Homeopatia – liečba bežných ochorení

Homeopatka MUDr. Danuša Siveková odpovedá na otázky o vhodnosti liečby bežných ochorení homeopatiou, postupoch pri užívaní homeopatík a odporúča konkrétne homeopatické lieky vrátane dávkovania podľa jednotlivých ochorení.



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/2857-homeopatia-liecba-beznych-ochoreni

Nenašla som vo Vašom článku nič o Nux vomica, tá ma zaujíma najviac, čítala som o nej v jednej knihe, ale nič bližšie

informacie najdes v homeopatickej biblii

Nux vomica, podobne ako mnoho inych, ma pomerne velky obraz. V ramci osvedcenych indikacii sa doporucuje na zmiernenie zaludocnych krcov, nevolnosti po poziti toxickych latok, niektorych liekov…

Prosím vás chcela by som sa opýtať ako často sa majú homeopatiká chamomilla vulgaris 15ch užívať a v akom počte? ďakujem

86.90.9 Ostatná zdravotná starostlivosť i.n.
Táto podtrieda zahŕňa:
- činnosti týkajúce ľudského zdravia, ktoré nie sú vykonávané v nemocniciach alebo
lekármi alebo zubármi:
• činnosti zdravotných sestier, pôrodných asistentiek, fyzioterapeutov alebo iného stredného
zdravotného personálu v oblasti optometrie, hydroterapie, zdravotných masáží, pracovného
lekárstva, logoterapie, pediatrie, homeopatie, chiropraxe, akupunktúry atď.
- činnosti zubného stredného zdravotného personálu ako sú napr. zubní terapeuti, zubné
zdravotné sestry na školách a zubní hygienici, ktorí môžu pracovať na diaľku od zubného
lekára, ale pracujú pod jeho pravidelným dohľadom
- činnosti krvných bánk, spermiových bánk, bánk transplantačných orgánov atď.
- ambulantný prevoz pacientov (sanitkou) akýmkoľvek dopravným prostriedkom vrátane lietadiel.
Tieto služby sa často poskytujú pri zdravotnej pohotovosti.

Liek opakujeme ak zabral a opätovne vznikli príznaky, pre ktoré bol naordinovaný. Pri potencii 15 CH je to najčastejšie 1-2x/deň, neskôr aj 1x/týždeň a stačí 1- 3 guľky.

Manželka má hnisavú angínu. Lieči sa, a pritom sa objavilo nóvum: hnisanie očí. Mohli by ste doporučiť nejaký homeopatický prostriedok na doliečenie horeuvedeného problému?

Dobrý deň, chcem sa spýtať… je možné (a aj efektívne) liečiť materské znamienka (šošovičky) homeopatikami? Ak hej, ako bude prebiehať liečba?

Mávala som veľmi často hnisavú angínu asi tak 4-5 rokov. Potom mi prudko vystúpilo ASLO na 1300 začalo mi často bývať zle. Tak sa doktori rozhodli vytrhnúť mi krčné mandle. Už je to rok a ja mám znovu hnisavú angínu v hroznej podebe. Spojená je zvracaním a tentokrát mám hnis v krku kde sa len dá. Poraďte mi či neviete kde môže byť v mojom prípade skrytý problém?

Dobrý deň, chcela by som vediet viac o lieku Okoubaka. Počula som, že ked sa uživa 5 granuliek denne, tak jeho ucinky odpudzujú kliešte. Je na tom niečo pravdy? Vopred veľmi pekne ďakujem.

Materske znamienka, pokiaľ nevykazujú ďalšie chorobné zmeny neliečime. Ale niektoré homeopatiká majú v obraze aj uvedené zmeny na pokožke a ak sú správne podané, tak môžeme predpokladať, že žiadne zmeny ani nenastanú ( samozrejme pri správnej životospráve, umiernenom slnení, zábrane opakovaných poranení ).

Vašu situáciu nemožno riešiť touto cestou. Vždy treba hľadať príčinu oslabenia.

Ide o výborný liečivý pripravok, ktory je vhodný skôr na liečbu alimentárnych nákaz (po požití), prípadne infekcií tráviaceho traktu. Na prevenciu poštípaní hmyzom sa doporučuje Ledum palustre v potencii D4-6, príp. 5 CH, denne 1-2x, voľne rozpustené v čistých ústach.

Vedeli by ste mi poradiť nejakého homeopata z okolia Bánoviec nad Bebravou? Ďakujem.

dobrý večerpraje, chcelabysomsainformovať na liečbu astmy homeopatiou. Da sa dopomoct týmitoliekmiku zníženiu alebo uplnemu vyzdraveniu??? Ďakujem za odpoved, a dalo by sa s vami stretnuť osobne??

Moje konst. homeopatikum je Nux vomica. Prosim, napiste mi, v akej potencii a ako casto ho mam uzivat na detoxikaciu organizmu a prevenciu chorob. Vela uspechov anna

Dobrý deň. Rozmýšľam o možnosti nedať dcérku viac očkovať(všetky povinné očkovania) a bolo mi odporúčané podať jej Thuja deň pred očkovaním, v deň očkovania a deň po očkovaní 15 CH a vraj to bude v poriadku. Je tu písané, že sa podáva jednorazovo. Neuškodí to dcérke, ak jej ho dám viac dní po sebe? Ak sa predsa rozhodnem nedať ju očkovať, po podaní by to malo odstrániť aj príznaky predošlých očkovaní(je nervózna až agresívna, ospalá a má ´´zvláštne´´ prejavy)? Má 1 1/2 roka. Ďakujem za pomoc.

Dobrý deň, môj 4 mes. synček má veľké bolesti zúbkov. Je veľmi nekľudný a má problém so spánkom. Spí veľmi málo a keď aj konečne zaspí tak sa po 30 min. s plačom zobudí.Chcem sa spýtať čo s homeopatík by som mu mohla dať.Je alergický na BKM. Počula som, že Chamomila vulgaris 15CH je pri takýchto problémoch je to pravda ? Ďakujem za odpoveď.

Dobry den,
chcela by som sa opytat, je mozne liecit POC homeopatikami. Ak ano, poprosim o radu, co by som mala pouzivat.
Dakujem.