Haluxy (vbočený palec)

Ahoj Lucia, tiež by ma zaujímalo, prečo si sa rozhodla pre Piešťany. Ja som za Dr. do Malaciek zatiaľ nešla, mám to ďaleko, preto som sa pýtala, ako si dopadla a ako sa vlastne tá plastika robí (lokálka, platba, liečenie… ). Mne zo začiatku tá noha po operácii vyzerala dobre, no postupom času sa to ako keby vrátilo späť, nechápem, veď by to mali držať tie platničky s vláknom. Bola si na konzultácii v Piešťanoch? Tie mám bližšie, len neviem, či je dobré prebiehať z jednej kliniky na druhú.

Dobry den, chcem sa opytat niekoho kto uz podstupil operaciu, mam tri otazky
1. Ako dlho je noha po operacii v obvaze (mali by mi obsekavat aj kost) ?
2. Ako ste riesili ocistu (sprchovanie, kupanie) ?
3. S tou papucou ste chodili von aj v zimnych mesiacoch alebo ako ste to riesili?

Dakujem za odpovede

Ahoj, je idem na Antolskú teraz 25. 9. s jednou nohou, mám dosť strach, tiež mi to nebolo detailne vysvetlené, internistka mi neodporúča lokálnu anestézu. Ako si bola spokojná so starostlivosťou na Antolskej? napíš zač. písmeno priezviska tvojho operujúceho doktora.
Ďakujem držte mi palce.

Ahojte vsetky co ste nespokojne so zakrokom v Malackach, podarilo sa vam to medzitym nejako poriesit? Vratenie penazi alebo dalsim zakrokom?
Ja som sa pytala v poistovni a odporucali ist tam znovu na kontrolu, trvat na lek. sprave (minule mi nedali) , pre istotu ist aj za inym ortopedom nech zhodnoti stav a potom by sa tym mohli zaoberat revizni lekari poistovne, za 265EUR co hradila VSZP by sa tym mohli zaoberat, zvlast ked budu mat nahlasenych viac pripadov

Dobry den haluxy mam od narodenia -mam 56 rokov-a chcela by som s tym nieco robit moze mi prosim niekto poradit kde to robia bez 6 tyzdnovej sadry asi by som to nezvladla dakujem

Dobrý den nemohli by ste mi napísať niečo viac o tejto liečbe haluxov, bola by som vám vdačná nenašla som nič v mojom okolí
Dakujem
Ružena

Ahojte! Absolvovala som operáciu halluxu 15. februára 2013 na pravej nohe pri celkovej anestéze. Po operácii som brala lieky Ketonal proti bolesti a musela som si pichať injekcie do brucha proti trombóze - to bolo strašné!, takže bolesť sa dala vydržať. Polihovala som a nohu šetrila vo vodorovnej polohe. Sadru som mala asi dva mesiace. Keďže máme sprchovací kút, s hygienou neboli problémy. Teraz ma noha bolí a opúcha, pretože sa pohybujem aj sem - tam bez barlí a chodidlo namáham. Háčiky mi z nohy vyberú až koncom mája v nemocnici v lokálnej anestéze, potom bude nasledovať rehabilitácia. Takže, PN trvá asi pol roka. Ale neľutujem a odporúčam operáciu neodkladať. Čím neskôr budete problém riešiť, tým to bude bolestivejšie a liečba zdĺhavejšia.

Ja som absolvovala operaciu 2.5.2013 v Malackach, na sukromnej klinike, o 11-tej ma operovali a o 15,30 h som isla domov, 2 dni som chodila o nemeckych barlach, a v specialnej topanke, 6.5. som uz bola v robote. V tej topanke budem 5 tyz., potom RTG, cela topanka s korektorom do 8 tyz. Mam voperovany titanovy srob, ktory ak mi bude vadit, tak vyberu, ak nie moze to tam ostat. Nohy mi neopuchaju, operoval ma Dr. Pullman, zatial som maximalne spokojna.

Aj ja by som bola vďačná, pretože mi hrozí operácia.

Terka mozete mi prosim napisat, ci ste aj po case spokojna s operaciou? Tiez ma trapia haluxy a padnuta klenba. Zvazujem Malacky, o Topolcanoch som este nepocula. Dakujem pekne, Sona.

Pekny vecer pani Beatka! Bolo by mozne skontaktovat sa a blizsie porozpravat o vasej skusenosti s operaciou haluxov. Mam ten isty problem ako Vy a hladam nejaku kliniku, ktora by mi pomohla s mojim problemom, pretoze u nas v Lucenci sa nasi ortopedi, , nechcu, , pustit do takejto operacie, pretoze som vraj prisla uz dost neskoro. Mam strasne bolesti, uz sa to neda zniest. V stredu mi predpisal lekar kopu liekov, ATB, zajtra si idem pre vlozky do topanok a ortopedicke topanky a co bude dalej… ? Neviem! Prosim Vas, moje telefonne cislo 0917131169. Ak suhlasite, len ma prezvonte a ja Vam zavolam. Velmi Vam dakujem za pochopenie, Svetlana Micudova, Lucenec.

Dobrý deň. Mám 15 rokov, som aktívna športovkyňa a mám haluxy. Bola som sa vyšetrení v Malackách u dr. Kusína. Operáciu mi ešte neodporúčajú, lebo mám ešte málo rokov. Haluxy mám dané geneticky, obe babky ich majú. Poslednú dobu trpím hroznými bolesťami. Poraďte, mám ísť aj napriek doktorovým slovám na tú operáciu a riskovať to? Ďakujem.

Dobrý deň. Mám 40 rokov a operáciu haluxu na ľavej nohe som absolvovala teraz v piatok 28. 06. 2013 v Ústrednej vojenskej nemocnici Ružomberok v celkovej anestéze. Prepustená som bola 29. 06. 2013. Ked´že bol halux ešte len začínajúci mala som to robené laseroterapiou na odporúčanie lekára je to teraz najmodernejšia metóda, rana je veľká asi 5cm bolesti sa dajú zniesť, došľapujem na pätu, nohu šetrím vo zvýšenej vodorovnej polohe. Nad operáciou som vôbec neváhala pretože ma bolela noha pri chodení či už v topánkach na nízkom alebo vyššom podpätku, niekedy mi kíb aj opúchal, zapálil sa preto odporúčam riešiť hned´na začiatku nie už v pokročilom štádiu ked´sa to musí odstraňovať chirurgicky. Doba trvania liečby by mala byť asi 10 dní kedy sa koža zhojí, vyberú sa stehy.

Dobrý deň prajem, na operácii halluxu na ľavej som bola presne pred 2 rokmi v Malackách u MUDr. Pullmana. Pre zákrok som sa rozhodla z estetického hľadiska, ale aj kvôli tomu, že (určite to poznáte) , vie to pekne bolieť. Lieky proti bolesti som papala 2 dni, bolo to v pohode. Obviazanú nožičku som mala tuším 10 dní, potom som 5 - 6 týždňov nosila ortopedickú topánočku. Jedine, čo ma bolelo, bola päta a vonkajšia strana chodidla, lebo som inštinktívne našľapovala, aj keď som možno už nemusela. Nožička bola nejaký čas pekná, kosť plochá, len samozrejme chvíľku trvalo, kým mi odpuchla. Lenže… Napriek tomu, že som dodržala všetky obmedzenia, čo by som mala a nemala, navŕtaná kostička na ukazováku, kde je titánová platnička, praskla. Cítila som to pri cvičení, že tam proste nie je tá ohybnosť, respektíve to bolí. Hallux sa po čase pomaly začal dostávať do pôvodnej podoby, čiže teraz, po dvoch rokoch mám nožičku vyzerajúcu rovnako, kosť bolí rovnako (ak nie viac). Jediný rozdiel je, že na neoperovanej nôžke sa mi palec trochu akoby skrúca, čiže aj to budem musieť riešiť. Bola som na konzultácii u viacerých MUDr. , ktorí sa zhodli na tom, že operovaná nožička bude musieť byť reoperovaná a čo s druhou - to je na mne. To tak v skratke. Keby boli ďalšie otázky, kľudne píšte.

Ahoj Monika ja som bola na opracii haluxu 19.09.2013 v tiez v RK a stehy som bola vyberat 01.10. a chcela by som vediet ako to liecit dalej, aby som nemala jazvu a ako si si liecila ty. Ja som si to zacala mocit v repiku a prosim ta o radu co dalej, aby som to mala pekne zhojene. 05.11 idem na kontrolu. Vopred velmi pekne dakujem.

Dobrý deň, zaujal ma Váš príspevok k riešeniu problému s haluxami. Je výsledok trvalý? Vyriešili ste si nadobro problém s halusami? Ja mám podobný problém a uvažujem o použití metamorfnej techniky. Môžete mi ju aj po roku odporučiť?

Neoperatívne, s trochou trpezlivosti, skúste toto: http://www.botyhanak.cz/o-spolecnosti/

Dobrý den ja by som tiež chcela ísť naoperáciu len ja mámročného synčeka a potrebujem vedieť či je to tak že spravia a v tej den idem aj domov kedže je maličký a nedá sa mi byť v nemocnici dakuem

Zdravim dočitala som sa o vasej operacii haluxu vRK nemocnici a chcela by som ako to dopadlo a kto vas operoval. Ja som tam bola v septembri 2013 dr. Lastic a tak ma dovrzal ze mi to museli 25. 2. 2014 opravovat v LM. Dakujem Janka

Dobrý deň pani Ľubka,

chcela som sa spýtať ako ste na tom zhruba teraz, nejaké zmeny, či nové informácie ?
ďakujem