Hluční susedia

Ahoj, máte niekto skúsenosť pri hlučných susedoch, keď neviem čo robiť, asi z nich skončím na psychiatrii. Majú veľa detí, tie deti dupú, kričia, stále pištia alebo plačú, počuť to veľmi ku nám do bytu. Nepomohla osobná dohoda, ani písomná, no problém je, že nerobia hluk po 22:00, nerušia nočný pokoj, robia hluk cez deň, môžem s tým niečo spraviť? Úplne ma to ničí, ako keby som ich mala vo vedľajšej izbe, aj keď mi niekto telefonuje, tak ich niekedy počuje. Ďakujem za vaše skúsenosti a pomoc.

Vzdy ked su hlucni, pusti velmi silno nejaku neprijemnu hudbu, spravy - aspon na 1 hodinu. Nereaguj vtedy na nic. Ja som to parkrat susedom takto oplatil a stichli. Pozivaj pri tom mokru vatu do usi alebo ear plugs.

Ahoj. Máme ten istý neriešiteľný problém 7 rokov. Deti mali 2 a 4r. Teraz 9 a 11r. , nič sa nezmenilo len to, že k dvom deťom pribudlo tretie, 2r. Treba sa zblázniť. Rodičom nevadí absolútne nič. Nenormálni rodičia, nenormálne deti. Buchot nonstop. Teraz cez prázdniny sa treba zblázniť. Nie aby išli von, ale doma sa im dobre skáče, naháňa, hrá futbal, hokej. Tak prečo nie… . Dohovor je márny. Ja som ten debil, a problém máme my, nie oni. Sme vraj citliví! Deti už o 20:30h spia, no a ráno to už začína od 06:30.

Otázka je, či to robia naschvál. Deti sa nedajú uviazať reťazou a pod istú hranicu hluku ich človek nedostane. Je naivné sa pokúšať o dohodu, lebo nie je úplne v moci rodičov ich stíšiť na nulu. Panelák nemá záhradu, kde by sa deti dali vypustiť bez dozoru - a keďže rodič musí aj variť, prať, upratovať, umyť sa, ísť na WC alebo pracovať z domu, nemôže byť s deťmi vonku od 6,00 do 22,00. Takže naozaj jediné riešenie je zmieriť sa s tým a vydržať, alebo sa presťahovať do svojho domu. Skutočný problém je v tom, že panelák slabo izoluje zvuky - za to tá rodina s deťmi nemôže (a spravidla na iné bývanie nemá). Ak raz bývate v paneláku, treba buď akceptovať jeho nedostatky, alebo hľadať cestu k svojmu bývaniu.

My mame ten isty problem. Susada chudera byva sama s vnukom, manzela ma v base. A to dieta ju tyranizuje. Bije ju a nepocuva… cez den sa nahanaju po byte a potom do nej hadze veci… katastrofa… hluk neustale, dupot non stop… poradte ci sa nieco da spravit… je to tak isto len cez den… po 22:00 klud. Dakujem

Mňa vytáčajú dvaja susedia- jedni pod nami- nonstop pustená TV, ten chlap je snáď hluchý. Na chodbe som ho poprosila, aby to stíšil, jeho argument- ja zle počujem. Klopanie ignoruje, raz sme mu o 3-tej v noci vyhodili poistky, lebo sa nám triasli steny (zapojil a pokračoval, takže to robí úmyselne). Okrem toho sa často hádajú a mlátia, rozbíjajú sklo, škriekajú, trieskajú dverami… často k nim chodia policajti. Potom sú susedia nad nami, ktorí si myslia, že ten hluk je od nás- sedíme ticho večer pri PC za sprievodu vibrácií zdola a do toho začne búchanie o steny zhora. Nemala som však možnosť osobne to s nimi prebrať. Až takí seriózni ale nie sú, pretože občas močia z balkóna. Toto je nočný život- ten denný je tiež zaujímavý - už tu bývame rok, no neprešiel ani jeden týždeň bez toho, aby niekto niečo nevybíjal, nevŕtal alebo nevysekával. Mám ročného syna a idem sa zblázniť, keď nás budia v noci, aj cez deň. Keď človek býva v paneláku, nedá sa úplne rešpektovať práva iných (už len pri tom prerábaní) , takže sa teším, keď pôjdeme do domu. Tam už snáď budeme mať pokoj. Už som sa dlho nevyspala.

Už neviem čo s našimi susedmi, ktorí hádžu smeti rovno z balkóna, tie nám padajú rovno na náš balkón. Dokonca aj vrecká z vysávača prášia na balkóne, takže chumáče ostávajú na našich kvetoch, alebo na opratom prádle. Prášenie deky, či koberca nie je výnimkou, dokonca deka búcha o naše okno. Čo na to povedať?

Aj my máme problém s hlučnými, podradnými živlami. Cez deň deti dupú, vrieskajú, ona ich neskutočne mláti. Teda asi 4-ročné dievčatko. Ten menší je ešte v kočíku ale čakáme, že aj ten bude časom vystavený jej útokom. Inak navonok nóbl rodinka, ona nikdy nepracovala on predáva vstupenky do dovolenkových destinácií, niekde Albánsko/Rumunsko/Severná Kórea?
Sme v koncom, bývame tu 30 rokov a nechcem odísť len preto, lebo pani sa zabáva tým, že ak jej zabúchame na dvere a požiadame ju o trochu súcitu nielen ku nám ale aj k jej vlastným deťom, začne v byte náročky dupa, aby nás vyprovokovala ešte viac.
Čo máme robiť, kto nám pomôže?

No tak pri tomto asi moc pomoci od nikoho nedostaneš, lebo toto je o vzťahoch

Hlucnych susedov treba na to upozornit a ked to nepojde po dobrou, treba oslovit policiu

Kiežby to s políciou vždy išlo

oni mnohokrat len dohovoria, ale to nie je vzdy riesenim :wink:

och takí susedia dajú zabrať. taktiež sme takých jedných mali, no našťastie sa po určitej dobe hneď odsťahovali a už máme pokoj

Tak to si mala šťastie, by si už bola šedivá, keby zostali :_D

Tak, ale podla mna je ich povinnost zakrocit nie?

je to ich povinnosť ale zbadáš, keď budeš mať nejaký problém ako sa k tomu postavia. oni majú niektoré veci fakt na háku a je to dosť smutné ale je to tak :frowning:

nie kazdy je taky, netreba z toho zase robit vedu

Ja môžem byť rada akých máme susedov keď čítam toto :slight_smile:

ale sú aj takí! a na to treba tiež myslieť

:-)niekedy si aj taketo veci uvedomime to je pravda :wink: