Homeopatia vs. klasická medicína

Dobrý deň. Aj ja som začala chodiť k jednej homeopatičke,ktorá lieči klasickou homeopatiou.Najprv som začala klasickou medicínou.Nedarilo sa mi otehotnieť a tak som skoro rok musela brať všeliaké hormóny.následne som aj otehotnela ale bohužiaľ aj potratila. Homeopatička ma vraj podaním lieku od hormónov očistila a po podaní konštitučného lieku by mal nastař ozdravujúci proces. Chcela by som sa spýtať, že ak mi lekár znovu predpíše nejaké hormóny, či ich můžem užívať spolu s homeopatikami alebo sa tieto dve veci vylučujú. Ďakujem.

Dobrý deň Janka, ja chodím k homeopatovi už štvrtý rok a moja liečba je veľmi úspešná.Mala som nabeh na astmu a homeopat ma dal dokopy. Len ti poradím nemiešaj homeopatické lieky s inými liekmi, nemá to potom ten 100% účinok. Je to veľmi ťažké ale mne sa to darí a som OK. Silvia

Ahoj MIrka ja chodím už 5 rok k homeopatovi.Skús sa informovať Dr.Herman v medicínskom centre na štúrovej ul. v Bratislave, ak nie si z Bratislavi skús mi napísať a pokúsim sa zistiť kontakt na iných.
Dcérke držím palce aby jej homeopatia pomohla ja som mala astmu a mne homeopatia pomohla.

Ako ste sa dočítali v úvodnom článku, tak homeopatiká na depresiu, teda na diagnózu neexistujú. Ale samozrejme sú homeopatiká, ktoré vo svojom obraze majú aj časť smútku, zármutku, plačlivosti, nechuti čokoľvek robiť, ani žiť… ale je ich príliš veľa

verim ze homeopatika zaberaju moja dcera mala kasel trvalo to uz dlho lekarka ju liecila biseptolom uz som bola zufala tak som sla do lekarne ze skusim neaky bylinkovy sirup lekarnicka mi poradila stodal a bola som prekvapena za tri dni jej sirup zabral takze som sa presvedcila ze homeopatika zaberaju a pouzivam ich

Chcel by som sa opytat p.dr.Sivekovej,ci EAV-L metodou sa da vyrobit plnohodnotne homeopatikum a ako sa stavia k tejto metode klasicka homeopatia.

Uspech v liecbe pomocou klasickej homeopatie vychadza z niekolkych predpokladov, pricom sa kladie doraz na spravne pripraveny liek. Presny postup je uvedeny v platnom liekopise.
Predmetom studia a praxe klasickej homeopatie nie je kritika, ani skumanie inych technik, ci liecebnych postupov.

Pracujem v jednej nemenovanej spoločnosti ako operátor, predajca teda robím telemarketing. V súčasnosti mi robia problém hlasivky, teda keď dlhšie hovorím so zákazníkom chrípe a vynecháva mi hlas. Včera som bola u obvodnej lekárky, kt. ma poslala ku krčnej lekárke a na pľúcne. Nikto mi nepredpísal žiadne lieky ani neodporučil čo by mi pomohlo, vraj mám všetko v norme. Akurát ma postúpili na lekárku čo robí hlasové cvičenia … Tým som sa chela dostať k tomu že som šla do lekárne kde som si kúpila prieduškový čaj a na hlasivky HOMEOVOX (Laboratoires - BOIRON). Dnes v práci sa ma kolegyňa pýta či som chorá keď užívam HOMEOPATIKÁ veď ja ani vlastne neviem čo to je, či mi to dokáže pômocť, či to nemá na mňa nejaké hormonálne účinky, či mi to neuškodí atď. Dá sa mi podať bližšie vysvetlenie?

Prosim vas dá sa aj zavislosť od alkoholu vyliečiť pomocovu homeopatik

dobry den.reagovat velmi neviem,ale prosila by som o radu.som tehotna v 9-tom tyzdni,mierne prechladnuta,najviac citim v prieduskach tlak.chcela by som sa spytat ci mozem pouzivat volnopredajne homeopatikum v tehotenstve a ci by ste mi nemohli poradit neaku homeopaticku.najlepsied bratislava,samorin,dunajska streda.DAKUJEM!

ludkovia homeopatia je zazrak.ja som mala depresiu a neurozu 10 rokov a az homeopatia mi pomohla teda konkretne ten lekar.len sa so mnou porozparaval a bola som ok.od toho dna nemam zenske problemy a nelamu sa mi nechty.odporucam kazdemu!!

porad mi toho lekara.dakujem a daj mi na neho kontakt.ahoj

Pani doktorka, je mozne kombinovat homeopatiu s pripravkami firmy Energy? Alebo radsej bud jedno alebo druhe?

alkoholizmus sa da liečiť homeopatiou alebo tam musi byt iba pevná vôľa.

Ponuknem dalsi pohlad resp. skusenost
a to na adrese http://www.jezis.cz/j2/app2/detail.asp?id=215

Pekny den prajem

Ľudia, ani nestrácajte čas čítaním článku na uvedenom linku, je to napísané sektárskym spôsobom obdobným článkom “vesmírnych lidí”. Ale na pobavenie je to celkom dobré.

Aby ste sa stali “uspesnym homeopatom” nepotrebujete diplom ani titul MUDR.
Je smutne, ze pani doktorka predava nevedomym ludom liecitelske metody zalozene na okultnych praktikach.Homeopatia sa zaraduje sa medzi alternativnu medicinu, ktora je momentalne “in”

“Zakladatel homeopatie S.Hahnemann vybudoval svoje poznanie z poznatkov vtedy veľmi rozšíreného prírodného náboženstva. Od svojho mladého veku až do svojej smrti bol verným prívržencom deizmu a clenom slobodomurarskej lóže.
I dnes sa homeopatia realizuje na základe rovnakých princípov ako v čase Hahnemanna. Reprezentanti tejto metódy jeho stanoviská stále považujú za platné. No takmer všetci jej zástancovia sa vyhýbajú metafyzickým slovíčkam pána Hahnemanna. Zabúdajú pritom, že bez duchovných predstáv jej zakladateľa je fungovanie homeopatie nepochopiteľné. Aby výklady zodpovedali vedeckému mysleniu 21. storočia, pôvodné duchovne založené vysvetlenia zatajujú a nahrádzajú novými „vedeckými“ termínmi. Doteraz, takmer o dvesto rokov neskôr, nebol na základe výsledkov výskumu podaný žiaden prírodovedecký dôkaz, ktorý by vysvetľoval základné princípy homeopatie.”


Stanoviská odborných lekárskych spoločností

Stály výbor lekárov európskeho spoločenstva združujúci lekárske organizácie krajín EÚ zaraďuje homeopatiu medzi metódy, ktorých princípy nie sú vedecky doložené. Predstavitelia európskych farmakologických spoločností roku 1992 v Belgirate k nej prijali negatívne stanovisko. Na základe rozboru homeopatických princípov a klinických štúdií ju mnohé odborné lekárske spoločnosti v rozvinutých krajinách sveta odmietajú ako iracionálnu a nevedeckú metódu. Z podobných dôvodov homeopatov a ich spoločnosti vo svete neprijímajú do renomovaných lekárskych spoločností. Slovenská homeopatická spoločnosť nepatrí medzi odborné lekárske spoločnosti. Homeopatia sa na Slovensku môže vykonávať iba ako liečiteľstvo.

Tak sa teda nedajte oklamat !!!

Pochybujem, že ktorýkoľvek z argumentov, ktorý používate proti homeopatii zaujíma tých ľudí, ktorým homeopatia pomohla po tom, ako im roky nevedela pomôcť klasická medicína. A osobne si myslím, že pokiaľ bude ľuďom aj naďalej pomáhať, bude im absolútne jedno, či patrí alebo nepatrí medzi odborné lekárske spoločnosti. Myslím, že homeopati sa o svoju budúcnosť obávať nemusia.

Aj pán Boh, či Ježiš nie sú vedecky, Darvinisticky a podobne dokazovaní a predsa sa na nich obraciame slovne vždy keď je nám ťažko, tak toto nech mi vysvetlí niekto, kto má ústa plné zlosti,… často počúvam, ako veľmi treba liečiteľov , homeopatov, proste ľudí, čo majú bližšie k prírode a možno aj k Bohu pomaličky upáliť, sú to ľudia, ktorí sa bližšie snažia pochopiť niečo čo nám určité spolky prežívajúce dodnes snažia zatemniť, proste snažia sa o bližšiu spätosť s niečim prírodným, ak chcete tvrdiť, že ATB, teda anti(proti)biotiká(životu) je jediné správne na tomto svete, je to vaša voľba, ja vám ju neberiem, neberte vy zase moju,
v renomovaných lekárenských spoločnostiach nie sú homeopati vítaný, je to proste pharma biznis, a ten je jedna veľká mašinéria, často len zneužívaná, dovolenka na Bahamách je určite lákavá, ale za akú cenu, čo na to duša?

homeopatia podobne ako joga ci transcendentalna meditacia slubuje uvedenie do akejsi harmonie s prirodou a kozmickymi silami.Vychadza z okultnych smerov ako astrologia, alchymia, mesmerizmus. Ak si myslite, ze tieto smery maju nieco spolocne s Bohom a krestanstvom tak sa od nich rychlo odvratte a zachrante si dusu.