Hemoroidy

Kto poradi, kde je pracovisko na liecbu hemoroidov, podviazanim, Homoron-om a pod? Vopred dakujem.

Ako clovek spozna, ze ma hemoroidy?

Ja viem len o pracovisku v Ba, robia laserom a nejakym dopplerom, znamy tam bol, ze je to lepsie nez ten Hemoron.

Ja som krvacala pri stolici a kym ti vyjde, je to hrozna bolest, aspon u mna bola.

Velmi pomáhá koupel v dubové kůře a celkově je nutná úprava stravy Mám s tím dobré výsledky. Mimo jiné existuje i maska z dubové kůry.

Dobry den, posielam link na clanky o hemoroidoch, ktore mne svojho casu pomohli pochopit, ako zacat liecit svoj problem a co sa s tym da robit - https://doktorpro.sk/blog/tag/hemoroidy :slightly_smiling_face: v kazdom pripade prve, z coho treba zacat hned aj v ramci prevencie, je uprava jedalnicka

1 Like

Ahojte, zaujímalo by ma, či má niekto z vás problém s hemoroidmi a či je vlastne nejaká šanca, že mi zmiznú?

Aj si s tym bola niekde? Lebo ja ich mam tiez, ale zatial som sa teda vobec neodvazila. Ani neviem, ci sa niekedy vobec budem schopna odvazit, nakolko mam z toho panicky strach. Aj pred partnerom, nie este tak pred doktorom. Viem, ze je to len vysetrenie, ale aj tak.

Ja už nimi tiež trpím nejaký ten týždeň. Do včerajška som si ešte hovoril, že je to ok, že sa to proste celkom aj dá vydržať a až tak to nebolí, len občas svrbí. Ale dnes ráno som si našiel na toalete ďalší.

Dobrý deň, u mňa sa tento problém prejavoval takto. Niekoľko mesiacov dozadu som začala pociťovať nepohodlie v oblasti konečníka, a časom sa to stalo dosť neznesiteľným. Začala som si všímať krv na toalete a tiež svrbenie, čo ma začalo veľmi znepokojovať. Bola som zmätená, pretože som si nevedela predstaviť, že by som mohla mať problémy s hemoroidmi. Vedela som, že to nie je nič vážne, ale zároveň som si uvedomila, že je dôležité venovať sa liečbe. Lekár mi vysvetlil, že hemoroidy môžu byť spôsobené rôznymi faktormi, vrátane sedavého životného štýlu, nedostatočnej hydratácie a nesprávnej stravy. Zaviedla som do svojej stravy viac vlákniny, ovocia a zeleniny, čo pomohlo zmierniť zápchu. Lekár mi tiež odporučil zmeny v životnom štýle, ako je viac pohybu a pravidelné cvičenie, aby sa zlepšila cirkulácia v oblasti konečníka. Čo sa týka lokálnej liečby, používala som masti a gély, ktoré mi predpísal lekár. Tieto produkty pomáhali zmierniť svrbenie, opuch a bolesť spojenú s hemoroidmi. Našťastie už mám po tom. Prajem veľa zdravia.

Takze vam to preslo uplne? Zmizli uplne do jedneho? Tak to ste jedna z tych stastnejsich, pretoze poznam ludi, ktori sa s tymto problemom trapia dlhe roky bezo zmeny.

To je pravda, ale nedokážem si predstaviť, že by som to mala taký dlhý čas. Ja rátam s tým, že sa mi podarí toho zbaviť nadobro.

a co sa tyka liecby, je pravda, ze vonkajsie sa liecia lahsie a rychlejsie ako tie vnutorne alebo ako to s nimi vlastne je? mala som predtym len zvonka a zda sa, ze uz tam nie je, ale teraz zase som si nasla krv na toalete rano, tak neviem, ze ci je tam daky vnutorny alebo co.

To ti takto povedať neviem, ale čisto podľa môjho názoru - vnútorné viac vraj aj bolia, tak si myslím, že asi pri nich dlhšie trvá, kým sa ich zbavíš a preliečiš. Ale ja mám len vonkajší. Zatiaľ chvalobohu.

a umyvas sa studenou ci teplou vodou? lebo to je takisto dost podstatna vec, ktoru ozaj netreba podcenit. niekto by si mohol mysliet, ze je to len taka banalita, na ktorej nezalezi, ale opak je pravdou, aj teplota vie toho vela ovplyvnit.

tak toto som ale netusila. a ktora moznost je spravna? akoze plati, ze kazdemu musi vyhovovat rovnaka teplota alebo vo vseobecnosti je dane, akou je najlepsie sa umyvat?

Mne aj doktor povedal, že oveľa dôležitejšia ako toaletný papier je po vyprázdnení voda. Čistá, samozrejme. To, či zvolíš teplú alebo studenú, je na tebe, ako ti je príjemnejšie :smiley: Len je nutné sa jednoducho po tejto každému veľmi dobre známej činnosti umyť. Toaleťák je krajná možnosť - v prípade, ak nemáš prístup k vode.

To je pravda, papierom sa tak neočistíš. Tam je zakaždým to riziko, že ti tam zostane kopec baktérií a potom už je len krok od toho, aby sa ti vytvorila takáto háveď.

no a toto bol presne tvoj pripad? akoze z jedneho razu sa ti to spravilo?

ano, myslim, ze mne hej. mozno raz-dvakrat sa stalo, ze som nemala moznost sa poriadne umyt, niekedy to proste nejde. a doplatila som na to.