Haluxy (vbočený palec)

Dobrý deň pani Beáta,

chcela by som vedieť ako ste na tom dnes, lebo aj ja uvažujem o Malackách, MUDr. Pullman, čitála som, že titánové platničky zaručia, že recidíva sa nedostaví a vraj to nie je tak bolestivé najmä po operácii.

ďakujem, s pozdravom Monika

Ja som 3r. po operacii v Malackach a vobec mi to nepomohlo. Mam to vraj posunute, nepovedali mi aky moze byt dovod. Musim si dat vybrat tie platnicky s drotikom a doriesit nejakym inym sposobom :- (

Ahoj Monika ja sa chcem len v kratkosti spytat či si za to platila lebo mam ten isty problem a bola som v Ziline atam mi povedali ze sa platy 300eur len tolko dakujem

Dobrý deň pani Monika.

Ak stojíte o radu, nedala by som si operovať halux u doktora Pullmana. V roku 2012 som podstúpila operáciu haluxu. Voperovali titánovú platničku a o rok mi ju aj vybrali. Palec po asi po šiestich mesiacoch začal putovať na svoje pôvodné miesto. To že bolel ešte viac, asi nemusím písať. A hybnosť palca je obmedzená. Preto som vyhľadala iných odborníkov a odporučili mi doktora Horáka na Antolskej v BA. Do Malaciek by som nechodila…

Dobry den pani Beatka, prosila by som vas o viac ino o operacii haluxov v malackach, kedze mam taky isty problem a rozhodla som sa pre operaciu, zvazujem tu v malackach, viem ze kedysi v operovali titanove platnicky, pisala som panovi dr. Pullmanovi, napisal mi ze operuju inou metodou, zrejme to bude ten srob co pisete, ak vas mozem poprosit ako to prebieha a ci ste spokojna operaciou. ako dlho ste sa liecili? prosim o info na mejl ak budete ochotná. kamkad@azet.sk. Dakujem. Kamila

Dobry den,

mam velky problem s haluxami, najskor prava noha, uz ma zacina boliet aj lava. Citala som Vas prispevok k tejto problematike z 30. 6. 2013
mohli by ste mi prosim napisat, na koho sa obratit? Aka dlha bola PN? Pracujem a dlhsie ako 1-2 tyzdne by mi robilo problem. Ste so zakrokom spokojna?

dakujem pekne za info, s pozdravom a prianim pekneho dna

Dobry den, ja mam hallux na lavej nohe asi rok. Niekedy mam strasne bolesti, preto chcem podstupit operaciu. Mozete mi prosim Vas napisat nieco blizsie o Vasej operacii v Malackach. Budem Vam velmi vdacna. Majte sa. Maruska

Bol niekto na operácii haluxov na Clinica Orthopedica v BA u MUDr. Tomáša Jakubíka ? Ako ste spokojní ?

V auguste 2013 som absolvovala operáciu na pravej nohe v Ružomberku, MUDr. Lastič. Týmto mu aj ďakujem. Nohu som mala len v obväze, po 14 dňoch vybrali štichy, naďalej som si jazvu lepila leukoplastom, aby sa mi netvorila jazva, každý deň som prikladala mrazený hrach a na obväz som dala repík a prikladala. Výsledkom je úplne tenká jazva, ktorá skoro nie je ani vidno. Cca po 9 mesiacoch som začala zaťažovať nohu rovnomerne ako pred operáciou a teraz dostupujem úplne v pohode. Je pravda, že behať ešte neskúšať, ale je to v poriadku. Ešte jedna rada - kúpila som si nočnú bandáž a raz začas používam / malo by sa častejšie / - veľmi sa mi uľaví na nohe ráno.

Dobrý deň,
chcel by som porosiť o kontakt na MUDr Horáka z Antolskej, ktorého spomínate. potrebujem to pre manželku, ktorá trpí na haluxy už operované v Leviciach a hľadáme pomoc, pretože sa jej bolesti vrátili. Hľadáme lekára, kde by sme našli pomoc.
Ďakujeme
Jozef Pecha
Dlhá 21
Tlmače

Dobry den

Uz ste zistili o doktorovi Kakubika nieco? Alebo mate pooperacii?

Dobrý den Lucka, čítala som vaše dojmy a zážitky z operácie haluxov a musím povedať, že ste jedna z mála, ktorá písala veľmi pozitívne a optimisticky, čo ma trochu upokojilo. Ja som totiž tiež čerstvo po operácii haluxov presnejšie 4. 11. 2014 a som trochu vykoľajená z toho, že mám dosť fialovú nohu, hlavne pri sprchovaní, a nosím taktiež tú topanku, o ktorej tu už bola reč. Ja nemám voperovanú žiadnu platnučku, proste nič, a mám obavy, či to takto ta nožka vydrží. Môj obvodný ortoped tomu moc neverí, a bol sklamaný, že som nešla do Piešťan ale do Malaciek. Rada by som sa vás spýtala, či ste po čase spokojná a celkovo či sa vám už nevyskytli žiadne problémy a môžete v poriadku chodiť. Dakujem.

Haluxy sa dajú vyliečiť tejpovaním, kedy odborne fyzioterapeut lepí na haluxy ale aj zdeformované prsty také pásky. Bolo to predvedené v utorok v Dámskom klube aj s postupom, zdalo sa to jednoduché, ale neviem zohnať adresu, kde by som mohla chodiť na túto liečbu bez skalpela. Lepenie treba obnovovať po 5 dnoch, trvá dlho, ale verím tomu, že je to lepší spôsob, ako skalpel.
Adresu fyzioterapeuta niekto pozná? Dík

Haluxy sa dajú vyliečiť tejpovaním, kedy odborne fyzioterapeut lepí na haluxy ale aj zdeformované prsty také pásky. Bolo to predvedené v utorok v Dámskom klube aj s postupom, zdalo sa to jednoduché, ale neviem zohnať adresu, kde by som mohla chodiť na túto liečbu bez skalpela. Lepenie treba obnovovať po 5 dnoch, trvá dlho, ale verím tomu, že je to lepší spôsob, ako skalpel.
Adresu fyzioterapeuta niekto pozná? Dík

Dobry den p. Vierka, nasla som Vas príspevok ohladom operacie halluxu. Mam ist na konzultaciu 4. 2. do Malaciek. Ste spokojna teraz s výsledkom? Velmi rada by som pocula Vas nazor.
Dakujem velmi pekne
Marika

Ahoj Alena, viem, že si už 3 roky po operacii, ale prave preto sa pýtam, neľutuješ? odporúčaš?

Ahojte ja som bola nanoperacii 30aprila a PN som bola 9tyzdnov. v nem. som lezala dve noci. nebolelo ma absolutne nic len to ze mi bolo strasne zle z narkozi. jeden flektor somnuzila za celu liecbu. ja osobne odporucam kazdemu koho haluxi bolia. ulava je uzasna. vlozili mi tam dva droty na fixaciu a teraz 18 novem. idem na operaciu vyberat droty. inak funfujem ok. 6tyzdnov som behala na barloch. hruuuuuza. bolave ruky. operovali ma v Dolnom Kubine. je tu vela dr. ktory to robia a vysledky a spokojnost velka. sikovny a mlady su. odporucam. hlavne nepozerajte videa lebo to je hrozne. takze moje odporucenie mate. dobre rozhodnutie

Zdravím, ja som bola na operácii v auguste, 7týždňov som mala sadru, teraz mám ortézu a nohu mi lekár kázal cvičiť. Mám ten kĺb na palci stuhnutý aj bolí a mám nohu stále opuchnutú. Nevedela som, že drôty vyberajú az po pol roku. Ja len dúfam ze to rozcvičím.

Dobrý večer, chcem sa spýtať, či sa nájde niekto, čo bol spokojný s operáciou haluxov v Malackách u Mudr.Pullmana. Zatiaľ som tu narazila len na jednu, čo si pochvaľuje zákrok. Zaujímali by ma skôr výsledky s odstupom času, neradím sa totiž k supermankám, čo potrebujú byť do 2 týždňov v práci. Rada by som, keby takýto zákrok aj nejaký čas vydržal, nerada by som o rok, či dva riešila opäť. Budem Vám vďačná za každú odpoveď, totiž zákrok v Malackách ma čaká o dva týždne.

Ahoj Lucia, chcem sa ťa opýtať, či teda aj po 4 rokoch si stále spokojná so zákrokom. Či sú obe nohy pekné, /ja mám totiž aj priečne plochonožie/. Skutočne Ti dr.Pullman operoval druhú nohu s odstupom 9 týždňov??, a všetko je ok??, Mňa čaká operácia o cca týždeň u neho a vzhľadom na príspevky v tejto diskusii dosť váham, či to nevzdám, a nebudem riešiť inou metódou. Vopred Ti ďakujem za odpoveď, veľmi mi pomôžeš.