Hľadám dobrého zubára/zubárku v BA

To je dobré, že už je to takéto, že to neni teda dúfam, že to nie je také nepríjemné, lebo keď som počuila, že aké sú odtlačky nepríjemné a celý ten proces a koľko sa zvyklo na korunky čakať, tak akože to ozaj dovidenia.

zalezi kde ti to a kto robi, u stomatologicky Banasovej to moze byt aj na pockanie, vsetko je to o dohode, oni maju uz take technologie, ze ti to urobia pocas jednej navstevy :slight_smile:

…to cakanie je problem velky dnesnej doby…nemame cas cakat asi tak by som to napisala…tiez sama sa furt za vsetkym nahanam…a niekedy si tiez tak poviem, ze vlastne naco…ale tak ked si clovek vezme, ze by vedel cas ktory stravi v cakarni u doktora vyuzit nejako duchaplnejsie tak je to na zamyslenie to je fakt…

To na počkanie to je dobré, len takéto možnosti nie sú u každého. Tebe robila korunky, keď toto vieš? Ono kým ti ich robia, tak čakáš v čakárni??
@Luciferia Nuž no toto nejko ovlyvniť nevieme, oni sú v práci a proste treba sa tomu prispôsobiť, každý to má inak. Ja sa tiež niektorým lekárom čudujem, že neobjednávajú, že proste len berú doradu ako ľudia prídu a pritom by to bolo pohodlnejšie pre obe strany si myslím.

nieco na tom je, mne je tiez lepsie, ze sa viem na cas objednat a nemam problem ani pred ambulanciou niekde zaparkovat, lebo neraz som prave s tymito dvomi vecami mala problem :confused:

No to sa nám bežne deje, aj keď som išla na rôzne vyšetrenia, tak problém bol parkovanie skoro zakaždým. Takže úplne ťa chápem a teda mňa to tiež vedelo dosť nahnevať.
Teraz akurát budúci týždeň idem na preventívnu prehliadku :wink:

aj ja by som mala ist, minuly rok som bola nejako v lete, tak to este mam viac menej cas, ale co som rada ze minuly rok som nemala nejaky zasadny problem, dufam, ze ani teraz nebudem mat.
A potom sa aj na dentalnu hygienu objednam a budem to mat hned vseko na poriadku.

Keď sa objednáš na preventívke na dentálnu hygienu tak nečakáš dlho na termín? Dostaneš ho za akú cca dobu??

A koho by to nie? Ved to je normalna vec, to potom radsej ist elektrickou alebo mhd a zase ja ked zvyknem ist po lekaroch, tak aj po obchodoch a proste to sa mi lepsie chodi autom.
Preto ocenujem, ked pri doktoroch, pri ambulanciach mam kde zaparkovat.

v Pearl Dental je to tak, ze na pockanie ti korunky urobia, mozes bud v cakarni pockat ale mozes si ist aj nieco do mesta vybavit, kym ti to urobia, nie je s tym ziadny problem :slight_smile:
sa tam s nimi dohodnes, to je uplne najmenej :slight_smile:

Tam kde ty chodíš, čo si písala robia aj také ako dentálnu hygienu, bielenie zubov a tak podobne? Lebo teda podľa mňa na základe toho, čo si písala, že proste robia korunky na počkanie, tak to je asi moderná ambulancia, nie?

…sukromne ambulancie vacsinou uz byvaju vybavene novymi technologiami…novym vybavenim, statni neviem ci na to nemaju alebo nemaju nejako ani chut sa posuvat dalej…to sa mi tazko hodnoti, ale teda podla mna aj vacsi zaujem najdes u sukromnika…tiez tak chodim a nelutujem ani cent, co som tam nechala…:slight_smile:

mne kedysi bol velky problem dostat k zubarovi, od malicka som mala taky nejaky blok a to prekonat nebolo vobec jednoduche, sama seba som furt presvedcala, ze proste musim, lebo neskor budem lutovat a teda nejako som si cez to presla a dnes s tym problem nemam, ale akoze roky som bojovala so strachom :smiley:

Kedy to z teba ten strach opadol? Sama si sa cez to dostala?

:-)tiez som mala obdobny problem, ale mne pomohlo sa cez to dostat, ze som zmenila zubara a zacala som chodit do ambulancie, kde ten pristup je uplne odlisny od toho na aky som bola zvyknuta, ziadne zvysovanie hlasu, ziadne karhanie alebo nieco, ale prave naopak, fajn pristup, trpezlivo mi zubarka vysvetluje kde je problem, co robi a to je to co som ja potrebovala aby moje strachy odisli

Takto by to aj malo byt. Aspon moj nazor je taky, to potom cloveka aspon neodradi chodit pravidelne na prehliadky a aj si dat zuby dokopy, ked nejake problemy sa objavia :slight_smile:

no viem o com pises, ja ked som o korunkach prvykrat pocula, tak to som bola taka skepticka, ci ist do toho ci nie, ci to bude boliet. ako to bude prebiehat. ako to bude vyzera aj vsetko. ale tie strachy u mna teda boli ale ze uplne zbytocne. :smiley:

Lenže čo by si chodila bez zubov? To by ti bolo príjemnejšie? Pre mňa je proste základ ako chrup vyzerá a či je zdravý, lebo na tom vidieť ako sa človek sám sebe venuje, ako sa o seba stará.

ano, ale napriklad mnohokrat ty nevies ako ti kto urobi korunky a tak, cize zubara si treba dobre vyberat, aby proste boli aj tie dobre urobene, lebo tiez ked nie su dobre, tak to aj na pohlad nemusi vyzerat dobre a to nehovori o nasej starostlivosti, ale o lekarovi :slight_smile:

Koľko je to už, čo máš korunky? Držia ti dobre? Farba sa nezmenila?
Mňa to úplne fascinuje, keď vidím, že niekto má krásne zuby a pritom, že niečo z toho korunky, to by som ani nepovedala, dnes je tá práca zubárov už úplne o inom jak kedysi.