Genitálny herpes

HSV 2 je virus ktory sa uklada v nervovom systeme ,preto nieje jednoduche sa ho zbavit …bolo mi povedane ze to je choroba ,ktora sa neda vyliecit ,ale len utisit…no neviem ci tomu chcem verit…dostala som to prvy krat v zahranici a bolo to peklo …zatial sa to nevratilo a ja sa len modlim .
Chcem vam povedat vsetkym ,ze v prvom rade ide o zvysovanie VIRALNEj Immunity! a to napriklad ZINKOM a vsetkymi moznymi produktmi …zvysenim immunity zabranite prejavom a prepuknutiu choroby naspat. tak isto to zalezi od aspektov ako su : stres ,menstruacia ,psychicke i fyzicke oslabenie ,celkove oslabenie organizmu a immunitneho systemu …a este dalsie veci ,…takze netreba stresovat :slight_smile: zvysovat vir.immunitu a byt v klude …je to peklo ja viem .
neprajem to nikomu!!!

ahoj. Prosim Ta, mohla by si mi poradit kde by som nasla toho homeopata? mne sa to urobilo len pred tyzdnom ale je to strasna bolest…

tam je jeden novu prepavku, tulimed-intiherp. pre mna bolo dobre na koniec. pa

mne dala doktorka TELVIRAN tabletky a TRIAMCINOLON mast,ale moc mi to nezabera.vpredu mi to zmizlo a v zadu sa objavilo…a mal som to nie na organe ale na pod bruchom…

Dobrý deň,môžete vyskúšať nový prípravok Tulimed IntiHerp, dostať to kúpiť voľne v lekární a je vraj účinný.

Ja by som sa chcel naopak spýtať, ako k tomu môže žena prísť?..Nakází sa pohlavným stykom od prenášača a už sa toho nikedy nezbaví?

herpes ako virus sa moze objavit kdekolvek na tele.Z medicinskehohladiska sa riesi imunologicky a inak…
Ak sa objavuje na genitaliach ,uvazovala by som aj smerom symptomatickým, teda preco prave na genitaliach ?: s cim vsetkým to môze suvisiet, co sa tyka sexuality,prezivania seba a svojho pohlavia, vztah k sebe ako k zene, svojmu telu,alebo ak sa jedna o muza tak vztah k sebe ako muzovi.Jednoducho uvahy a liecenie svojej duse vo vztahu k zmyselnosti,pohlavnosti, hanbe,sexualite. atd…
Napr. jedna z mnohych moznosti su pocity viny, hanby…nakolko sexualita je vnimana mladymi ludmi inak ako v minulosti, je v niecom volnejsia, ale z historickeho hladiska prevlada hlboko v mysliach ludi krestanstvo ,aj ked ste v nom neboli vychovavaní,/tzv kolektivne nevedomie/ potom volnejsi sex moze vyvolavat pocity hanby, viny apod…a moze to suvisiet aj s konkretnymi sexualnymi zazitkami ,ktore neboli najprijemnejsie a potom tento priznak-symptom si pyta takymto sposobom liecbu duse.Casto je to nie len o tele ,ale aj o dusi…je dalsi mozny pohlad na genitalny herpes…je to tema narocna na komunikaciu, lebo je spojena s tabuizmami spolocnosti, rodiny a otvorene komunikovat o sebe a svojej sexualite , zmyselnosti,vine, hanbe vyzaduje velku odvahu, .Zelam Vam ju zo srdca vsetkým, ktorí by ste potrebovali viac intimne rozhovory.Inak pripravujem pracu s vylucne zenskou skupinou,nie na temy varenie,deti…ale na rôzne “zenské témy” Skupina bude uzavreta s poctom cca. zien.
psychologicka Rita Svihranova, www.zzz.sk

