Homeopatia

Diskusia je stále o tom istom:Praeparata homeopathica Synonymum. Praeparationes homoeopathicae . V predchádzajúcom príspevku sa zúžila na prehľad požadovaných štúdií v časti P dokumentácie, teda k samotnému lieku.
Na začiatok by sa dali diskutovať Tincturae maternae ad praeparationes homeopathicae. Zaujímavý je aj Všeobecne: diverzifikujúci konceptuálny rámec pre terapiu. Od čias Samuel Hahnemanna (1755 -1843) sa asi niečo zmenilo.
To nie je básnenie, to je medzinárodná realita v platnom regulačnom rámci EU. Aby som sa vyjadril celkom presne: The Homeopathic Medicinal Products Working Group (HMPWG) is a working group set up by
the Heads of Medicines Agencies in the EU.
http://www.emea.eu.int. Ale je tam presmerovanie. Nájdite si vhodný guideline, určite tam sú.
Všetko ostatné sú len romantické predstavy, alebo ak chcete, kultúrne vrstvy v danom spoločenstve ovplyvňujú aj predstavy o terapii. Mimochodom. Firmy len zriedka publikujú negatívne nálezy, radšej sponzorujú pacientské organizácie. Zodpovednosť profesionálov je však oveľa hlbšia ako si verejnosť niekedy pripúšťa. Teda: to desatiné členenie sú požiadavky na dokumentáciu v časti P v celej Európe. Systém ICH - konferencie tu nejdem spomínať, je mostom s USA a aj Japonskom.Všimnite si napríklad požiadavku na klinické testy. Diskusia na tomto webe beží skôr k časti I. dokumentácie (asi 100 zväzkov) ktorá sa týka medicínskych odborov, kým “P” sa týka farmaceutických.
The European Medicines Agency (EMEA) London, 27 októbra 2006 sa konalo diskusné fórum
k európskej legislatíve pri rešpektovaní národných tradícií, čo znamená legislatívny rámec aj pre homeopatiu. Do medzinárodnej diskusie sa musíte prihlásť číslom kapitoly, ku ktorej podávate držiteľovi registračného rozhodnutia referát. Tak sa dnes spracovávajú odborné pripomienky.
Jedna z aktuálnych tém je: The role of the European Pharmacopoeia in the development of monographs in the field of homeopathy.

Všetko svedčí o úplnom nepochopení mojich argumentov. Liečiť je možné (lekári) len legálnymi prostriedkami, preto existuje legislatíva. Nie je jedno, že jestvuje Európsky liekopis.Opačné vyhlásenie končí každú diskusiu.Môže sa totiž vyskytnúť náhodné úmrtie, ktoré niekto dá do súvisu s nelegálnou liečbou. Skúste sa zamyslieť, kto by musel všeličo dokazovať? Myslím, že začíname hovoriť o samomedikácii, čo je niečo celkom iné. Snažím sa vysvetliť odborné problémy ako reálne existujú a ako sa na nich pracuje. Priblížiť problém, nie propagovať homeopatiu. Prosím, pri zriedení 1:10 000 už (u nás) netreba indikácie a liečiť je možné “všetko”.Opakujem: názory na liečbu ovplyvňujú kultúrne vrstvy, homeopatia dosť rezonuje v populácii, ale udržanie zdrav. systému je celkom iná kapitola. Preto sa nedajú riskovať slepé uličky.

Myslím, že môžem doporučovať skôr:
European Forum for Complementary and Alternative Medicine (EFCAM)
http://www.homeopathy-ecch.org


Verím, že iní diskutujúci budú pokračovať v inej vrstevnici.

Vsetko je to sice naozaj pekne, ale chodia sem aj ludia, ktori po anglicky nevedia. Este si nieco spominam z rustiny, ale to je tak vsetko.
Co takto argumentovat po slovensky a vecne? Nie len nejaky liekopis a odkazy na cudzie stranky???
Chcem sa o tejto problematike nieco dozvediet a tato diskusia vyzera celkom slubne, lebo je su tu zastupene obe strany. Preco neargumentovat normalne a po slovenky?

