Genitálny herpes

skus potierat optalmoseptonexom-ocna mast-pomaha,aspon mne pomohla

skusaj TULIMED INTIHERP, po 4 dni citis sa lepsie…

ja som mala iba jedného chlapa v živote a tiež trpím touto pliagou…neni to zrejme od počtu chlapov

1 Like

ahoj ja mam dceru ktora ma 8 rokov a uz 5 rokov bojujeme s herpesom v okoli genitalii a zadocka.Skusala som jej nato vsetko, no nic nepomaha ,uz sme navstivili aj kozneho lekara aj alergologa ba aj liecitelku a nic ,uz sa jej to objavuje aj 3krat do mesiaca.Prve tri dni ma najbolestivejsie.Pomôzte mi nieakou radou uz dalej nevladzem.

Ahojte, ja som dostala genitalny herpes od svojho byvaleho priatela, ktory vedel ze to ma a nepovedal nic:( Dostavam to pravidelne raz do mesiaca s menstruaciou. Neboli to nejak velmi ale svrbi strasne. Robi sa mi to vzdy len zvonku na pokozke tak si na to davam compeed cold sore patch. pomaha to perfektne! do dvoch troch dni je to prec. je to vyrobok ktory sa ma pouzivat na pery. Nelikviduje to virus len pomaha hojeniu pokozky a zaroven to zalepi herpes takze sa dalej nesiri a nesvrbi ani neboli ale mozete si to dat len ked mate herpes zvonku na pokozke.

tiez mi to pomaha! zo zaciatku sa mi vyhadzoval herpes strasne casto, ale teraz uz len s menstruaciu a nie vzdy. A uz som si zvykla ked mam pravdu povedat. Na bolest pomaha horuci kupel, citim sa po nom ovela lepsie a na svrbenie aj TCP to kupujem v irsku v lekarni, taka dezinfekcna vodicka, to si davam aj na konecnik, ale ked mam herpes zvonka tak ten COMPEED COLD SORE PATCH perfektne pomaha.

Ahojte, od mala mavam asi kazdy mesiac herpes na ustach, ale prvy krat som dostala gen. herpes, chcem sa opytat, ci je nutne ist ku gynegologovi, alebo ci by sa nedala pouzivat iba neaka masticka bez predpisu.

Ahoj aj ja momentálne mám genitálny herpes. Najprv som si myslela, že je to z tepla a vyšli mi len pár pupáčíkov, ale skutočnosť bola iná. Natoľko som to dostala piatok a cez víkend pomoci nikde som si kúpila vaginálnu tabletku a k nemu krém Canesten. Pomohlo mi to utíšiť a zastaviť rast tých vyrážok, ale wc som sa vyhýbala. Hned v pondelok som zašla ku gynekológovi automaticky mi povedal, ze je to genitálny herpes a predpísal mi Herpesin a odialil mi menzes natoľko som ho mala o pár dní dostať. O 2 dni to bolo v podstate lepšie, tiež mi dal vitamín E, C a zinok. Mála a mám doposial len jedného priateľa, alkohol som v živote nepila a fajčiť nefajčím. Žijem veľmi zdravo a preplakala som veľa dní, že prečo to mám, napokon mi doktor povedal, že zo slabej imunity. Dočítala som sa, že sa to vráti hned sa imunita oslabí… tak sa modlím nech to nie je tak často.

Zdravím, zrejme sa pripájam k tejto skupine, nakoľko som bola teraz sústredená nad príspevkami na internete na uvedenú témun našla som aj túto stránku. Musím priznať, že po prečítaní všetkých príspevkov ide na mňa depka. Herpes som dostala teraz prvý raz / chcela by som veriť, že i posledný /. Čomu, ale nerozumiem je, že všade je písané, chorobu možno dostať pohlavným stykom. No ten som už mala veľmi dávno. Preto sa cítim dosť zle, ako som k tomu napriek mojej sex. absencii mohla prísť. V súčasnosti som však PN s ochorením priedušiek a tak isto sa mi to objavilo pri súčasne prebiehajúcej menzes. Je možné, že by to vyvolala tá oslabená imunita ? Lekár mi predpísal nejaký antibiotický krém, ale dajako nepomáha. Mám obavy ako dlho to ešte potrvá. Ešte raz Vás zdravím a prajem veľa trpezlivosti, a hlavne uzdravenie

Ja som to dostala od svojho frajera v sedemnastich rokoch. Okrem neho som ziadneho ineho partnera nemala. Teraz mam devatnast a opakuje sa mi to asi tak 2-3 razy do roka. Musim ale povedat, ze ta bolest je nepredstavitelna. Kto nezazil, len tazko pochopi, ake to je cele noci kusat od bolesti do vankusa a rano sa budit s hrozou, ze musis ist na WC. Vzdy ked sa mi to znova objavi, nemozem frajera ani vidiet, ako som nahnevana. Len lutujem, ze sa o tom viac nehovori. Ved to nie je sranda a clovek k tomu pride velmi lahko. Bola by som mozno bola opatrnejsia.

