambulantne? môj syn mi totiž pripada ako schizofrenik, raz sa chce liečiť, potom uteká pred dlhami. lieky brať nebude, priležitostne holduje aj alkoholu. Nechcem ho odsúdzovať, ale lekárom nepovie pravdu, keď s ním idem ja, tak mám pocit, že mi davajú najavo, že nič sa nedeje. neriešitelná situácia na ktorú sa prebúdzam.

Www.detoxipan.sk

Všetkym radim prestante s tým či je to ruleta alebo iny hazard je to vsetko jeden velky podvod. Ja som padol na same dno prisiel som o vsetok majetok mam dlhy za ktore by som postavil krasny dom ale hlavne som prisiel o svoju rodinu. Jedno viem isto uz viac hrat nebudem hra my znicila cely moj zivot

Predná Hora je riešenie. Pacient, ale musí chcieť. MUDr. Jozef Benkovič je špičkový odborník, ktorý poskytne vysvetlenia, návody a postupy, ako sa vyhnúť hraniu. Pokiaľ pacient chce, je to najúčinnejšia forma liečenia. Viem o čom píšem, absolvoval som ju.

Doporučenie ak človek hľadá základné informácie je stránka http://www.nehraj.sk. Je to stránka určená pre liečbu gamblerov a ich príbuzných. Ja som bol na liečení v Banskej Bystrici, následne som pokračoval u Mgr. Záskalan ambulantne - v Bystrici totiž liečebňu zrušili. Ambulantná liečba však funguje len pokiaľ je človek ochotný sa niečo aj učiť a keď má človek ešte akú takú sociálnu sieť a podporu. Pokiaľ totiž stratí v dôsledku hrania všetko na čom mu záležalo, žiadne liečenie zaňho nevyrieši dlhy. Preto je lepšie vrátiť sa z kratšej cesty. Ja som vďačný svojej priateľke za to, že ma kedysi citlivými slovami a odchodom “nakopla” k tomu, aby som si priznal pravdu a začal problém riešiť. Držim palce, každý si je strojcom svojho šťastia!

Predsa by ste to mali ešte s ním skúsiť, ale vyžaduje si to pravidelné návštevy a z Vašej strany trpezlivosť, viem, že to nie je jednoduché a že to s ním nemáte ľahké. Ak máte ešte záujem, napíšem Vám kontakt na pani, ktorá má s liečením závislostí dobré výsledky. Držím palce.

Velmi dobre ta chapen jasom s priatelom 10 rokou v septembri mali sme krasny vztah nic mu nechybalo, len jedneho fna bum a konec letačky cim viac mal zlu partiu kamosou pozor co je moja rodina, myslela som ze ked ho budem tuct vybijem to zneho kazdy krat som mu nadavala a strasne az mi ho bolo luto, nikomu som sa nemohla zdoverit stale som ho branila pred rodinou, , utekal stale a trpela som to, potom som pocula zevraj fetuje nemala som sice dokazy ale myslela som so to co by ine robil, teraz mame6mesacnu dcerku ktoru milujem a je to jorsoe a hprsie on sa mi priznava ze hraje a vyplaty mi prehrava v automate ja som stale v stresy cp bude teraz, donese mi penize nedonese, o mojej psychike ani nerozpravam uplne nadne poradte mi co mam snim robit peniazmy to asi nepojde mam matersku a stej na liecrbnu asi nebude

Ahoj. Nevies mi prosim ta poradit odbornika alebo kam ist na liecenie. Znamy je gambler a potrebuje pomoct. Dakujem.

Ahoj. Co to je za liecbu? Mozes mi prosim povedat nieco konkretnejsie. Ako liecba prebieha? Mozes mi prosim napisat aj na email lewiska@centrum.sk. Budem ti vdacna. Dakujem.