Dakujem

Helena, mám svoj názor na liečivé sily prírody, ale zdravý rozum a zákon zdravého rozumu neustále poukazuje ,že ľudoví liečitelia to je všetko len odklon od vedeckého poznávania z dôvodu nedostatku všeobecného a odborného prehľadu.Váš názor sa vracia k obdobiu babiek bylinkáriek, ktoré boli a sú súčasťou nášho života,ale ich učili životné skúsenosti,boli obdarené dannosťou liečiť tak ako všetci máme túto schopnosť a nevieme ju využiť, lebo sa zaoberáme nezmyslami. Homeopatia je súhrn poznatkov babiek bylinkáriek, na ktorých stavajú súčasní homeopati a snažia sa podceňovať svojími produktami vedecké poznatky a tým využiť súčasnú nestabilitu zdravotníctva v našom štáte. Je to úbohosť, že sa k tomuto prikláňajú aj niektorí lekári, keď vo svojích ambulanciách predpisujú homeopatiké výrobky (vlastné recepty), prípadne ich aj v ambulanciách predávajú a zisky sú ich druhým zdrojom príjmov a blahobytu. Doslova na rôznych sedeniach vymývajú mozgy súčasnému už ubitemú národu. Čo Vy na to Helena !?

rastlinka, máš ty vôbec šajnu o cene homeopatického lieku, keď píšeš, že ich predaj bokom je zdroj príjmu a blahobytu??? Homeopatia nie sú znalosti a skúsenosti babiek bylinkáriek, funguje to na troška inom princípe. A ak lekár pri svojej liečbe využíva produkty prírodné je to len dobre, lebo niekedy ti správna bylinka pomôže viac ako antibiotikum a o homeopatii ani nevravím. Ale je to zas len vec názoru. Nie si zástanca homeopatickej liečby a nikto ti tu nebude tlačiť kaleráby. Je to tvoj názor.

homeopatia: liečba prípravkom, ktorý vyvoláva symptómy ochorenia v koncentrácii asi keď do Dunaja hodím tabletku a z druhého brehu načapujem homeopatikum. Princíp: telo zareaguje na vyvolávača symptómov a príznaky(nie ochorenie ) potlačí.napr. ortuť=hnačka, homeopatikum ortuti=liečba hnačky. Ide o ochorenia závislé od vedomia, imunitného systému(alergie)-zhoršená psychika má vplyv…zväčša symptómov
Neexistujú svetom uznávané klinické skúšky, je na Vás či zaberie, určite zaberie na financie firiem…
pomer placebo/homeopatikum?
poznám ľudí čo sú spokojní, nech užívajú liek bez hladiny liečiva v krvi, neuškodí a im pomôže.

ak je to len placebo karol, vysvetli mi, či aj môj pes funguje na placebo efekte, keď som mu homeopaticky úspešne zredukovala škaredý hemoroid a či tiež leguán vedel, že som mu podávala homeopatikum keď treskol zo stromu a mal zlomený chrbátik, lebo celkom sa mu darilo po lieku.

je možné, že nejaká molekula zostala a ťukla do kompenzačných mechanizmov
ďalej: príroda vie liečiť aj sama, preto klinické skúšky:1000 leguánov %vyliečených, 1000 leguánov bez liečby% vyliečených
To ste napísala ako: šaman liečil mustafu a pomohol, hemangióm zmizol…a ostatní mustafovia?


homeopatikum/chemoterapeutikum"humus"viď príspevok
prírodné(ak sa zoberú prírodné alkaloidy-súčasti rastlín digoxin, atropin, ATB niektoré výlučky plesní, adrenalin, hydrocortizol-látky ľudského tela)
homeop. obsahujú aj látky podľa Vás “humus” ale v super riedení=dávka nepresahujúca povolené normy konzumácie napr. olovo, atropin
otázka: prečo nie sú alergie na homeopatiká-lebo už neobsahujú žiadneho vyvolávateľa, skúste zavolať toxikologické centrum v BA a povedzte, že ste zjedli 100 tbl homeopatika a či máte volať záchranku:
nemusíte, lebo sa vo svete nepopisujú predávkovania a toxické účinky
užiť chemoterapeutikum, alebo sa mu vyhnúť?
Prosím periete v prášku na prírodnej báze, potraviny čisto prírodné(obchod bio)
umelé sladidlo?žuvačka, plasty? odev? vzduch?
nie je častá príčina alergií v tom,ďalej neindikovanej ATB liečbe-imunita nemá s čím bojovať, život.štýlom

