Gynekolog BA- Ružinov

ved jasne, proste potrebujes vediet o sebe, o svojom tele a zdravi co najviac. a mozno niektore zeny sa tak akoby ostychaju opytat, tak sa nedozvedia dokopy nic.

hej, no ja s tym mojim takmer vobec nekomunikujem, pokial nemusim, akoze povedal by mi, keby to bolo nieco vazne, teda aspon dufam, ale vacsinou mlci, co sa mne teda osobne absolutne nepaci, takto by to nemalo fungovat nikde. radsej sa rozpravam, nech viem, na com som, zaujima ma vsetko.

tak ono vo vseobecnosti plati, ze komunikacia je proste zaklad :smiley: inak to nie je ani tu. niekomu mozno vyhovuje, ked sa doktor moc nezapaja, taky introvert to pravdepodobne aj oceni :smiley: ale mne by to teda rozhodne prekazalo.

no tak som sa konecne rozhodla rozhybat a spravit zmenu, nasla som si noveho gynekologa, lebo popravde, ten predchadzajuci, ako som uz spominala, nebol pre mna vhodny. mozno niekomu vyhovuje, ked sa absolutne nic nedozvie, neviem, ale ja to teda takto nechcem.

ku komu si sa nakoniec rozhodla ist? chvalim, dobre rozhodnutie. ak ti nieco vadi, mala by si to rozhodne riesit.

ja som momentalne u pana Millyho tiez, uz som to tu zachytila. myslim si, ze je to kazdeho rozhodnutie, ak sa teda konecne dokope k tomu, aby zmenil gynekologa pre svoje dobro, tak super. tiez sa mi do toho dvakrat nechcelo, ale vobec to nelutujem.

Takze by si nemenila?:slight_smile: Vsetko ok?Ja k nemu chodim tiez, len sa pytam, lebo kazdemu vyhovuje niekto iny, iny typ cloveka a tak. No ono je to jednoznacne dolezite, hlavne aby ti vyhovoval po vsetkych strankach.

vyhovuje mi vo vsetkom, praveze som konecne rada, ze som natrafila na niekoho s profesionalnym pristupom, ze proste mam pocit pri nom, ze vie, co robi. predtym, co som mala gynekologa, tak som taky pocit vobec nemala.

no tak to je jasne, zmena k lepsiemu je jednoznacne vec, z ktorej sa clovek len tesi. a preco si predtym nemala ten pocit? nevedel ti nejak pomoct, poradit, alebo?

presne tak, proste dlhsiu dobu ma trapila mykoza. vkuse ten isty typ, nemohla som chodit ani na verejne kupaliska kvoli tomu, jednoducho nocna mora. ale tak nastastie som sa odhodlala od neho odist, pretoze mi jednostaj predpisoval jeden “liek”, ktory mi absolutne nezaberal. tak mi povedz, ze aka profesionalita :smiley:

no to teda nie je bohvieco veru. v lete byt bez bazena, to je ozaj ako za trest:) ale tak niekedy fakt staci zmenit doktora a vsetko sa na dobre obrati. kazdy ocividne nevie vsetko. aj ked som si teda myslela, ze taketo veci by mali ovladat vsetci z tochto odboru.

no a predsa to tak nefunguje :smiley: niektori doktori, mam pocit, sa len ako odbornici tvaria, ale ked pride nejaky zasadny a vazny problem, tak nevedia ako ho riesit a to mi az na smiech. vies ako, titul pred menom nezarucuje zakazdym automaticky vedomosti ani skusenosti :smiley:

to je cista pravda:) ale tak nastastie su aj vynimky. akoze chapem, ze kazdy nemoze vediet vsetko, ale taketo problemy su podla mna caste a bezne. myslim si, ze vela zien riesi veci tohto typu.

Tie, ktoré máte už pôrod za sebou, nemenili by ste druhýkrát pôrodníka? Všetko prebiehalo v poriadku?

jasne, co take mas namysli?:slight_smile: ty mas nejaku zlu skusenost? je ozaj skoda, ze toto si fakt nevyberies. to bud natrafis na niekoho dobreho alebo nie. je to proste cisto len o nahode. bolo by idealne, keby sa o tomto dalo rozhodovat:)

tak ja musim povedat, ze nastastie u mna vsetko ok, vobec by som nemenila. a ak ma v buducnosti caka este nejaky ten porod, co dufam uprimne, ze ano:) tak by som sla znova tam. ale tak ono to je vsetko o pristupe, ja to stale hovorim. zalezi primarne na tom, ako sa k tebe dany lekar sprava. ostatne je takpovediac druhorade.

A koho máš gynekológa, ak sa smiem spýtať?:slight_smile: Ja momentálne hľadám nového, nakoľko tu bývam len krátko a ešte nemám anilen obvodného lekára, takže tak:) No nie je to jednoduché, potrebujem nájsť niekoho spoľahlivého, ktorý tu bude pre mňa keď potrebujem a nie že si odíde aj počas dňa kedy sa mu zachce, lebo tak to bolo u toho, kde som chodila predtým v BB. To je podľa mňa fakt nehoráznosť, čakala som tehotná v čakárni asi dve hodiny a on sa zobral a odišiel. Samozrejme druhou stranou, takže pacientky ani nevedeli, že tam reálne nie je. :smiley: Akože teraz sa na tom už len smejem, ale vtedy mi veru nebolo všetko jedno.

Tak toto je totalne absurdna situacia, to si fakt neviem ani predstavit :smiley: To mu akoze nebolo hlupe toto spravit? Uz len z moralneho hladiska predsa.

ja len tak uvazujem, ze ako velmi nezodpovedny musi byt lekar, ked toto dokaze spravit. ja musim povedat, ze mne ten moj plne vyhovuje. chodim k panovi Millymu, v decembri ma vlastne vzali, bola som sa tam spytat a normalne ma to prekvapilo :smiley: uz som sa bola popytat takto u viacerych a vsade mali plno. bola som teda unho uz dvakrat, nakolko mam momentalne intimne problemy, tak este ma to caka onedlho znova, ale tak to sa da prezit. beriem to ako vysetrenie ako kazde ine.

Zdeninka a ty si odkial, prosim ta? Ked gynekologov je strasne vela, ale vybrat takeho, u ktoreho budu aj sestricky v pohode, to bol pre mna odjakziva zasadny problem. :smiley: