Homeopatia vs. klasická medicína

Nemožno hovoriť o vedľajších účinkoch u homeopatík, pokiaľ sú podávané podľa pravidiel správneho výberu lieku na základe totality príznakov(nie pocitov) a v správnom čase. Určite klasický homeopat nepodá nesprávny liek pre daný problém. Nemusí vždy pokryť celú totalitu, preto sa dostatočný výsledok ani nedostaví a taký liek neopakuje.
K ostatným poznámkam asi netreba odpoveď, aj tak nejde o otázky.

Dobrý večer pani Siveková. C hcem Vás poprosiť o radu.Dá sa pomôcť homeopatiou aj pri chudnutí? Ak áno, aký prípravok by som si mala kúpiť a ako ho užívať. Máte s podobným problémom skúsenosti? Ďakujem Eva.

Eva, homeopatia nedokáže riešiť samotnú diagnózu, teda ani obezitu, ktorá má viacero možných príčin aj typov. Ale homeopatických liekov, ktoré pomáhajú upraviť aj nadváhu je dosť.
Skôr Vás ale zaujíma fytoterapia, ktorú by ste užívali a v nej poznám len jediný produkt, o ktorom sa hovorí, že pomáha upraviť nadváhu, Fucus vesiculosus (chaluha) a u nás je prítomná v zelenom čaji vo vrecúškach.


Dá sa homeopatiou liečiť aj idiopatická fibróza plúc? Liečba klasickými liekmi, ktoré jednu chorobu potlačia, ale ďalšie vyvolajú /kortikoidy/, ma nepresvedčila a preto sa radšej neliečim.

Chcela by som vedieť, či sa dá homeopatiou liečiť myom.

Dobrý deň, mám psoriázu asi 15 rokov vo vlasatej časti hlavy. V poslednej dobe mi hormonálne masti zaberú nanajvýš na 2-3 dni. Chcela by som sa opýtať, aké sú možnosti liečby psoriázy homeopatiami a na koho sa mám obrátiť - bývam v Bratislave. Jedna tiež “psoriatička” mi odporučila liek MEZEREUM - potenciu 12. Dá sa voľne kúpiť a je naozaj vhodný?

Ahoj ja mam tiez psoriazu asi 13 rokov a tiez vo vlas.casti.Doteraz som stale uzivala vselijake masticky typu Belosalic atd…ale ak som si to vyliecila mastickami, tak to trvalo max.tyzden a znova sa mi to objavilo./to ani nehovorim aky problem som mala to vymyt z vlasov/Nikdy som nemala pokoj na pol roka ako mavaju ostatni.A preto,ze to obsahuje hormony tak som s tym prestala-aj tak to nemalo vyznam.Teraz uzivam sprej SKIN-CAP pretoze neobsahuje ziadnu hormonal.zlozku,mozem ho uzivat dlhodobo a robi mi velmi dobre.Takze asi rok uzivam iba toto.

Pľúcna fibróza je závažná choroba, ktorej treba venovať liečebnú pozornosť. Schovať sa pred liečbou nie je riešenie. Keby som ja mala podobné ochorenie, určite by som zvolila obidva spôsoby liečby.

Liečba myómu ako taká sa homeopatiou v pravom slova zmysle nevykonáva, ale pacientke, ktorá má aj myóm môže správny homeopatický liek pomôcť k celkovému vyliečeniu, teda aj k odstráneniu myómu.

Vaša diagnóza je pomerne rozšírená v populácii, preto si neviem predstaviť, že by všetci mali dostať Mezereum, len preto, že tento liek má afinitu k pokožke na vlasatej časti hlavy. Preto doporučujem navštíviť homeopata, s ktorým spoločne nájdete najvhodnejší liek pre Vás. V Bratislave je ich určite viac ako 20.

dobry
existuju nejake homeopatika urcena na epilepsiu???
dik

máme 3 ročnú dcérku s nezhubným nádorovým ochorením v oblasti tváre (spodná sánka), ale nádor je agresívny a ,vyžiera jej kosť-sánku,má ju už veľmi tenkú a onkológovia sa boja že o kosť príde.Áj v prípade podania chemo terapie nádor bude pomaly rásť stále. Nádor je veľkosti vajca a nedá sa operovať lebo narastie nový a väčší. Malá je zatiaľ bez bolestí a teplôt. Chceme skúsiť homeopatiu. Môžete mi niekoho odporučiť alebo poradiť ?

Ahoj, Mirka, v takomto prípade sa nedá spoliehať na jeden druh liečby, treba to riešiť komplexne, a je toho dosť, čo sa dá urobiť na zlepšenie stavu.
Ak ubúda kosť, znamená to poruchu v hospodárení s vápnikom, čo je spôsobené na jednej strane jeho nízkym príjmom, na druhej zlým vstrebávaním v hrubom čreve.
Príjem netreba riešiť mliekom ani tabletkami, najlepší je čaj rooibos (aj porcovaný) - cca pol litra denne.
Vstrebávanie sa zlepší, ak bude užívať kyselinu listovú - napr. bio-folic - jednu tabletku pred spaním. Prírodné zdroje (šalát a pod.) nestačia.
Nepriateľom vápnika je kola a všetky nápoje obsahujúce kyselinu fosforečnú a kyselinu citrónovú, lebo kyseliny organizmus neutralizuje práve vápnikom, a keď je ho málo, ťahá ho z kostí.
Okrem rooibosu ju skús navyknúť na mrkvovú šťavu - neutralizuje kyseliny a dodá minerály. Aj osladená melta je dobrá (radšej bez mlieka - “kávička”), lebo pomôže napraviť trávenie - môže byť aj studená.
Vyzerá to veľmi jednoducho a lekári ťa budú odrádzať, že to nepomôže, ale nedaj sa, stojí to zato, mám to vyskúšané v rodine. Chemoterapiu samozrejme treba absolvovať.
Držím vám palce a želám veľa trpezlivosti.

okolo 100 druhov sa používa pri epileptických záchvatoch

Ťažko je niekoho doporučiť, keď ste nenapísali odkiaľ pochádzate.

obrý deň,
chcela by som sa opytať, či je homeopatia vhodná aj pre novorodencov.
Máme 4 týždne a trápia nás bolesti bruška (vychádza mi to na koliku).


Ďakujem vopred za odpoveď.

Áno, aj koliky u novorodencov sa dajú výhodne ovplyvniť, ale mal by vhodný liek doporučiť lekár, ktorý dieťatko vyšetril, aby sa nezanedbali prípadné iné diagnózy. tých liekov je viac, podľa reakcie dieťatka, hodiny vzniku kolík, možnosti zmiernenia…- napr. Lycopodium, Magnesia phosphorica, Chamomilla…

Dobrý deň,prečítala som si niekoľko príspevkou,ktoré tu píšete tak by som aj ja rada reagovala.Istý lekár nás odporučil,aby sme rozmýšlali nad homeopatioou ako nad klasickou liečbou.Týka sa to maminy,ktorá
sa psychicky zrútila (neviem či to tak môžem nazvať).Veľmi rada by som jej pomohla…Dajú sa aj takéto psychické problémy riešiť homeopatiou?Zatiaľ postupujeme klasickou liečbou ale myslím,že to nesmeruje zatiaľ tou najlepšou cestou.
Ďakujem

Ak je homeopatický liek, ktorý má vo svojom obraze prejavy podobné aké má Vaša mamina, tak pomôže.

Poradte mi prosím homeopatiká na depresie a psychyckú vyčerpanost. Užívam aj klasické lieky.dakujem