Bohuzial patrim aj ja medzi vas…Trpim genitalnym herpesom, ani som netusila ze nas je tolko na tomto kusok nespravodlivom svete. Mam len 17 rokov a herpes som dostala prvy krat toto leto. Nikdy na to zial nezabudnem. Zacalo to svrbenim, som si myslela ved co, asi mam vyrazky z holenia, ale neustupovalo to, praveze som mala stale horsi pocit, sla som na gyndu. Poslala ma domov s Imazol kremom, ze to mam od holenia. 2 dni som si to natierala a NEHORAZNE sa mi to zhorsilo. Mala som 39° teploty, nemohla som koli bolesti a svrbeniu chodit. Zial bol vikend ked to bolo najhorsie, pomoc nikde. Cikat som chodila do vody, tak to palilo. Neskor to bol pocit ako keby niekto do mna bodal noz, kazdy raz na zachode som drzala mamu za ruku, strasne som plakala a radsej som ani nepila, nech nemusim zasa na zachod. V pondelok som po navsteve dvoch gynekologov skoncila u koznej, bolo evidentne ze to je herpes. Viac ako 20 herpesov okolo posvy, jeden na druhom, hrozny pohlad. Konecne som vtedy dostala Telviran tabletky, behom 2 dni som to uz ani necitila skoro. To mi zazracne pomohlo. Lenze o 2 mesiace ma to chytilo zasa, skoncila som na oddeleni. Tento raz som ale vedela hned na zaciatku kolka bije. A o 2 mesiace znova, asi je to moja nestastna perioda. Vyhodil sa mi jeden maly, ze na to staci Herpesin krem som myslela. Zmizol, no o 1,5 tyzdna dalsi. Zo strachu pred nemocnicou znova Herpesin krem a zasa 2 tyzdne pokoj. Teraz sa mi asi vyhodil na konecniku, uz kaslem na to, idem s tym k lekarke. Beriem Isoprinosine, zrejme vobec nepomaha na tu imunitu :frowning: Jednoducho ak uz pozname ten pocit a vidime ze nieco neni ok, tento herpes sa podla mna doma zvladnut neda, chce to aciklovir, najlepsie v tabletkach. Je to otrasne, zasahuje to do zivota (o sexualnom ani nevravim), ja osobne strasne psychicky trpim a moj priatel sa preto nenavidi, zrejme to mam od neho. Neviem, este som neskusala nic brat aby sa to nevracalo, okrem vitaminov, a osobne ani neverim ze nieco take je, co to na hodne dlho zastavi. Je to hold strasne ochorenie virusove a jedine co sa da je stale dokola potlacat priznaky. Strasny pocit ze proti tomu nevieme bojovat vlastne, no raz sa uplna liecba najst musi!! Hlavne je pozitivne mysliet a ak sa to nedari nam osobne, vzdy je niekto kto nas k tomu prinuti proste. Tak to mam aspon ja. Mama mi hrozne pomaha a vzdy verim ze ked to dostanem, 5 dni budem papat lieciky a setko bude zasa super :)) Tak si drzme palce nech sa to vyhadzuje co najmenej, no najlepsie uz nikdy

jenni,
2.11 som, clanku pod vasim prispevkom pisala o moznosti hladat suvislosti s psychikou, zenskou dusou a inymi suvislostami v zenskej linii rodiny…neoslovuje vas skumat svoj herpes aj tymto smerom.?.ako pisem v clanku, najma ak vam prinasa aj psychicke problemy ???
Rita Svihranova, psychologicka, psychoterapeutka

Mna genitalny herpes trapi 2 roky. Vyse roka som brala isoprinosine - kazdy den 3 tabletky a aj napriek tomu sa mi objavoval a objavuje so zeleznou pravidelnostou kazdy mesiac pri menstruacii… imunologicka mi nechce uz nic dat a odporucila mi wobenzym. berem ho zatial len tyzden, ale verim, ze to zabere… vsetkym vam drzim palce…

AHOJTE BABY,

Taka som rada, ze aj na Slovensku ludia maju to o com som si myslela ze nie.
Zijem v UK uz niekolko rokov a ano, trpim alebo trpela som tym, co vy.{HSV 2, nie HSV 1=opar na ustach, kt. sa zriedka objavuje casto!!!}

Trasiem sa zavistou, ked pocuvam ako moje kamosky-Slovenky su promiskuitne a nemaju to a ja kt. mala 3 partnerov to dostala!!!Vseobecne sa netusi, ze sa to da dostat aj ked ta druha osoba NEMA priznaky!!!Keby len vedeli!

Prosim Vas napiste mi na moju email adresu, strasne ma zaujima ako sa o tom hovori na Slovenku a ake lieky sa beru.

Musim Vas utesit, ze ja som sa tymto infikovala v r. 2004 a 1.polrok bol des no potom sa to stabilizovalo na jeden mesiac v roku!!!{mala VYRAZKA- nie PLUZGIERIK} Tento virus {HSV2} je velmi mudry.

Takze to nie je problem v bolesti.

Nechcem Vas deprimovat este viac, no pre mna najhorsie bolo znasat fakt, ze som DOZIVOTNE naklaziva. Z americkych a anglickych pisucich web a clankov viem, ze sa to prenasa aj ked nemate SYMPTOMY!!!Som sa rozisla s mojim britskym priatelom {4,5 roka} a teraz som single a bojim sa to povedat mojmu nastavajucemu. Este ze som krasna baba, inac by ma nikto asi nechcel.

Ked chcete vediet co pomaha alebo len viac info-zaimeilujte mi!!!

Love,
Laura

PS. Vecsina infikovanych ludi to ma v systeme a nevedia o tom NO INFIKUJU INYCH LUDI, PRETO SA TO VOLA TICHY VIRUS, JE TO ZAKERAK A MALO SA O TOM PISAT PRED 2004- ZE SA TYM DA TAKTO LAHKO NAKAZIT!

Oh, zabudla som pridat moje email adresu:

laurabilgore@yahoo.com

Tak pre mňa má tento problém iný rozmer. Snažím sa tu dočítať, čo ma čaká.
Napadá ma film “Sofiina voľba”.
Konečne som sa po dlhom čase znova zamiloval (2.krát v živote, mám 37r.), no a moja zodpovedná drahá ma včas upozornila, že má GH, ktorý sa objavuje mesačne.
Takže buď zase život bez lásky, alebo láska a doživotný problém. Nakoľko ju ale naozaj milujem, budem sa musieť nechať vedome infikovať… !!!

Možem iba len odporučiť-Tulimed Intiherp.Mne to pomohlo behom 2dní…musím si ho nakúpit aj do zásoby.

ahojte… aj ja mam herpes ktory ma trapi uz skoro tri roky… skusam vsetko… objavuje sa mi 2 krat mesacne… prave som sa rozisla s priatelom a snazim sa zvykat si na myslienku ze do konca zivota ostanem sama a bez deti, kto by ma aj chcel ? mala som len troch muzov v zivote , myslela som si ze mne sa to nikdy stat nemoze… chyba mi laska, ktoru uz asi nikdy ani nebudem mat… ak mate niekdo nieco co by pomohlo prosim napiste… dakujem

Miriam,

rozmyslam o tom, ci tento typ herpesu neraguje aj na psychickej baze, myslim najma to ,ako casto ! sa objavuje…

lebo ine typy herpesov,ktore ma tiez clovek v tele, reaguju prave na znizenu imunitu, stresy a pod.
20.2 pripravujem seminar na stavanie systemov, je to seminar na ktorom si mozu ludia postavit svoj rodiny system, parovy vztah, ochorenia, symptomy a rozne ine temy,Seminara sa mozes zucastnit aj clovek, ktory len pozoruje ,aby si zistila,ci by si si v buducnosti chcela system postavit na svoj problem a aj takouto formou skumat v com väzi jeho casty prejav.
Myslim ze psychika posobi na ochorenia,nemas chut skumat ako u Teba??
psychologicka Rita,zzz.sk

No ked uz nepomahaju ziadne lieky, treba hladat pricinu inde. Nezijete nahodou v strese? Nemate neustale nejake obavy, strach? Opakovany herpes moze byt reakcia tela na zivotne udalosti.

ahojte…asi pred tyzdnom som sa nakazila od svojho priatela…mal opar na perach a preniesol mi ho tam dole… dnes som bola u infektologicky a imulonogicky…spolu s obvodnou mi predpisali taku vodicku, herpesin a isoprisosin…a vodicka uz zabera…ale kazda tu pisete o obrovskych bolestiach a velkom pocte tychto herpesov…ja mam tri “ohniska” a od zaciatku nebolia vobec…pri cikani nestipu…teraz ked sa robia uz chrasty tak to troska svrbi ale predtym vobec…ale okrem toho sa mi vysypali cele usta a jazyk…ja co som predtym v zivote ziadny herpes nemala… doktorka mi povedala ze to nemusi byt hned genitalny herpes, pretoze den pred tym ako som dostala tento genitalny herpes som bola u obvodnej s inou diagnozou…a tak sa domnieva, ze tento herpes mohla sposobit moja oslabena imunita…ale fakt je ten, ze sa ho uz nikdy nezbavim…a hodikedy sa moze znova objavit…a toho sa obavam…dufam len v to, ze na to najdu liek, a ze nikto z nas uz nebude trpiet…ved v dnesnej dobe by sa aj patrilo…vsetkym zelam skore uzdravenie a pochopenie u buducich partnerov…

Ahojte,mala som tiež tento problém,ale ja som to riešila pomocou produktov z aloe vera.Som s nimi nadmieru spokojná a momentálne je všetko OK.Jeden môj kolega sa tomu venuje,tak mi to odporučil no a ja som to skúsila.

Ak Vám doposiaľ ešte nikto nepomohol, mam pre Vás riešenie.pozn.vlastna skusenosť.Ozvite sa.