Hemoroidy

trápia vás niekoho hemoroidy už dlhodobo? myslím že vždy keď je stolica tvrdšia tak sa to opakuje, čiže mám pocit že sa natieram krémami tak 200 dní do roka:-( riešili ste to nejak operatívne alebo ako?

toto som mala presne aj ja. dokonca som mala pocit, ze mi to tie kremy este viac drazdili.

Práveže krémy mi pomôžu ale len na pár dní a mám to znova:-(

vyskusaj Devenal, mne velmi pomohol pri hemoroidoch. trpela som nimi neskutocne dlho a nezaberalo nic. :see_no_evil: neviem teda v akom stadiu to mas ty, ale v mojej rodine tym trpime takmer vsetci, je dost pravdepodobne, ze je to dedicne a pomohol kazdemu.

Môžem sa spýtať, to je masť?

nie je, preto som sa rozhodla vyskusat ho tiez vlastne. :sweat_smile: lebo tie kadejake rozne masticky mi uz viac ublizovali ako pomahali. stipalo ma to, drazdilo, no mala som to narocne uz potom aj psychicky. je to vazne na nervy, ked clovek takto trpi, nie je to sranda.

a tak mozno si si to natierala nejak casto, nie?

vobec nie, normalne po velkej potrebe a po naslednom umyti, tak ako sa to aj robit ma. ale nedalo sa to proste vydrzat.

to je podla mna vseobcene zname, ze sa mas po potrebe umyvat. ale fakt to robi podla mna velmi male percento ludi, no a potom to aj tak vyzera. kadejake problemy, a to nehovorim len o hemoroidoch. a dalsia vec, ze je to ozaj nechutne, nehygienicke.

Keby nás to rodičia učili od útleho detstva, tak by to, myslím, vyzeralo úplne inak :slight_smile:

tak :slight_smile: takmer so vsetkym som sa musel spolahnut na seba, aj co sa ustnej hygieny tyka. v tomto som teda rozhodne dobre zaklady od nasich nemal. a celkovo mozem povedat, ze si dam na hygiene zalezat, nezanedbavam nic a hemoroidy som schytal aj tak.

“Neschytal” si ich rozhodne iba tak. Buď máš nevhodnú stravu (čo teda v tomto prípade znamená, že konzumuješ málo vlákniny), alebo priveľa sedíš, málo sa hýbeš. Ten dôvod tam proste je. :slight_smile:

pohybu mam dostatok, o to sa bat nemusis :wink: tou vlakninou by to ale teoreticky byt mohlo, to sa priznavam :smiley:

nuz, treba si na tu stravu davat vacsi pozor :slight_smile: ja to stale hovorim, strava je proste zaklad vo vsetkom, to sa musi nechat. z toho totiz prameni 80% diagnoz a kadejakych chorob. nehovoriac teda o problemoch s traviacim traktom.

ano, hned ako som zistil, ze toto mam, tak som si povedal, ze tu stravu chcem a musim jednoznacne zmenit. ale tak klopem si, s nicim inym problem nemam.

  • Co nie je, moze byt :smiley: Clovek fakt nevie, kedy a v com sa mu pohorsi. Ale tak je fajn, ze si sa vobec odhodlal to riesit, za to ti tlieskam, poznam ludi s ovela horsimi problemami a totalne kaslu na to, lebo ved cosi sa uz hadam stane. Alebo mozno si myslia, ze sa to vyriesi samo od seba, neviem.

Ľudkovia, mne sa osvedčil na hemoroidy Devenal. Ono je jasné, že treba potom následne pokračovať v tom zdravšom životnom štýle, lebo ak nie, tak sa to má tendenciu vrátiť na 99%. :slight_smile: Ale tak kto chce byť zdravý a nemať problémy tohto typu, tak si myslím, že niečo pre seba urobí a toto je ozaj najmenej, čo môže spraviť.

mne aj ked sa podarilo upravit stravu, ze som proste jedla zdravsie ako predtym, tak som s tym dlho nedokazala vydrzat a znova to potom neskor preslo do starych kolaji.

Prosím ťa, to ti predpísal tvoj ošetrujúci lekár alebo ako si sa k nemu dostala, ak sa smiem spýtať? :slight_smile:

on ti ho moze akurat tak odporucit, co som si precitala, tak je vsade volnopredajny, nie je na predpis, kupis ho v ktorejkolvek lekarni. :slight_smile: ale ano, je to take doveryhodnejsie, ked ti navrhne uzivat ho aj sam lekar.