Homeopatia vs. klasická medicína

uhol pohľadu, uhol pohľadu drahá…

Zdravim Vas, chcem poprosit, ci nepoznate nejakeho homeopata v Trencine, pp.okoli, lebo moje znalosti su nedostacujuce a obavam sa, ze by som si viac poskodila, ako naopak. Ako dieta som viac nez desat rokov fungovala na antibiotikach, da sa povedat, ze nebol mesiac bez nich. Lekari tuto formu uprednostnuju, preto to dopadlo, ako dopadlo. V 15tich som dostala reumatoidnu artritidu, ktora nakoniec vraj nebola potvrdena, ja mozem len povedat, ze dobrych par rokov trvalo, kym ma prestali boliet klby po celom tele, teraz si malu bolest uz vobec nevsimam. Nazory lekarov ohladne vybratia krcnych mandli sa natolko rozlisovali, ze som s mamou naozaj netusila, co by bolo lepsie, az som si ich na moju ziadost vo veku 22rokov dala odstranit. Odvtedy mam s anginami viacmenej pokoj, vsetci ma strasili, ze mi tie zapaly zidu na priedusky, ale ja mam skor dojem, ze akonahle prechladnem mavam sice castejsie kasel, ako predtym, ale skor hlasivky zlyhavaju, da sa povedat takmer vzdy. Po piatich rokoch musim skonstatovat, ze moj stav sa neporovnatelne zlepsil, uz neviem, co je to bolave hrdlo, da sa mi krasne prehltat, ved necudo, niet mandli :o) avsak tento rok som akasi nachylnejsia na prechladnutie, chytim vsetko, co prebehne okolo, stale sa nemozem zbavit nadchy a zatekania hlienov, sucheho kasla a spominanych problemov s hlasivkami. Znama mi poradila, aby som skusila oscilo a coryzaliu, tak ich beriem treti den, ale myslim, ze nieco robim zle, alebo jednoducho moje telo reaguje podivne, kedze bolo rokmi navyknute na tazke antibiotika. Mavam hnacky, idem na stolicu az 5-6x za den, co za normalnych okolnosti nehrozi, vzdy som bola rada, ze som mala pravidelnu stolicu, tym myslim raz za den. Viem, ze dlzka mojho mailu urcite vela ludi odradi a ze cely tento prispevok uz by mal vnimat moj homeopat, ale ako som spomenula, zatial o ziadnom v mojom mieste bydliska neviem. Okrem toho mam iste kozne problemy, ekzem na chrbte, vraj z alergie na parabeny a histamin (aj ked zacal pred troma rokmi a odvtedy sa ho neviem zbavit) a tazke akne, ktore mi nevedia vyliecit kozni lekari, viac menej na zadku a chrbte, su to velke vredy, z ktorych vyteka az bordova krv a pachne po antibiotikach, co ma zaraza, zaroven to vysvetluje fakt, ako dlho som ich brala, rada by som si svoje telo vycistila od tych jedov, tak hladam cestu, ako na to. Dufam, ze sa prave na tomto fore dozviem viac, vopred dakujem za par informacii, s pozdravom ivett z tn

Áno, dá sa.

neviem o tom, že by sa homeopatia minula účinku, ak sa užívajú iné prípravky, teda okrem antibiotík.

alkoholizmus, tak ako aj iné závislosti vidíme ako seba poškodzujúci mechanizmus, ktorý nemajú zdraví ľudia, preto treba týchto ľudí liečiť. Dobrý homeoaptický liek podporí vlastné obranné mehanizmy a tak by aj chorobný prejav mal postupne ustúpiť.

ivett z th,
snáď dostaneš kontakt cez stránky www.homeo.sk
A bolo by dobre vedieť, že odstránením časti, alebo celého orgánu ( napr. mandlí) sa nedá vyriešiť tendencia k zápalovým procesom, tie sa len presunú do inej časti.

Nebudem reagovať na celý text, aj tak by to nemalo zmysel, ale musím pripomenúť, že homeopatické lieky sú liekmi a podliehajú registrácii v celej EU.

Homeovox je zložený prípravok, ktorý je dobrou prvou pomocou pri bolestiach v hrdle, zachrípnutí…, ale ťažko povedať , či dokáže odstrániť tendenciu k opakovaniu. A netreba obávať hormonálnych zmien pri jeho užívaní.

Ahoj,
ak napises Tvoj email, poslem Ti kontakt na jedneho, u ktoreho som bola a pomohol…:slight_smile:

Pani doktorka, názory na homeopatiu sa rôznia. Čo poviete na názor lekárky, ktorá študovala a liečila homeopatiou a na základe vlastných negatívnych skúseností sa s praktikami homeopatie rozlúčila. Ale to jej nestačilo. Svoje skúsenosti popísala a publikovala preto, aby pred homeopatiou a jej škodlivými účinkami naivných a dôverčivých ľudí varovala. Ak sú jej skúsenosti pravdivé (a nemám dôvod neveriť jej osobným skúsenostiam), potom Vy ste lekárka-šarlatánka.

Pani doktorka, názory na homeopatiu sa rôznia. Čo poviete na názor lekárky, ktorá študovala a liečila homeopatiou a na základe vlastných negatívnych skúseností sa s praktikami homeopatie rozlúčila. Ale to jej nestačilo. Svoje skúsenosti popísala a publikovala http://www.sekty.sk/c_rubriky.stm?cmd[83]=i-84-40581ff7609e3ebf95c5c620bafc9775&cmd[77]=c-1-2007/2&cmd[80]=c-2-2007/2&cmd[81]=c-1-2007/2 preto, aby pred homeopatiou a jej škodlivými účinkami naivných a dôverčivých ľudí varovala. Ak sú jej skúsenosti pravdivé (a nemám dôvod neveriť jej osobným skúsenostiam), potom Vy ste lekárka-šarlatánka.

JM
predpokladám, že ste jedna z tých bytostí, čo sú fanaticky veriaci, a veria v pápeža, kardinála a …, ale v srdci si Boha neosvojili. Pani, neviem či sa mi chce hovoriť o pani, čo takéto bludy písala,teda doktorka, ktorá sa zaoberala homeopatiou a následne tvrdila o negatívnych vplyvoch, hovorila hlavne niečo v štýle ovplyvnenia duše, teda negatívne a Satanistické. Satana vyrobila cirkev, netreba však zabúdať, že aj to bol anjel, padlý, ale anjel, a v Biblii sa píše, že Boh miluje každého, neviem je to tam u vás v tej cirkvi celé nejako domotané, neviete často kto je kto, ale ste manipulovateľný, tam kde idú peniaze zázrakom ide aj cirkev. Moje dieťa vďaka homeopatii žije, malo podľa lekárov pred sebou dva roky života, liečbu ukončili, nevedeli čo ďalej, ale on žije, a ja chválim liečbu zvaná homeopatia,ako človek, ktorý môže stále držať za ruku svoje dieťa a tešiť sa s ním …

nedá mi, musím, Johanku z Arku ste najprv upálili vraj blázon, posadnutá, načo ste ju teda vysvätili, neviete vôbec nič o pravde, ste posadnutý peniazmi a mám zato, že aj vás si vie kúpiť farmalobi, ved načo by inak chodili s taštičkami k lekárovi prednášať lieky, ktoré by mal predpisovať. nechcem za túto cenu ísť na dovolenku, chcem aby lekár určil to čo je dobré pre mňa, nie pre jeho peňaženku. čakám kedy sa vám opätovne zachce upalovať,

dík, tvoj článok som komentoval už vyššie, proste grc, pani doktorka je nie osvätená, ale oslepená

Študujem homeopatiu 17 rokov, lebo pomohla mojim najbližším. A študujem ju poctivo, vrátane filozofie, všetkých možných reakcií a poznám aj veľa vyliečených pacientov. Určite som nepomohla všetkým, ale s takýmito reakciami som sa nikdy vo svojej praxi nestretla. Homeopatia je bežná liečba pomocou liekov, nepoužíva žiadne neštandardné techniky, takže nerozumiem pani doktorke Vlčkovej, ktorá publikuje tieto texty.

Debora, prečo ste neodpovedali Jozefi na jeho reakciu o existencii, teda dokázaní existencii Boha? Ja v Boha verím, ale vy tu zlyhávate. Jedná sa o pojem metafyzický, a to aj u homeopatii, teda jedno ako metafyzické pripúšťate, druhé zatracujete, do liečiteľov sa neobúvajte, sú to ľudia väčšinou, lebo aj človek je človekom, o tom si zase prečítajte v Biblii, teda sú to ľudia prevažne s veľkým srdcom a v veľkou charizmou. teda mnoho ľuďom pomohli, a uctievajú a vážia si život, teda ako je to s pojmom duša, či Boh? čo je metafyzika??? tu začnite argumentovať!!!

Vazeny pan Jozef,

naozaj mi neda nereagovat na Vase schizofrenicke prispevky.
Vy verite v Boha, ale neverite v satana. Tak sa potom pytam v akeho boha to vlastne verite? takeho co ste si sam vo svojej mysli vytvorili? Myslim,ze pocitujete nenavist ku vsetkym ktori veria veria v Boha, lebo On je Pravda a vas usvedcuje z vasho hriechu …

Mila Jela asi sme sa nepochopili,

ja sa snazim ukazat ake temne je pozadie homeopatie a co je za tym. Je smutne,ze aj ludia , ktori veria v Boha sa dali oklamat roznymi sarlatanmi a liecitelmi.
Preto pozor na vselijakych liecitelov, ktori mozu mat stenach rozne obrazky svatych a garantovat ze liecia v mene bozom a pritom chcu vas datum narodenia, pripadne pouzivaju kyvadielka, horoskopy a dalsie nastroje okultizmu.
Zapamatajte si jednu vec, cloveka uzdravuje jedine Boh a moze k tomu pouzit cloveka ako nastroj. Tento dar (uzdravovania)udeluje Boh v modlitbe a clovek si uvedomuje, ze to nie on lieci.
Mrzi ma, ze ludia uz nerozlisuju medzi dobrom a zlom. Nechali sa oklamat satanom, ktory prichadza ako anjel svetla (ak teda nesuhlasite s panom Jozefom, ktory tvrdi , ze si ho cirkev vymyslela )

Vazena pani “doktorka” , ak ju teda studujete poctivo, vratane filozofie tak iste viete, ze nema ziadny vedecky zaklad a napriek tomu funguje. Takze logicky v tom bude asi nejaky duchovny princip.
Takze velmi dobre viete co robite a vedome zavadzate a klamete ludi.

nesúhlasím s vami, ale to by tu bola diskusia na tému náboženstvo, tak radšej budem bez cielenej reakcie, Boh miluje každého, aj vás pomýlených, liečitelia tu boli, aj budú, ďakujme tomu, je to asi vôla Božia, lebo nám tu zanechávajú nesmierne veľa po stáročia, aj bylinkové recepty, aj rôzne iné poučné veci, ale to vaša bigotná viera nevie pochopiť, je mi smutno, že aj veriaci sú roztrieštený na tábory, v skutku, neverím v biskupa, verím v Boha, aby sme si rozumeli, myslím, že aj fanatizmus, či už fundamentalistický, alebo od vášho Biskupa, ale každý fanatizmus, je proste nebezpečný, zavádza a vám hlavne zatvára myseľ, niekto vám káže, čo máte myslieť,