Hľadám dobrého zubára/zubárku v BA

áno, osobne som sa obávala toho, že sa budem musieť vzdať napríklad kávy, keď budem chodiť na dentálnu hygienu a takéto, ale opak je pravdou, práveže tá dentálna mi zabezpečí, že nemusím nejako sa trápiť vínom a kávou :slight_smile:

Nie, to myslim, ze by ti ani ziadny doktor, teda mozno srdciar ti nieco take moze povedat, ale myslim, ze zubar nie, ze ono sa to da nejako vyriesit, ked sa o tie zuby staras a pravidelne chodis aj na prehliadky.

Suhlasim s tym, co pises, velmi vela je o spravnej starostlivosti, viem, ze vela ludi napriklad aj ked si maju dat robit korunky tak v prvom rade pozeraju na cenu a nie na to, ze aky material by bol najlepsi, ktory je trvacny, ktory vydrzi a aj prirodzene vyzera.

v akom predstihu chodievas na dentalnu predtym ako ides na preventivnu prehliadku?
mavate niektora citlivejsie dasna po dentalke??

zvykne to byt, ze po dentalnej dasna krvacaju, ked su take citlivejsie alebo nieco, tak je lepsie tak tyzden pred alebo aj dva, aspon ja sa zvyknem tak objednat, aby sa mi stihlo vsetko zahojit, aby bol chrup v takom stave v akom ma byt :stuck_out_tongue:

no ked citam dievcata co pisete, tak asi mam celkom v tomto smere medzery, co sa teda aj celkom hanbim priznat, ale vyzera to tak, ze by som mala s tym daco zacat robit ak nechcem skoro prist o zuby. len co by ste mi poradili, ked mam panicky strach zo zubarov? neviem nejako sa naladit na to, ze proste mi chce pomoct, ze vsetko robi pre to aby mi pomohol, chapes.

Podstatný je prístup stomatológa aby sa ten vzťah zmenil, aby proste ten strach opadol, nie je to jednoduché, ale samozrejme sa to dá, len to musia chcieť obe strany, za mňa ti môžem povedať, že mne zmena pomohla, keď som začala chodiť do Pearl Dental a tam som už na komplexnej prehliadke videla ten prístup, rozdiel oproti tomu na čo som kedysi bola zvyknutá tam som vedela, že to je o inom, že pacientovi sa venujú a tak by to malo byť.