Gynekolog BA- Ružinov

Prosim vas, poradte nejakeho dobreho gynekologa, pokojne moze byt aj dalej, som z Petrzalky. Uz som zufala. Nedavno sme sa pristahovali do BA a zatial nemam ani zubara, ani gynekologa, potrebujem to surne riesit.

vies co, mala som dost zlu infekciu, mne ten moj predchadzajuci lekar povedal, ze mam obycajnu mykozu, co teda vobec nebola pravda. dokazom bolo to, ze mi predpisal lieky, ktore su urcene na mykozu, ale v podstate som mala celkom inu diagnozu, o ktorej vobec nevedel. je to normalne hanba, takyto doktor. a ja som sa trapila s neliecenou infekciou.

ako si si nakoniec teda poradila? podarilo sa ti najst hned ineho gynekologa?

tak toto je ozaj strasne, neviem si predstavit, ze by som musela riesit nieco podobne. je to smutne, ze to takto niektori doktori robia a neberu svoju pracu profesionalne. ale ked najdes niekoho lepsieho, tak je to zakazdym taky pocit zadostucinenia :slight_smile:

ak ti mozem poradit, tak ja chodim k panovi Millymu. ordinuje sice v Ruzinove, nemam to uplne na skok, ako som mavala predtym, ale stoji mi za to dochadzat aj o kus dalej. vyber spravneho gynekologa je dolezity, take nieco treba rozhodne premysliet, je dobre, ze hladas, informujes sa. ako dlho tu uz byvate?

suhlasim, aj ja k nemu chodim. ono samozrejme kazdemu vyhovuje niekto iny, ale asi vsetky sa zhodneme na tom, ze ten pristup je najdolezitejsi zo vsetkeho, podla coho si lekara vyberas.

akoze trvalo to nejaku dobu, lebo teraz najst dobreho doktora, ktory ti vyhovuje po kazdej stranke, je fakt umenie. ale fakt som rada, dufam, ze takyto problem uz mat proste nebudem, tolko zlosti a nervov, co bolo vo mne, to neprajem nikomu. akoze ano, stane sa, ak je to raz, tak ok, pomylil sa. ale neurobil to len mne, to je ten problem, uz som pocula od viacerych znamych o podobnych skusenostiach. mne celkom vyhovovalo, ze bol v starom meste, mala som to blizko, ale radsej pojdem dalej a bez zbytocnych nervov.

ono ti to za to jednoducho nestoji. netreba sa kvoli takym veciam v prvom rade nechat vyviest z miery, ale to sa lahko hovori, som presne taka ista, ze si vela veci beriem prilis k srdcu ako sa hovori. clovek nemusi byt ani nejak extra vztahovacny, ale taketo veci ta jednoducho zamrzia.

no a hlavne je dobre, ked to aj zena riesi, lebo vela z nas si povie, ze ved je to len gynekolog a mne je jedno aky je, chodim tam predsa len raz za rok. ale to nie zakazdym je tak. niekedy sa moze vyskytnut nejaky zavazny problem a potom je jasne, ze treba prist asi castejsie, a ked mas k chodit k nejakemu mrzutovi necitlivemu a nesympatickemu, tak si dvakrat rozmyslis, ci ides.

to je pravda, vazne nerozumiem takym zenam, ja by som to takto robit nemohla. bud sa vie chovat alebo dovi. ale tak napriklad moj predchadzajuci gynekolog bol v tomto fajn, bol aj citlivy, spraval sa normalne, ale siel na dochodok, takze som si musela hladat noveho.

aj podla vas je dolezite, aby mal gynekolog riadne vybavenie v ambulancii? nemyslim si to len ja alebo? ja uz vazne neviem, s tym mojim same problemy. potrebovala som ist na sono, poslal ma celkom inde, pretoze unho taku moznost nema. ja nemam kedy behat, mam toho vela, asi ako kazdy pracujuci clovek, ale toto sa mi teda absolutne nepaci. je to normalne?

tak ja si osobne myslim, ze v dnesnej pokrocilej dobe to uz je samozrejmost by som povedala. toto si teda absolutne neviem predstavit, velmi by som sa vytocila.

no ja by som sa nielen ze vytocila, ale asi by som rovno odisla:) ako si to vyriesila? ides menit? podla mna je taka vec ako riadne vybavenie v ambulancii uz celkom bezna zalezitost, neviem si predstavit, ako velmi zastarale to tam musi mat, ak nema k dispozicii, co treba. nepouzival na teba aj nejake stare praktiky, ktore sa pouzivali kedysi?:slight_smile:

Zatial nie, najblizsie mam ist k nemu teraz v decembri po tom sone, takze uvidim, co a ako. Ale popravde, nechce sa mi taketo veci riesit neustale, nikomu sa nechce cestovat navyse, ked nemusi, to mi musite dat za pravdu.

no samozrejme, ze nie. pokial sa da, tak vacsina z nas voli tu pohodlnejsiu cestu. avsak nie zakazdym je to aj dobre. treba si najst niekoho, kto ma vybavenie take, ake sa na dnesnu dobu patri, nechapem, ako mozu doktori fungovat inak.

myslela som si, ze teraz uz je taka vec samozrejmost. ako to bolo myslene? akoze co mu konkretne chybalo v ambulancii? mne to pride az smiesne, vsak ako moze robit zakladne vysetrenia teda?:smiley:

tak ano, aj v dnesnej dobe este stale vedia prekvapit aj doktori :smiley: podla mna to take tie starsie zeny vobec neriesia, tie su rady, ze maju kazdorocnu prehliadku rychlo za sebou a hotovo.

Vsak jasne, tiez som bola uplne rovnaka :smiley: A to ani nie som stara :smiley: Ale to tak vnima vela zien, ze si to proste odbiju a koniec, dalsi rok tam nepojdem, tak neriesim. Mne pan Milly sedi aj ako clovek, aj z profesionalneho hladiska, cize ja sa absolutne nestazujem.

tak to je ozaj dolezite. ja to praveze takto nemam, pretoze sa s lekarom potrebujem zhovarat, pytat sa, proste musim mat akoby tu spatnu vazbu, pri tom mojom aktualnom mi aj toto teda neskutocne chyba.

pravdaze je to riadne podstatne, potom totiz zeny velakrat ani nevedia, co sa s nimi deje, ked ta zakladna komunikacia s doktorom proste chyba. tiez ma nebavi to z neho proste tahat ako z chlpatej deky a nic navyse sam od seba ti nepovie. to je o nicom.