moja alternatíva nie homeopatia: ale probiotiká, liečivé rastliny, vhodná medicínska liečba
nie Bukovský, ale stará múdrosť:všetkého veľa škodí, pestrá strava, nie hlúpe zákazy

p. Helena, držte sa témy, ak chcete chat chodte na pokec
odpoveď bola pre Astarté

p. s. nechcem od Vás radu, vôbec ste ma nezaujala v diskusii, to nie je diskusia o Vás…pište len k téme

zmením názor na homeopatiu, nie preto, že niečo prežijem, dobrá skúsenosť, ale, že sa ukáže či vec funguje serióznymi opakovateľnými skúškami, ktoré asi ťažko zafinancuje firma Boiron, aby prišla o miliardový zisk.
homeop.=alternatívna medicína

dajte mi niečo, nech napíšem: mýlim sa, je to ľudské

keby som s mala zamýšľať nad tým, v čom periem, na čom spím, čo mám oblečené, čo pijem, čo jem …a je jedno či je to bio alebo nie…viete čím kosia bio obilie? No traktorom, na čo ide traktor? na benzín alebo na čo, je to oblilie aj potom pokosení “bio”? Dnešné organizmy sú už “bohužiaľ” zvyknuté na všetky “humusy” okolo nich a aj v nich. Môj názor je, že po vlastnej skoro celoživotnej púti s ATB, určite nedopustím, aby moje deti dopadli jak cintlavky pri každom kašli na antibiotikách, lebo lekárovi je lepšie ich dať ako skúsiť nájsť príčinu. Preto som zástancom homeopatie a aj ju regulérne poctivo študujem už 3. rok, lebo príčina je dôležitá, príznak je len vodítko. Radšej naštartujem vlastné sily organizmu nepatrnou dávkou ako buchnúť agresívne atb a potom sa mesiac vyhrabávať z mykóz, hnačiek, vyrážok a šelibársčoho, lebo mám totálne rozšrotovaný organizmus. 5 rokov od neužívania atb mi trvalo dostať sa do stavu, kedy sa dokáže moje telo vyliečiť aj samo. A to vďaka homeopatii, bylinkám a Helenke :slight_smile:

Helča, nedaj sa :slight_smile:

homeopatia je vec skúsenosti, snahy poznať svoje telo dopodrobna a schopnosti zbadania aj najmenšieho podnetu, ktorý mi dá, keď sa s ním niečo deje. Človek v konzumnej dobe veľmi rýchlo zabúda na sebe vlastnú schopnosť samouzdravenia, spohodlnel, radšej nech zistí niekto iný čo mu je. A to je chyba.

karol, ešte niečo, seriózna skúška sa dá spraviť veľmi ľahko. Proovingom. Tak naozaj pocítiš o čom ten ktorý je, avšak, na to musíš veľmi dobre poznať reakcie svojho tela. Ak nepoznáš, nebude te zážitok taký intenzívny. Odporúčam vyskúšať pod dohľadom homeopata pravdaže.

Astare, mohla by si ten posledny prispevok vysvetlit aj pre bezneho, neznaleho cloveka?
Co to je Proving?

Dakujem ti za vysvetlenie, uz mi je to trosku jasnejsie. Je to zaujimave - pokecame osobne, len som chcel, aby aj navstevnici sa nieco nove dozvedeli.

Helka to podala dosť obšírnem skúsim ešte jednoduchšie :-)prooving je podanie lieku jednorazovo v určitej potencii a následná zaznamenávanie zmien, ktoré sa počas určitej doby v dejú - týka sa to fyzickej stránky, snov, prežívania, pocitov, ktoré človek prežíva. Tie záznamy sa potom štatistikujú, ktorý je najčastejší, najsilnejší atď…a následne sa zostaví obraz lieku.

podobne prišli na viagru, mal to byť liek na srdce, ktovie prečo sa v kroku klinických skúšok na zdravých, zrazu stal obrat a ľudia sa lieku dožadovali. len pre zaujímavosť…
niečo ako nežiadúci účinok využiť na žiadúci

čo sa týka homeopatie silne subjektívne, keď funguje sugescia aj podvedomá. Skúšajte, hádam prežijete aj hadie jedy. Aspoň si zachovajte fyzické zdravie.

návrh: dvojitý slepý pokus na primeranej vzorke, nie skúsim a možno budem mať neurčitý pocit v podbrušku, prípadne mi vypadne myóm.

na zajtra prajem krásneho Valentína, majte sa