Haluxy (vbočený palec)

Ahoj Lucia, ak sa smiem opýtať, ako si to myslela, že tá druhá noha vyzerá lepšie? Kedže ja som tiež už potom jedna nožka hotová, s druhou neviem ešte kedy pôjdem. Tak dúfam, že to spravia rovnako ako prvú, niže bude horšia alebo lepšia ako tá prvá.

Ahoj majka, myslela som to tak, ze je to lepsie co sa tyka bolestivosti a ked som uz vedela co ma caka, nebola som taka citliva na to. Vysledok bude urcite rovnako dobry, ale to este neviem posudit, lebo som iba 2 tyzdne po operacii.

Ahojte, termin operacie na haluxy mam 19.9.2011 v Trnave, kto mi prosim da referencie z tejto nemocnice?

Mila juditka, prosim ta v ktorom meste ta operovali? Ja mam termin 19.9. v trnavskej nemocnici, s pozdravom Zuzka.

Ahoj, prosim ta, to jeden haluxy, alebo uz aj obidva?

Ahoj, prosim ta a kde v ktorom meste ta operovali?

Ahoj lucka, to teba operovali v Malackach? Ja som z Trnavy, mam uz vsetky predoperacne vysetrenia, len neviem, ci si mozem vybrat miesto operacie?

Ahoj Lucka, ja som bola pred dvoma týždňami na op. haluxov na pravej nohe a včera mi dali dole sadru a zostala som trocha zaskočená tým opuchom, jazvami a prst mi stále ide trocha šikmo, je to ale lepšie ako pred operáciou. Chcela by som sa opýtať, ako to bolo u teba. Mám si ísť kúpiť rehabilitačné topánky, to je tá topánočka čo spomínaš? Neviem si to predstaviť, čo to je za topánočku.

Zdravím všetkých v tejto diskusii k haluxom, no takže ja som zákrok absolvovala včera, dnes už som nepapala ani lieky proti bolesti. Čiže sa to dá zvládnuť. Chodím samozrejme v tej topánočke, našľapujem na pätu, lebo je to citlivé, ale už to bude len a len lepšie. Obavy som mala, nevedela som, čo ma čaká, ale sestričky boli milé, ďobli mi do žily “niečo”, z čoho sa mi začala trochu točiť hlava a potom už som sa zobudila. Budúci piatok idem na stehy, to som zvedavá, ako to bude vyzerať. Takže držím palce všetkým odhodlancom.

To je cena za jeden halux…

Ahoj Lucia, mňa čaká operácia 22.09., chcem sa spýtať, po 5 týždňoch nosenia tej špecialnej sandalky si mohla obuť bežnú obuv alebo tam bol ešte opuch? Ďakujem za odpoveď.

Ahoj, no po 5. tyzdnoch som este obula iba crocsy, lebo ostatne topanky mi nesedeli, opuchala mi noha ked som chodila, ale u kazdeho to moze byt ine, drzim palce, aby to dobre dopadlo rovnako ako viacerim, co tu piseme.

Ahoj Lubka, kde ti robili operaciu? Ja mam termin o 2 tyzdne do Malaciek k doktorovi Pullmanovi. Zakroku sa nebojim, ani pooperacnych stavov, ale narkozy, to neznasam, ked ma niekto budi zo spanku, ale teraz budem stastna, ak sa zobudim.

Ahoj Zuzka, ako dopadla operacia? Robili ti to s tymi titanovymi platnickami a chodis v tej specialnej boticke? Ja idem 11.10. do Malaciek na jednodnovu kliniku, zakroku sa neobavam, ale skor tej celkovej narkozy.

Maci, ako dopadla operacia? Ja idem 11.10., tak som zvedava, ci sa z narkozy preberiem.

Ahoj Lenka, operacia dopadla dobre, operovali ma o 10:00 a zobudila som sa pred 12:00. Tiez som sa bala narkozy, ale nebol dovod. Ak sa mi bude noha dobre hojit, tak v novembri si necham zoperovat aj druhu. Drzim palce a neboj sa, urcite sa z narkozy preberies!

Ahoj Lucka, tiez sa chystam do Malaciek na operaciu, len neviem ako sa tie platnicky chovaju v nohe, neskor ci nejako netlacia. Nemas nejake informacie?

Ahojte, ma niekto dlhsie titanove platnicky z Malaciek? Ako sa chovaju v nohe neskor? Netlacia?

Ahoj Julka, ja som 3 mesiace po operacii prvej a 1 mesiac po operacii druhej nohy a tie platnicky nejako necitim, teda neuvedomujem si to, ale nohy ma este bolievaju, ale tak, ze sa to da vydrzat, na vrchu na narte ako keby su akurat citlive, ale nie je to nic, co by sa nedalo vydrzat, v piatok idem akurat este na kontrolu. Od lekara nemam ziadne info, ze by tie platnicky mali nejako zavadzat.

Uf, zajtra idem na to, az na 12:30 mam termin, dovtedy umrem od hladu a smadu. Inak tiez by ma zaujimalo, ze ci tie serepeticky titanove citit v nohe po case, ci ich telo prijme.