Helicobakter

Poraďte mi niekto, prosím. Pred 2 týždnami mi preliečili helicobaktera. Stále sa mi točí hlava, hneď po prebudení mi v nej hučí, mám pocit tlaku v hlave. nemám bolesti ale psychicky sa cítim zle. Bývam roztrasená, rýchlo sa unavím. Máte niekto podobné skúsenosti? Ako ich riešite?

Ahoj, Tvoje problémy vôbec nemusia súvisieť s helicobacterom. Mala by si sa dať vyšetriť aj na iné veci ako len na helicobactera. Možno si prepracovaná, máš vybité baterky, si možno aj depresívna. Neboj sa, všetko sa dá do poriadku, len musíme veci pomenovať pravým menom a postaviť sa im čelom, držím ti palce.

Ahoj, mala by si navstivit psychiatra, mozes mat Agorafobiu, mala som HB 2x a suvisi to aj so strachom, ze sa ti to bude opakovat. Mne to pomohlo.

Pozri si poriadne pribalené letáčiky k liekom, ktoré si užívala, či nie sú sprievodným negatívnym javom. Inak o tomto ochorení sa hovorí stále málo, šíri sa to ostošeť (i kvapôčkovo), ale švédske stoly by som zakázal úplne, a v jedálenskych, reštauračných zariadeniach a v celom potravinom reťazci by som dal povinné lekárske preventívne prehliadky.

Dobrý deň. Poproste lekára, nech vám zoberie krv a zistí, či antibiotiká, čo ste uživali vám nenarušili rovnováhu zloženia. Napr. často sa trpí malokrvnosťou - a tým únavou a pod. Zažila som to viem, že sa to dá vhodnou stravou a prísunom vitamínov zvládnuť.

Ahoj, mala som hb pred 5 rokmi. Dostala som kombináciu 3 liekov a po 10 dňoch som bola OK. žiadne takéto príznaky som nemala, samozrejme, okrem bolesti žalúdka. Od vtedy som bola ešte 2x na kontrolu a je to OK. Myslím si, že tvoje problémy nesúvisia s hb. držím palce a vylieč sa

Tvoje pocity mohli vyvolať lieky, ktoré si brala na preliečenie. Mala som rovnaký problém po 2. dni užívania. Lekár mi musel kombináciu zmeniť. Je možné, že aj tebe rozhádzali nervovú sústavu a psychiku. Ak si prečítaš letáčiky, sama zistíš, ktorý z nich vyvoláva tieto vedľajšie príznaky. Ak ti to neprejde, vypýtaj si od lekára niečo na upokojenie. Načo sa zbytočne trápiť?

Ja som bola liečená na helicobaktera 2 krát, hned za sebou. Po prvej liečbe mi pri zobratej vzorke zo žalúdka zistili, že ho mám stále. Nevedeli, či nezabrala prvá ličba, alebo som sa nainfikovala znova. Mala som kombináciu silných antibiotík /veľmi blbé vedľajšie účinky/ protónovej pumpy a ešte nejaké lieky. Ale po opätovnom preliečení to už bolo v poriadku.

Ahojte. Pred troma dnami mi prišli výsledky na helicobactera a boli pozitívne, tak mi lekár predpísal trojkombináciu liekov na preliečenie + probiotiká. V pondelok večer som s nimi začala, včera som bola v pohode a dnes mi od rána je na nič. Dostala som akúsi koprivku na ľavú ruku, preháňa ma a dostala som silné krče do brucha na pravej strane. Volala som lekárovi, že to sú bežné nežiadúce účinky, ale tá bolesť na pravej strane sa mi predsa len nezdá. Mal niekto tieto príznaky? Ak hej, tak mám pokračovať v liečbe (má trvať 7 dní, tak už iba 4) alebo ich mám radšej vysadiť a ísť k lekárovi. Inak tie krče trvali asi hodinu, a teraz mám už dve hodiny pokoj, v celku sa cítim dobre, len sa bojím, že zas prídu. Dakujem pekne…

Prosím, aké sú príznaky hlicobaktera?

Ja mam (som mala) helikobaktera. Liecili ma antibiotikami minimalne tri krat roznymi, nakolko ani jedny nezaberali a stale tam bol. Potom som otehotnela, tak som liecbu musela prerusit, no kedze po tehotenstve a naslednom 8 mesacnom kojeni som otehotnela znova, zas sa len liecba musela odlozit. Mne sa to prejavovalo skor kyselinou a naslednymi bolestami zaludka. Obcas som mala tocenie hlavy alebo unava, ale pripisovala som to mojmu nizkemu tlaku, tak neviem ci to mohlo byt aj helikobakterom. Teraz po dvoch rokoch od ukoncenia liecby, sice este kojim a nesmiem sa este liecit, ale neviem, ci by som sa este dala, lebo nejak mi priznaky same zmizli a tak si myslim, ze asi sa ten helikobakter zlikvidoval nejak sam, alebo neviem, ale proste mi problemy prestali same. Mozno sa dam pozriet ked prestanem kojit, ci tam este je, ale ked aj bude, asi to uz antibiotikami riesit nebudem, ved ani predtym mi ani jedny nezaberali. Zacala som pit TIBI napoj, tak dufam, ze to pomoze aj na tento problem, aj ked to konkretne pisane nie je, ze by to mohlo aj na toto pomoct.

