Hľadám dobrého zubára/zubárku v BA

Ano je. Robia sa kovokeramicke, ale tak tie sa uz dlho, celokeramicke, zirkonove, kompozitne, ono v tomto sa zorientovat to ti pomoze stomatolog.
Lebo vlastne on ti aj povie co by bolo najvhodnejsie vzhladom na to o aky zub ide, ze kde je umiestneny v ustach a tak podobne.

Ale ti kovokeramicke to je vidiet, ze to nie su normalne moje zuby nie?

Ono ani nie, aj ked v niektorych pripadoch sa moze stat, ze dasno zacne ustupovat a vtedy to je vidiet, preto je dobre aby ti dr povedala, ze co je vhodne aky typ. Aj o ake zuby ide, ci predne a tak.
Na zaciatku proste by ta mali oboznamit s moznostami a s tym, ze teda co by bolo najlepsie pre tvoj pripad, lebo kazdy mame uplne iny chrup, uplne ine problemy :wink:

teraz je super, ze jestvuje uz aj moznost, technologia Cerec, uz pocas jedneho sedenia ti vedia vyhotovit korunku, cize je to rychlo a robia to presne na mieru :slight_smile:
zub ti dr naskenuje takym pristrojom aby uplne sadol tam kam ma a aby nebolo vobec vidiet rozdiel medzi ostatnymi zubami

to ako robia? to je akoze ako rtg alebo nieco take, ze to naskenuje??

Takto uz robia vsetci zubari? S takouto technologiou ako si napisala? Ci ako zistim kde to robia? A rozdiel je teda v tom, ze to vedia rychlo urobit? To je take zasadne?

:-)nie, co som si o tom zistovala, tak je to taky skenner alebo akoby som to nazvala ktory ti presne naskenuje zub a potom v pocitaci sa to upravi a navrhne tak ako bude ta hotova nahrada vyzerat :slight_smile: dobre je pri tomto rieseni napriklad aj to ze je to velmi presne rieseni, ze uz to nie je ako kedysi ze odtlacky a neviem co :smiley:

vsetci to nerobia ale tak momentalne chodim k mojej dr do PearlDental kde ti spravia zuby ako potrebujes. mne robili v minulosti jeden urgent mostik a teraz 2 zirkonove korunky. vsetky tie pristroje maju pod jednou strechou co je super a mne to brutal setri cas takze sa nestazujem :smiley: :smiley:

  • ahoj suzienka54cha -

davala si si robit aj korunky? to je super, si s nimi v pohode? ked su pekne urobene tak ze ani rozdiel by nemalo byt nejako badat a to je podla mna moc fajn :slight_smile:

nemalo nemalo, ale teda viem, ze starka ked mala, tak to bolo vidiet, ale tak kedysi a dnes je to uz o inom, co sa tyka tych moznosti, technologii ako sa vyrabaju tie korunky :slight_smile:

ano ano dve som si davala robit, jasne ze som, su super, ani nevidiet, ze to su korunky, ze to nie su moje zuby a teda aj pocitovo dobre, ze nemam pocit akoby to bolo nieco cudzie alebo tak, prave naopak, cize ja som s tym uplne v pohodke a teda nemenila by som, trosku lutujem, ze som okolo toho nezacala skor behat, by som uz dlhsie bola stastna :slight_smile:

to jasne, ze to bolo vidiet, to si pamatam tiez deda, ze jak mu zuby aj vyskakovali, ze mu to dobre nesedelo ked jedol, kolkokrat si zuby vylozil na stol a jedol bez nich, akoze bolo to smiesne, ale dnes sa viem vcitit do neho ake to muselo byt neprijemne.

:-)no a toto by sa akoze vobec nemalo stavat, to je hrozne si myslim, to by som nerozdychala keby mi takto nieco vyskakuje :smiley: :smiley:

Ešte stále sa toto robí tak nejako, že sa berú odtlačky alebo sa to v dnešnej dobe už nejakým iným spôsobom rieši?

prepac, ze pisem az dnes, ale nejako som to prehliadla, ten komentar od teba, az teraz som si to vsimla, ale dakujem ti krasne za odpoved, lebo vobec som si to nevedela predstavit, ze ako to je, ci je to ako rtg alebo ci treba aj odtlacky zubov robit alebo co, jak to vedia tak urobit, ze na mieru presne jak to ma byt, uplne zasnem jak sa to vsetko dnes da :slight_smile:

…hlavne je to aj prijemnejsie…pohodlnejsie, ked sa to takto robi, ze su na to technologie…len nie kazdy stomatolog nimi disponuje…to je teda velky rozdiel medzi nioektorymi ambulanciami a na to treba davat pozor…informovat sa…

zaklad je aby zub bol pripraveny na to, ze korunky sa budu robit, treba zub najskor pripravit, osetrit a nasledne potom takym skenerom sa naskenuje aby bol presne taky ako treba, aspon teda u dr. Banasovej to tak prebieha :slightly_smiling_face: a potom vlastne navrhne vhodny tvar a nasledne potom sa frezuje presny tvar nahrady, korunky ako treba :slightly_smiling_face:

:-)to sa mi vobec nemusis ospravedlnovat, chcela som ti len poradit a som rada teda ak som ti aspon trosku v tomto smere pomohla. no ved ani ja som nevedela ako sa to dnes robi az kym som si okolo toho nezacala zistovat, ze vlastne dnes uz je to moderne, uz sa to uplne inak robi, nie ako kedysi, teraz to uz nie je ani neprijemne

  • ahoj suzienka54cha -

ako dlho cely ten proces vyhotovenia koruniek trva? za aky cas clovek moze mat nove zuby? je to tyzden alebo aj viac?

hlavne je, ze taketo vyhotovenie koruniek netrva tyzden alebo aj viac, lebo tete tej ked robili pred rokmi korunky niekde, tak bola bez zubov a to bolo obdobie, co ani nikam nechodila, len aby bez zubov nemusela vyjst na ulicu :smiley: