Hemoroidy

A inak sa bezne cim zvyknes utierat? Vlhcene obrusky nie su v pohode? S nejakym obsahom latky, ktora je na tento problem urcena? Nepomaha to, ci si neskusala? Doteraz som nepouzivala nic take, ale zrejme sa po niecom podobnom budem musiet poobzerat tiez.

neviem, ci to realne sluzi ako prevencia, ktora aj funguje, lebo take som vobec nekupovala, takze nemam tusenia, popravde. viem, ze su rozne, vidavam kadejake v obchodoch, ale myslim si, ze sa po nich clovek ani neobzrie, pokial nema tento problem. proste to zacne riesit az potom, ked sa unho nejake tie hemoroidy objavia.

Tiež som počul že umývanie vodou je lepšie ako papier ale kto má takú možnosť vždy po potrebe, že. Ina ja som si tiež prešiel hemoroidmy a našťastie mám dva roky pokoj. Ale sranda to teda nebola.

Veď práve, preto je ideálne, keď ťa to chytí, keď si doma, vtedy si vieš pomôcť :smiley: A ako dlho to trvalo tebe?

Môže to mať niekto aj niekoľko rokov bez toho, aby o tom vôbec vedel? Alebo teda nemusí sa to absolútne prejaviť? Či každý má hneď bolesti, krvácanie, pálenie?

nemyslim si, ze by si to nezistila, ak by si mala hemoroidy. bud si to nahmatas alebo spozorujes krv alebo ta ta oblast svrbi. tam ina moznost nie je, zakazdym mas nejake prejavy, lebo sa to bez toho jednoducho nezaobide.

To mi teda hovor, ze to nie je sranda. Ja sa teda vobec nebavim. Kazdy den s tym bojujem. Som rada, ked nemusim ist na wc. Uz som z toho riadne vycerpana. Zo vsetkeho vlastne. Ked si to miesto natriem, tak trpim, ked si to zabudnem natriet, tak trpim este viac. Proste ani z voza ani na voz.

Tak načo si to preboha stále natieraš, keď ti to jednak nepomáha a ešte ti to aj robí zle? Ak by ma niečo štípalo, tak by som s tým rozhodne prestala. Veď čo ak sa ti to tým ešte viac zhorší? To asi nechceš.

Neviem, zo zufalstva asi? Alebo teda z toho dovodu, ze uz proste neviem, ze co. K doktorovi nejdem.

A prečo by si nešla? Keď máš chrípku/angínu, tiež sa hanbíš alebo bojíš ísť k lekárovi? Veď to je úplne to isté. Pomohol aj mne, pomôže ti tiež. Respektíve len mi teda poradil, čo si na to dať, nebol som na žiadnom zákroku ani na ničom podobnom.

to sa inak celkom aj divim, lebo vacsinou takto lekari zvyknu posielat hned na chirurgiu s hemoroidmi. ale dobre vediet :upside_down_face:

zakazdym nie je nevyhnutny chirurgicky zakrok…ide o to ako rozsirene to clovek ma…

Zbytocne sa trapit nejakym zakrokom a samotnym cakanim nan, ked si viete pomoct aj sami. Mne zabralo na hemoroidy toto a zbavila som sa ich uplne bez nejakych problemov.devenal

A ako si k tomuto prisla, prosim ta? To mas od lekara priamo alebo? Kadeco som uz vyskusala, ale tabletky este nie popravde.

Nie, nebola som u doktora vobec. Sla som len do lekarne, ale pre zmenu do inej, lebo z tej nasej som uz vyskusala kazdy jeden produkt, ktory tam ponukaju :roll_eyes: Ci drahy, ci lacny. No a v meste som sa popytala a nech mi teda odporucia nieco ine, co som neskusila, ze by mi mohlo pomoct. Dali mi toto a sama som prekvapena, ze takto pekne zabral.

Ja sa teda čudujem, že aj v lekárni vedia takto dobre poradiť :slight_smile: Mne sa to veru často nestáva a skôr by som čakala, že sa takéto dačo musí riešiť s doktorom ako len zájsť do lekárne, ale super. Čiže niekedy je tam ozaj aj zbytočné chodiť.

Jasne, niekedy ti tam podla mna vedia dokonca lepsie poradit ako doktori, ktori ta chcu velakrat len rychlo odbavit a poslat prec :slight_smile: Moj nazor.

Ja mám tiež dobrú skúsenosť s jenou pani v lekárni, všetko mi vždy poradí a normálne som prekvapená koľko toho vie.

Ampulka, ty si to prosím ťa využívala celé, kým ti to pomohlo? Alebo kedy si zhruba začala vidieť nejaké to zlepšenie?

pokial viem, tak je to uplne individualne. niekomu zaberie hned to jedno balenie po 15 dnoch a niekto potrebuje liecbu zopakovat. treba vyskusat, sama uvidis, co bude pre teba dobre, to sa takto skutocne neda povedat, odhadnut.