Hľadám dobrého zubára/zubárku v BA

to je tak dobre… tiez to mam tak rada, ze proste viem, co a ako… - pre mna je velmi podstatne to som mala zuby v poriadku, aby som nemala ziadne problemy s bolestou… tu rada nemam…

Ti poviem, ze ked uz je bolest to uz je cele zle, ale velakrat je kaz aj ked neboli zub, ja som tak nahodou, ze som si umyvala vecer jednozvazkovou kefkou a presla som si po jednom zube a zacala mi tiect krv z dasna, tak som spozornela, ze asi nieco tam bude a nakoniec kaz pomaly az pri nerv, takze prevencia je zaklad.

  • ahoj jaruska85jarka -

to ani ja, ale ked som mala nieco, ze kaz alebo tak, tak som potom citila aj ze z ust mi nejde vona po umyti napriklad, ze som stale mala taky pocit, ze akoby som mala nieco v ustach, co nevonia pekne - a tym padom som sa aj rozhovorom vyhybala :smiley:

elizabeta no to sa ani nenazdas, ze co moze byt pod tym zubom, ja zato uz roky aj manzelovi hovorim, ze ist raz za rok na preventivku prehliadku to je to najmenej proste co moze urobit a pritom je to tak podstatne. ale teda je fakt, ze odkedy chodime k stomatologicke do Pearl Dental, tak aj na preventivky chodi poctivo, ze to nevynechava. a myslim, ze to ma na svedomi aj to, ze dr je prijemna, ludska.

toto si dokazala, ze muz chodi pravidelne? stacila zmena osetrujuceho stomatologa???

Niekedy už len tá zmena urobí veľa. Pretože ide o prístup, ide o kvalitu práce a celkovo aký dojem má človek z toho ošetrenia. Ja keby som si zažila nejakého nepríjemného doktora alebo čosi, tak by som sa tiež ambulancii vyhýbala.

Pre mnohych ako tu uz zaznelo ide o to ako k tebe lekar pristupuje, lebo ten prvy kontakt je za mna dost taka zasadna vec, od ktorej zavisi ozaj mnoho. Poviem ti, ze moj muz ten flakal aj umyvanie zubov vecer napriklad, bolo mu to jedno, nechodil na preventivky ani nikam a potom proste ked sme zmenili stomatologa a isiel na vstupnu prehliadku a dozvedel sa, ze ake ma problemy a tak, tak celkovo sa zmenil jeho pristup k tomu.

je to tak ako píšete, mala som po pravde kedysi obavu, že ako zmeniť zubára, či s tým nebude problém, či si budem môcť dovoliť ísť do súkromnej ambulancie a takéto veci, ale dnes keby som v tej istej situácii tak ani neváham a hneď sa vrhnem, lebo naše zdravie záleží aj od toho kto sa o nás stará po tejto stránke

rovnako aj u mna, ten prvy krok urobit je to najtazsie a pritom ani neviem preco, preco som mala obavu z neznama, ked sa to ukazalo ako super rozhodnutie :slight_smile:

Ja mozem len chvalit Dental Centrum Nivy) nie najlacnejsie,ale uzasny pristup a superprofesionalni doktori)

S týmito, čo si písala skúsenosť nemám, ani som u nich nepočula, chodím už nejaký čas do Pearl Dental. Kedysi som mala obavu chodiť aj na preventívne prehliadky, že proste nechodila som pravidelne, ale ako som zmenila stomatológa, tak chodím pravidelne a hlavne bez strachu.

Cena by nemala byť smerodajná, teda nemala by to byť jediná vec podľa ktorej sa bude človek riadiť, lebo ozaj je to rôzne. Skôr treba prizerať na to, že koľko skúsenosti má doktor, že koľko sa venuje tomu, čo robí a aj ako.

Tie prehliadky sa nerobia len tak pre nič za nič predsa :slight_smile:

ked niektori ludia si to tak myslia, vobec sa nezamyslaju nad tym, ze je to o tom aby sa vcas odhalil nejaky problem, ze to nie je len tak zeby ta chcel stomatolog vidiet alebo nieco, ja napriklad som rada, ze moja doktorka ma aj RTG, lebo kedysi som musela kvoli RTG ist na ine pracovisko :smiley:

ano skrz toto som aj ja menila, ale teda musim si zaklopat, ze odkedy som vymenila stomatologa a zacala som chodit pravidelne aj na prehliadky, tak vlastne odkedy mi dala moja vsetko do poriadku tak odvtedy mam pokoj. Viackrat som uz bola na preventivke s tym, ze nebolo treba nic robit, akurat ze som absolvovala predtym este dentalnu a vybavena vec :stuck_out_tongue:

:-)na tu chodievas raz za rok, ci castejsie?

raz za rok minimalne, potom je to uz o tom v akom stave mam zuby, ze teda ci vidim, ze nejako sa mi pigmenty zase robia alebo co, lebo to vidis na tych zuboch, ze v akom su stave :wink:
aj teraz som sa uz objednala na preventivku a na dentalnu pojdem nejake dva tyzdne predtym :slight_smile:

toto je ale vraj dobre takto chodit, ze potom aj tomu doktorovi sa to lepsie robi, lepsie kontroluju tie zuby, ale teda co je na tom pravdy neviem, to mi znama tak spominala :smiley:

je na tom kus pravdy, moja Banasova uz ked som k nej zacala chodit tak mi hovorila, ze je to dobre, tie zuby su vtedy cistejsie a aj lepsie vidiet nejake tie kazy alebo nieco, takze skor vidi ci je niekde problem alebo nieco podobne.

  • ahoj adell876 -

raz za rok je proste minimalne, to by mala byt samozrejmost, ale ked ides aj viackrat to nie je na skodu - na zuboch vidiet, ze sa o ne staras, ze chodit pravidelne na dentalnu, lebo mnohe flaky, zafarbenia sa tym vyriesia :slight_smile: