Homeopatia

Urobili sme pokus - jedna skupinka ludi niekolko mesiacov uzivala naordinovane homeopatika, druha, kontrolna, iba prazdne cukrove gulicky. Vzorka s originalnymi homeopatikami nevykazala ziadne statisticky vyznamnejsie rozdiely oproti tej s placebom.
Nasledne sme urobili este dalsi pokus - obe skupiny dostali flasticky s aqua pro injectione, teda s destilovanou vodou a s odporucanim uzivat 3x denne 15 kvapiek. Malo to udajne zlepsit imunitu. Vysledok - ti isti jedinci, ktori poslabsie reagovali na homeopatika, nereagovali prakticky vobec ani na kvapky, jedinci s dobrymi vysledkami pri homeopatikach reagovali velmi pozitivne i na destilovanu vodu. Treba este nieco dodat?

súhlasím, jeff.
Voda je lacnejšia. Odporúčam…

júúúj, to by som si pozrela :slight_smile: skeptik uverí, ak na vlastnej koži zažije, a poviem vám, že zažijete, ja by som na vašom mieste chlapoi helinu výzvu prijala. Veď keď tomu neveríte, nie je sa čoho báť… :-))))

Helena, Astarte: Ja vobec nepochybujem o tom, co sa bude diat. Iba podotykam, ze taky isty efekt a uspesnost by podla nasich experimentov dosiahla i s ovela lacnejsou destilovanou vodou…

no hej, ale to proste myslím, možno, hádam, uvidíme treba najprv vyskúšať, aby človek mohol povedať, ja som vyskúšala, teraz aby sa otvorilo poznanie je asi rad na tebe, teda skúšať by si mal ty… :slight_smile:
hľadám niečo, čo by bolo súúúper presvedčivé, už sa teším

Som alergicka od mala. Chodievala som na alergologiu a tam mi davalai rozne lieky(tie vstriky,teraz neviem ako sa to vola a claritine) no nepomahalo este to zhorsovala…aj som sa hocikedy dusila…No priblizne ked som mala 8-9 rokov uzivam homeopatiu. Velmi mi to pomohlo a dodnes to pouzivam, uz nie ako zo zaciatku ze kezdy den,ale tak preventivne hlavne ked zacina kvitnut rozne kvetinky:Dako napriklad zacnu v tomto obdobi. Tym len chcem povedat ze mne homeopatiu urcite pomohla a som rada…cize uzivam ju tak sedem rokov a pomaha stale:)

Neviem, či si Danuša dobre preštudovala veci, ktoré vehementne obhajovala ale keby sa unúvala otvoriť si Reyov článok, hneď v úvode by našla napísané, že išlo o pokus pri 77K a za veľmi špecifických podmienok. (hlavne radiačné podmienky) V praxi to znamená, že tento efekt nevzniká za bežných podmienok v prírode nakoľko -197°C sa v prírode bežne nevyskytuje, podobne ako silné gama a X žiarenie… A nepredpokladám, že výrobcovia homeopatík si ich bežbe navodzujú v “labákoch”.

Upozorňujem na nový rozhovor o homeopatii s uznávanou odborníčkou MUDr. Sivekovou: http://www.zzz.sk/?clanok=2385

Jeff, uverejnil si niekde štúdiu s homeopatikami a placebom? rada by som poznala podrobnosti

Zoslo,
článok som pridala ako jeden z možných. Myslím, že len čas ukáže, ktorý výskum by mohol prispieť k vysvetleniu účinku homeopatík. Žiaľ, zatiaľ žiadna teória nie je dostatočná.

Mal som tú možnosť vyskúšať homeopatika na vlastnom tele ale niesom si istý či na mna mali patričný efekt. Tieto tzv “lieky” su podla môjho názoru velmi späté s vierou pacienta vo vlastné uzdravenie vsugerovanie si uzdravenia a tym nasledkom zlepsenie psychyckého stavu pacienta co sa prejavý aj v somatike tela.Telo a duša (niekde aj treti clanok a to duch) su vzajomne prepojene a fungujú ako jeden celok (tzv. kalokagatia- u starov. grékov harmonia tela a mysle). Nedávno som bol na prednáške jedného z dvoch slovenských exorcistov, kt. sa vyjadroval aj na margo homeopatik a nebolo to velmi v ich prospech. Spmínal nieco ohladom urcitých rituálov a modlidieb resp. prosieb k určitým božstvám pri ich výrobe (kt. nezaujatému ateistovi vyznejú ako blbost).To môže zapríčinit ich použitelnost pri liečení aj ked liečivá substancia je v nich len v minimálnom obsahu. To môže navodzovat telesné zdravie na jednej ale sklucenost a akúsi neslobodu duše…po čase vyvolávacej isté psychotické stavy na druhej strane. Niesom si celkom naisto v tomto jeho tvrdení preto by som poprosil keby ste sa so mnou podelili o svoje skusenosti s týmto problémom.

Ak by niekto chcel spochybňpvať homeopatiu a tvrdiť na exortistickom seminári niečo o diablovom znamení nedajbože, potom to hovorí samo o sebe. Som hlboko veriaci človek, ale nikdy by ma nenapadlo spájať hoemopatiu s nejakou černotou. Ako sa vlastne môže dostať človek na exortistický seminár? to by ma teda veľmi zaujímalo, z pohľadu človeka, čo za veci tam asi riešili. Chcela by som vedieť, prečo sa farari chcu miešať do vecí pozemských, keď ich úlohou sú veci svätstké. Toto naozaj nerozumiem. Možno hranica bude na námestí 45. apríla, možno vládnucou triedou budú oni a potom budú mať pocit pokoja.

viete, je stále veľa špekulácii o pôsobení homeopatík a placebo efekte, ale viem potvrdiť ich reálny účinok nielen na človeka ale aj na zvieratá, som študentkou homeopatickej akadémie a viem o čom hovorím, z vlastnej skúsenosti a vedomostí. Prednáška exorcistov a homeopatia???Určite by som sa nenechala ovplyvniť názorom ľudí, ktorí s homeopatiou nemajú skúsenosť a hra
jú sa, že majú, alebo pre istotu o jej pôsobení nevedia alebo poznajú skreslené, nesprávne a zavádzajúce informácie.

Homeopatia je liečba informáciou do vedomia.
Podľa vlastnej skúsenosti ju hodnotím pozitívne - mne pomohla. Dokonca liek s vysokou trepanáciou (lúč) som pocítila veľmi intenzívne. Rozhodne výsledok homeopatickej liečby nepokladám za placebo alebo produkt sugescie. Ak je princíp informačný, je prirodzené, že človek sa začne po prijatí a pochopení informácie liečiť “sám”. Tam, kde končili u mňa autosugescie, začala účinkovať homeopatia. Je to ako získať kamienok do mozajky.
Pokladám homeopatiu za pravú a ozajstnú.

Dnes sa výroba homeopatík robí firemne, v relatívne veľkých množstvách, skoro automaticky , vo výrobných halách a tak si dosť dobre neviem predstaviť ako tie stroje vyslovujú akúkoľvek vetu, nie to ešte modlitby. Snáď nájdete na stránkach firmy Boiron aj pohľad na ich výrobu a istotne zabudnete na podobné pochybnosti pri výrobe liekov.

Dobrý deň
Malo by zmysel liečiť homeopatiou skraty u 14 ročného dieťa s ľahkou mozgovou dysfunkciou,
keď psychiater posúdil, že lieky nepotrebuje ?

Miki,
kto ta lieci homeopaticky, porad
toho dobreho homeopata, tiez mam podobne problemy…

Rastlinka,
skusila si sa uz liecit homeopaticky,
alebo si skusila energiu nejakeho liecitela na vlastnej kozi?
Asi nie, tak nemudruj,
niektori ludia dostali nevednio odkial a preco schopnosti,aby pomahali ludom.
Je to dar.

prosím vás mohol by mi dakto poradiť ohľadom konkrétnych homeopatík. mám nasledovný problém už roky mámvam opakované sinisitídy, teraz sa to dokonca posunulo do miernej chronockej formy. Absolvovala som aj septoplastiku a extirpáciu cysty ale stále sa moj stav nezlepšuje. za informácie dakujem

Ak myslíte sinusitidu cize zapal prínosných dutin, tak som tiez prekonala dokonca aj u mna preslo do chronickeho stavu. Vyliecili ma homeopatiou cize lekar homeopat. Je to dost zlhava liecba narocna na financie ale oplatilo sa to. Nekupujte iba tak lieky ale dajte sa vysetrit homeopatovi ktory o vas urobi obraz a potom zacne liecbu.