Ahoj, je mi ľúto, že už tak mladá prežívaš takúto chorobu. Aj ja som ju dostala a mám 48 rokov, oslabebá imunita a predtým všelijaké gynekologické infekcie, liečená som už rok vkuse a až teraz sa zistilo, že to mám GH, na infektológii, poslal ma tam imunológ, mám predpísané 3 mesiace užívať Famciclovir - Teva pomáha to. Treba sa pýtať na infektológiu, môj gynekológ to nezistil. Držím palce.

Zdravím vás. Keď kukám čo to tu píšete je mi príšerne. Tiež sa mi totižto tam dole to všetko akosi ´obsipalo´ a ked som kukala obrázky v Googli, tak som zistila, že je to asi práve toto ochorenie. O 2 dni som objednaná ku gynekologyčke a nehoráznym spôsobom sa bojím, že mi povie takýto verdikt. Jediné čo mi nesedí je, že mňa to našťastie nebolí a ani náhodou sa nič nezapaľuje. A keby som mala toto ochorenie, znamená to, že automaticky by som nakazila sexuálneho partnera?

Zdravím všetkých splupostihnutých. Mám problém, ktorý tu popisujete. Kedže ani lekári pri všetkej snahe nemôžu pomôcť, sledoval som svoj zdravotný stav a pri tom ma prekvapila skutočnosť, že intenzitu bolesti a svrbenia ovplyvňujú niektoré potraviny. Žeby išlo o alergickú reakciu? V niektorých príspevkoch sa spomína aj psychyka a stres. Aj medzi nimi a stravou existuje súvislosť. Treba skúšať. Po výraznom zlepšení stavu napíšem zas. Tiež sa teším na dobré rady. Veľa úspechov!

Potrebujem pomoc, nič nepomáha. Ak by ste bola taká dobrá, veľmi rada by som prijala čokoľvek… Ďakujem

Je možné, aby náhlou zmenou myslenia a uvoľnením došlo k výraznej zmene zdravotného stavu?

Katarina, ine zeny, dievcata. Ja rozmyslam v suvislostiach, ze herpes je symptom, priznak, ktory sa z nejakeho dovodu objavuje na genitaliach, pretoze byva aj na inych miestach tela. Ak sa jedna o dieta, napada ma, ci nezazilo v obdobi, ked to bolo 1-krat nejaky zazitok, ktory by mohol s touto oblastou zadocka a genitalii suvisiet, alebo ci niekto v historii rodiny nemal nejaky neprijemny zazitok, trebars sexualneho alebo ineho neprijemneho charakteru. Mohli by to byt este uvahy rozneho typu. To znamena nieco, co suvisi aj s psychickymi zazitkami. Ak by vas to osovilo tymto smerom, mohli by ste skusit spolupracovat so psychologmi, psychoterapeutmi, ktorí pracuju aj so symptomami a psychosomatikou. Je to len dalsi mozny nazor a pohlad na herpes. Psychologicka, psychoterapeutka, Rita Svihranova.

Stano, kladiete otazku a aka by bola Vasa odpoved na nu? Ja si myslim, ze zmenou myslenia, je mozna zmena zdravotneho stavu, len zmena myslenia sa malokedy stane rychlo a zo dna na den, castejsie to byva dlhodobejsi proces. Osobne verim, ze ak sa pre nieco, teda aj pre zmenu naozaj rozhodneme, tak je mozna. Rita Svihranova

Ďakujem.

Ahoj Magda, ja mam tiez problem s herpesom a moc by ma potesilo, ak by som zredukovala, popripade uplne odstranila toto ochorenie. Predpokladam, ze to asi kazda z nas, co tu piseme svoje skusenosti. Rada by som ta poprosila, ci by si mi poradila ohladom aloe, co treba atd. Pises, ze si spokojna a ze Ti aloe pomohlo. Velmi sa urcite vsetky potesime, co trpime tymto neprijemnym ochorenim, ak nam poradis svoju metodu. Dakujem a vela sil prajem vsetkym damam, ktore tazi toto ochorenie. Danka

Ahojte, mna trapi tato pliaga 8 rokov, pravidelne 1x do mesiaca. Imunitu mam v poriadku, moj imunolog mi robil komlet imunolog. opakovane testy - vsetko OK. V BA existuje specialna infektolog. ambulancia kde sa zaoberaju len herpesmi, liecim sa tu 6 mesiacov, nasadili mi Vatrex tbl, teraz ho beriem preventivne 3 mesiace bez prestavky tym, ze planujeme mimco - liecba je momentalne uspesna.