Ahojte, nevie mi niekto z Vás poradiť, či HB sa prejavuje aj ako akné? Do teraz som nemala žiadný problém s akné ani s nepeknými fľakmi na tvári. Asi pred 2 týždňami mi začali bolesti žalúdka, kyselina a tie fľaky a o akné nechcem ani hovoriť. A to niesom už dávno žiadná puberťáčka. Bola som aj u doktora a nič mi nezistili - krv ani stolica.

Samozrejme. Aj ja som mala zapálené akné na tvári. Si si istá, že je to želúdok čo ťa bolí? Nemôže to byž trochu nižšie a týkať sa aj čreva? Lebo pri zápaloch v čreve (tenkom i hrubom) takmer vždy telo vylučuje toxíny cez pokožku (hlavne v sánkovej časti až na šiji). Prečistiť ho asi nebude stačiť. Bolesti nasvedčujú, že je to niečo vážnejšie ako len zanesené črevo. Keďže ti kontrolovali stolicu, zamerali sa aj na črevo. Nevzdávaj sa a choď za iným odborníkom.

Ahojte, môj syn má už desať mesiacov suchý, dráždivý kašeľ, pred tromi mesiacmi sa pridružilo časté močenie až 25 krát denne, nakoniec sa pridružili najprv zápcha, potom bolesti žalúdka a pocit na grckanie, stolica až 4x denne. Dala som ho vyšetriť u imunológa, nefrológa, urológa, odobrali mu niekoľkokrát moč aj krv, no všetky výsledky sú negatívne. Neviem si už rady. Má 8 rokov. V noci, keď neprijíma potravu tieto problémy nemá, iba cez deň. Môže byť príčinou helicobakter?

Po druhej liečbe ATB mám stále Helikobaktera. Ďalšie ATB som nedostal. Páli ma žalúdok a neviem čo ďalej.

Vyskúšaj tekuté colostrum. Po pól roku neúspešnej liečby antibiotikami som začala hľadať inú alternatívu ako mi doporučila lekárka, ktorá chcela výskúšať ďalší štvrťrok ďalšie antibiotiká, a našla som tekuté biocolostrum. Konečne som sa zbavila helicobakteru. Vyskúšaj, určite Ti pomôže, vďaka svojmu unikátnemu zloženiu, a je bez vedľajších účinkov.

Ahojte. Pred pol rokom mi tiez zistili chronicku aktivnu gastritidu sposobenu infekciou HP. Dvakrat som bola preliecena ATB, no bez uspechu. Nadalej mam silne krce v hornom casti zaludka, pocit tlaku a taktiez ma zaludok velmi pali. Popri tom som odkazana na analgetika kvoli tazkym a neznesitelnym migrenam. Moze mi prosim niekto poradit, ako vykynozit HP, aj napriek castemu uzivaniu analgetik?

Ahoj Simonka! Mam presne tu istu diagnozu. Na helikobaktera sa liecim uz 3 roky a bez vysledku, okrem bolesti zaludka mam neznesitelne svrbenie tvare. Brala som antibiotika, vyrabali mi Bisudove tabletky, bolo ich 60 ks, nakoniec aj Pylox nazabralo nic, zbytocne vyhodene peniaze. Momentalne mi v nemocnici, ked som lezala povedali, ze po kazdej liecbe musi byt aspon 3-mesacny odstup, inac nezaberu lieky, tak uvidim, idem tam znova v decembri co mi daju. Prajem vela stastia v boji stou pliagou.

Ahojte, mám problém s HP aj ja, zistili mi náhodou, nemala som problémy. 2x som brala antibiotiká. Potom sme s celou rodinou boli na dychových testoch, nafúkala som 14,6 (na diagrame boli hodnoty do 20!), syn a manžel sú v poriadku. Tu som čítala samé dobré veci o Pyloxe. Brala som 4 krabičky, po 8 týždňov som bola na kontrole a teraz mi namerali 24,0! Vôbec mi nepomohol, práve naopak. Píše tu niekto o Aloe Vera. Stránku som našla (asi), ale môže mi niekto napísať, ktorý presne ste brali, lebo je toho viacej. Zaujíma ma to aj preto, lebo niekomu to pomohlo aj na štítnu žľazu. Ďakujem.

Ahoj, čo sa týka Aloe Vera na HP, napomáha jeho liečbe, lebo Aloe Vera Gel na pitie napomáha vyrovnávať AcidoBázické prostredie v žalúdku. HP vzniká prekyslením prostredia. Ak uvažuješ o užívaní Aloe Vera Gel-u na pitie, tak si pozri iasc. org, tam nájdeš producentov Aloe Vera a je to záruka toho, že je to naozaj Aloe Vera gel! Ja odobne pijem AV Gel s príchuťou broskyne, obsahuje 95% gélu z AV a je tiež certifikovaný aj v Európe v Nemecku ich inštitútami a je aj cenovo dostupný. Ja sa cítim úplne fajn, je to aj vynikajúca prevencia a okrem toho jeho zloženie hovorí za všetko. Držím palce v liečbe.