Haluxy (vbočený palec)

Ahojte, ja som prave 3. den po operacii halluxov a robili mi to v Malackach, bola to uz druha noha, prvu som podstupila pred 9 tyzdnami v tom istom zariadeni. Pokial sa niekto nevie rozhodnut a ma pochybnosti, smelo do toho, nie je sa coho bat, prirodzeny strach z celkovej anestezy som mala aj ja, ale ked ste uz tam, cele to ide strasne rychlo a uz sa preberiete spokojni a s vidinou peknych noziciek, cely tym lekarov je strasne mily a naozaj to nie je ziaden traumatizujuci zazitok. Za zakrok sa plati 490€, ale vysledok je trvaly. Operoval ma Mudr. Vladimir Pullman. Pokial by niekoho zaujimalo nieco blizsie, rada napisem, mam to uz druhy krat za sebou. Drzim palce vsetkym, co sa na zakrok chystaju.

Ahoj Lucka, no áno, obavy mám, lebo neviem, čo presne ma čaká, alebo skôr neviem, čo ma čaká pár týždňov po zákroku. Aké obmedzenia budem mať s topánočkou? Bolelo to veľmi a dlho? Idem na to 13. septembra a už ma to máta v noci :- (.

Akou metodou - postupom ta operovali? Pocula som o metode pri opercii haluxu “scarf osteopenie” myslim, ze ju robia v Cechach a v zahranici. Neviete, ci aj na Slovensku? Nerobi sa pri nej nic s kostou, ale slachami na palci a este medzi 2 prstami.

Ahoj lubka, nemusis mat naozaj ziadne obavy, vsetko sa da zvladnut a urcite to je jednoduchsia rekonvalescencia, ako ked to este iba sekali. Vobec sa tym netrap dopredu a uzivaj si kazdy jeden den, ako by si ani nesla na operaciu. Obmedzenia s topanockou asi ani ziadne, mna operovali v utorok, dnes uz chodim bez barli a len v topanocke, bolesti nemam ziadne, nepocitam obcas pocit, ze vies, ze ta noha je operovana. Bolest som citila v den po operacii a este dalsie dva, ale vydrzala som to bez liekov proti bolesti lebo sa beru antibiotika a par dalsich liekov, tak som nechcela viacej zatazit zaludok. Ja mam za sebou uz obe nozky v 9 tyzdnovom intervale a naozaj nelutujem, stoji to za to. 13.teho ides hned rano? Ak ano, tak je dobre od takej 9.tej vecer pred uz nejest a nepit, je to kvoli narkoze, aby ti nebolo zle, ked sa preberies a ak by aj tak nahodou bola nevolnost, pichnu ti Torecan a ten zabera ihned. Naozaj ziaden strach, su tam velmi zlati. Ak ta este nieco zauijima, kludne sa pytaj, rada poradim co viem.

Neviem ako sa presne tato metoda odborne vola, ale vkladali mi tam titanove platnicky a vlakna, kost rezali a slachy tiez upravili, to je vlastne kvoli padnutej priecnej klenbe. Medzi dvomi prstami su vlasne ako keby tie vlakna. Co sa týka tych roznych postupov, tiez som dlho hladala najvhodnejsi, kým som sa rozhodla, tento mi prisiel najlepsi, kedže je tu zaruka, že sa to neobnovi, rychly navrat do bezneho fungovania, minimalne bolesti a jedine ak sa to da nazvat obmedzenie je ta specialna boticka, ktora sa nosi mesiac, ale to je myslim zanedbatelne, ona je koniec koncov dost pohodlna.

Ahoj Lucia, mozes prosim napisat, kde a kto v Malackach to robil tebe? Pripadne sa opytat lekara, ci to nebola ta metoda scarf? Vdaka R.

Lucka, dakujem za uzitocne a vcelku pozitivne informacie. Ludia su zjavne zvyknuti na povodnu metodu - kladivo, dlato, proste doslova buracie prace a kazdy vyvalil oci, ze ci sa nebojim, ze to bude boliet. Nuz - bojim. Budu ma operovat rano o 9. MUDr. povedal od polnoci nepapat, ani nepit. Ako prosim ta vyzeraju jazvy po zakroku? Su velmi viditelne? Predpokladam, ze tam bol aj nejaky ten opuch, cize asi lieky budem potrebovat. Obmedzenia s topanockou som myslela soferovanie, chodza, … Na noc sa topanocka predpokladam vyzuva. Je treba nozku potom nejako rehabilitovat? Narkozu si mala inhalacnu alebo intravenoznu? Prepac za trivialne otazky, len sa snazim dozvediet co najviac. Dakujem

Nie je za co, ja som sa citila pred operaciami presne tak isto, lebo mi nikto do detailu nevysvetlil, ako to bude cele prebiehat, co bude potom, tak ze ked som to uz okusila na vlastnej kozi, tak sa rada podelim o skusenosti, urcite vacsina ludi si predstavi presne tie buracie prace, ale ved vsetko ide dopredu a rovnako aj operacne metody. Co sa tyka tej bolesti nemaj strach, my zeny sme zvyknute na rozne bolesti, takze to hravo tie 2-3 dni zvladnes, ja som uz vcera soferovala a nemam vobec ziadne bolesti a to je 5 dni od operacie. Jazvy po 10 dnoch su trochu skaredsie, teda aspon mne sa zdali, ale teraz je uz pekna uplne jemna, mne sa dobre hoja rany, takze som spokojna. Opuch je este aj teraz taky jemny, tabletky na opuchanie som brala len 5 dni ako antibiotika, ak chces tie proti opuchu, mozes bart dlhsie, ale nemam moc rada lieky, tak stacilo 5 dni. Boticka ta v chodzi iba trochu spomali, behat nejde a co sa tyka soferovania, ja mam automaticku prevodovku, tak ani pri jednej nohe nemam problem, ale viem, ze ked som vyzula po mesiaci topanocku, tak som nevladala vytlacit spojku na priatelovom aute. Na noc a ked lezim boticku vyzuvam, lebo je v nej aj trochhu teplo. Rehabilitaciu taku beznu, pomalicky po mesiaci robit vypony na spicky a casom sa nozka sama rozhybe, ja nic speci nerobim. Narkozu som mala intravenoznu a spala som hned, este mi popriali dobru noc. Kludne sa pytaj co ta napadne, lebo mna tak z hlavy vsetko nenapadne.

Joj Lucka, zda sa, ze citam same pozitivne informacie, podla ktorych sa nemusim nicoho bat. Ja som len mala obavu z narkozy, to ma asi kazdy a z toho, co bude po prebrati, ako dlho budem spinkat, kedy budem moct nastupit do normalneho zivota - skola, praca, soferovanie, sport, … Asi budem musiet byt par dni doma, v klude, ze? Ako sa volaju tie lieky, to mi este vies napisat prosim?

Nemusis, naozaj, ja som sa bala strasne, mala som krce v bruchu uz tyzden dopredu a bolo to zbytocne, narkozy som sa bala velmi aj ja ale zvladla som ju na jednicck, ta druha bola trochu horsia kvoli tomu, ze som ju mala v kratom case a telo sa vtedy dlhsie prebera, spala som este dve hodky po operacii cca. a potom som si oddychla na izbe a isla domov. do normalneho zivota okrem sportu idem ja po 6 dnoch, tak ze myslim, ze tyzden dovca kazdemu staci a ide sa fungovat. Ked ides v utorok na operaciu, tak v sobotu uz mozes zacat chodit, ale to ti MUDr. povie aj sam, tak ze vikend som uz mala plnohhodnotny aj so soferovanim 25 km, lieky som mala antibiotika Ciprinol, Novalgin a Flector od bolesti, ale tie som nepouzila, vitamin E, Reparil alebo Aescen proti opuchu, Detralex na zili, Zibor injekcie proti zrazanlivosti krvi a tie boli 4 myslim, ze to by malo byt vseetko ak si dobre spominam.

Lucka, to zartujes s tymi liekmi? Ze chodiaca lekaren? Nic, mam pred sebou este tyzden s “povodnou” nohou, tak nebudem stresovat (aspon to skusim). V utorok ma budu pilit, dalsi pondelok by som mohla nastupit do zivota, to by slo. Snad mi v rekonvalescencii pomozu moji dvaja kocurikovia. Lucka dakujem za vsetko, keby si si este na nieco spomenula, napis mi prosim ta. Ak nie, dam po operacii vediet spatnu vazbu, dufam a verim, ze bude ok.

Ahojte, no ako pozeramm, tak v Malackach maju haluxy ako na beziacom pase. Dnes som tam bola na konzultacii a tiez idem na operaciu. Len si musim nachystat tie predoperacne vysetrenia. Celkovej narkozy sa bojim jak cert kriza a este jeded podstatny detail ma zaujal, kedze je tato diskusia cerstva, tak mi nejde do hlavy, preco mne povedal MUDr. Pullmann, ze zakrok stoji 540 eur, teda material, zakrok preplaca poistovna. A skusali ste niekto tento zakrok previest cez zivotnu poistku? Da sa to vobec, ked to nie je uraz? Nechcu sa mi teraz podrobne citat poistne podmienky, ale aspon vyuzijem poistne na den PN-ky … ozaj a ako dlho ste PN?

Ahojte, ja idem zajtra, tiez do Malaciek, tak drzte palce. Metoda, ktorou to robia, sa vola mini tight rope.

Ahoj Maca, prosim ta, ked mozem vediet, kolko ti povedali za zakrok? Lebo citam tu, ze cca. 490 eur a mne dnes povedal 540, akoze to mam chapat ako prilepsenie do vacku, ked sa im biznis tak rozbehol?

Ahoj Lenka, budem platit 540 EUR - od 1.9. zvysili ceny :frowning:

Lubi, s tymi liekmi to myslim uplne vazne, ja som tiez ostala dost sokovana z toho mnozstva, ale tych 5 dni sa to nastastie da zvladnut. Dobre si napisala, len si pekne uzivaj, ze mas obe nozky funkcne, aj ked hojit sa to bude naohaj rychlo. Neboj ten tyzden to vydrzis a kocurikovia urcite spravia radost, ked nebudes moct ist prve dni Ty k nim, oni pridu k Tebe. :slight_smile: Zatial ma nenapada este nic dalsie co by som Ti povedala, ale drzim palce v utorok, a urcite daj vediet, ze ako si to zvladla, drzim palce. :slight_smile:

Ahoj, ja som sa akurat objednala na konzultaciu, zaujimalo by ma, po akej dobe si mohla pristupovat na nohu?

Ahoj, ja som isla na druhu nohu presne po 9 tyzdnoch a je to uplne v pohode, ta duha sa mi zda este lepsia ako prva, lebo uz viem co robit a co cakat po operacii, dnes som akurat bola na stehoch a vsetko je v poriadku, vrelo dopeorucujem, ja som velmi spokojna.

Lenka, ja som nebola vobec PN, akurat som si vzala 4 dni dovolenku a potom som normalne isla pracovat.

Stupat som mohla na nohu po 4. dni, v utorok na operovali a v sobotu som uz chodila bez problemov, iba v pooperacnej topanke.