Horúčka

Prosím, kto mi poradí, mám dost vysoké horúčky (teploty) a nič mi nezaberá, prosím poraďte.

Teraz cez víkend treba ísť na pohotovosť. Aspoň pre istotu, ak si vážite svoje zdravie.

No, vzdy mi vraveli, ze pomaha sprcha vo vlaznej vode.

Predpokladam, ze uzivas antibiotika a nezaberaju. V tom pripade moze ist o virusove ochorenie a bolo by dobre zvysit prisun vitaminu C. Dala by som si denne 3 dl stavy z cerstvych ruzovych grepov a 3x denne tisicku C vitaminu v tabletkach (cca 5 dni). Zelam ti skore uzdravenie.

Najucinnejsie horucku zrazi zabal. Dame si prijemne vlaznu sprchu. Popritom si do postele dame velky igelit, nan vo vlaznej vode namocenu a dobre vyzmykanu plachtu. Lahneme si do postele, zabalime sa celi do plachty, do igelitu a na to dame perinu. Zotrvame do dostatocneho zahriatia, v pripade potreby opakujeme. Nezostavat v zabale cele hodiny - velmi to vysiluje. Ludova medicina pozna i iny, rovnako ucinny recept: Kamenec (kamen po holeni) rozdrvime nadrobno a 1 PL dobre rozmiesame s jednym surovym bielkom. Zmes nanesieme na hrudnik az po krk, prikryjeme platnom alebo textilnou plienkou a igelitom, nechame cca 30 min. posobit. Pokial nezaberie ani opakovana davka, urychlene volame lekara. Kamenec moze byt agresivny voci jemnej pokozke na hrudniku.

Zdravim, dostala som v skole chripku, v sobotu rano mi nic nebolo a vecer som uz mala 39 horucku. V nedelu na pohotovosti mi dali paralen! (absolutne nezaberal)a kazali mi ist k svojej lekarke v pondelok. To uz som mala 40. Trvalo to az doteraz, dnes mi je prvy den lepsie, teplota klesla chvilami uz aj na 37.5, co mi pomahalo, kym som mala nad 38 horucku, bol kupel v chladnej vode, zakazdym takych 5 minut, ked vydrzite, aj dlhsie. Telo sa nasilu ochladi. Je to desne, lebo cloveku drkoce zubami len co sa vyzlecie, nieto este pustat na seba studenu vodu, ale je to potrebne, chrani to pred prehriatim organov a napr. zapalom mozgovych blan. Ked sa ochladite, bude vam na chvilu lepsie. Ked sa vam nedari vypotit, nelezte v teplych perinach. Poriadne vyvetrajte a dajte si tenku deku. Horucka mi klesla vzdy o stupen, ked som vzdala potenie a vyliezla zpod duchien. Nepite cierny caj, odvodnuje, radsej bylinkove a bezbublinkove mineralky a ovocne stavy a vela vitaminu C. Na jedlo som cele tri dni ani nepomyslela, ale pit treba aspon 3-4 litre denne. Donutte sa, aj ked vam to lezie krkom. Ked sa nejdete potit, nepite horuce, radsej napoje co maju izbovu teplotu. No najdolezitejsie je vydrzat, pri chripke to trva nejaky cas, musi to clovek zniest, dolezite je iba schladzovat telo. Vypotte sa a potom nelezte v teplych perinach, iba ked sa znovu pojdete potit a vela pite.

Chem sa opýtať: Dcéra berie homeopatiká vo forme kvapiek chrípka ochorenie a imunitu, lebo dostala chrípku. Po podaní kvapiek sa jej stav vcelku zlepšil do dvoch dní teploty ustúpili, ale prešli tri dni a teploty sú tu späť. Neviem či to sa len telo bráni, ale som znepokojená, lebo celé to trvá už 10 dní.

Dobrý deň, môj 5 ročný syn mal 4 dni 40C teploty. Lieky nezabrali. Kamarátka mi poradila recept svojej babky. Nastrúhať zemiak - ako na placky. Dať na šľapy noh a zabaliť uterákom a sáčkom. Zemiak plne vyschne a pohltí teplotu. Skúsili sme to 3 x po sebe. Teplota behom hodiny klesla. Snáď pomôže.

Mám otestovaný ten zemiak a šťavu z čučoriedok.

Hmm. Jomeopatika by som určite nebral. Je pravda, že to vedecky nemôže uškodiť, ale niekde som čítal, že to je škodlivé hlavne na psychiku.

Já jsem teď měl nějaké letní nachlazení s teplotou skoro 39 stupňů a kámoška mi poradila uvařit si lipový čaj, vzít pár acylpyrinů, pořádně se obléct a několik hodin potit. Moc se mi do toho nechtělo, ale nebylo mi moc dobře a vůbec jsem neměl chuť k životu, tak jsem to zkusil. Po tom čaji jsem se potil opravdu extrémně, dvě a půl hodiny ze mě lilo a dvě pyžama a osušku jsem skoro mohl ždímat. Pak jsem se osprchoval ve vlažné vodě, teplota mi klesla pod 37 stupňů a cítil jsem se jako nový člověk. Teplota sice později zase stoupla, tak jsem další dva dny to vypocení ještě dvakrát zopakoval a teď po týdnu jsem už skoro zdravý. Myslím, že to můžu doporučit,i když i mně osobně není příjemné, když ze mě teče pot, ale zdá se mi to i takové přírodnější než do sebe cpát různé léky, hlavně nezapomeňte doplňovat hodně tekutin, já během jednoho pocení vypiju přes 3 litry a myslím, že vypotím ještě víc. Tak pozor na dehydrataci. Tak snad někomu moje zkušenost pomůže

Ahoj, moj maly ma, 6,5 r. a tri dni vysoke horucky, boli sme u lekara, ze vsetko je v poriadku. Neviem co mam robit, snad nema nejaku chorobu a nikto o tom nevie. Neviem co mam robit, lebo je uplne culy a zrazu pride, ze ho boli hlavicka a uz je horuci ako pec a teplota 39,6 C. Takuto vysoku teplotu este nemal. Neviem comu to mam pripisat, ale jeho sestra mala minuly tyzden 5 dno 39C, ale ta mala nejaky virus v ocku, potom je zabrali atb. a uz je v poriadku. Ja som schytala anginu a tiez mam zapalene oci / od malej som to schytala /. Ked mate nejake skusenosti s vysokymi telotami, tak mi prosim napiste. Dakujem, Dada.

Pri slove pohotovosť ma chytá smiech, priateľ už má niekoľko dní vysokú teplotu a na pohotovosti sme boli, dlho sme čakali, pritom tam nik nebol, presnejšie dve hodky a dr. diagnostikovala úplnú blbosť, takže odporúčam všetko okrem pohotovosti.

Ten zemiak ozaj pomaha, u nas v rodine to uz roky pouzivame. Dokonca zemiak pomoze aj pri bolesti hrdla, zabali sa do bavlnenej vreckovky a priklada sa satkou na krk, len na krk nie detom (neviem preco, ale nikdy nam to nedavali ako detom). Potom velmi pomozu zabaly. Jeden suchy uterak, na to mokry studeny a este nieco suche na vrch a vymenit az ked sa mokry uterak otepli na telesnu teplotu. Pohotovost mi ani nespominajte. Som sestricka a sama som bola svedkom toho, ako sa mladuka doktorka rozplakala pred rodicmi polrocneho dievcatka, lebo nevedela co ma s tym dietatom robit.

Mám 15 mesačné dvojičky a akurát mám jeden z nich 39,5 stupňa teplotu, nič nepomáha, dávala som mu detský sirup, tak na chvíľku klesla, ale opäť vystúpila. Neviete mi prosím vás poradiť, čo je ešte dobré pre také malé dieťa?

Vlazne zabaly, vlazna sprcha.

Ahoj, Horucka sa da znizit, ked namocis uterak a cely zo studenej vody. Potom ten uterak das na svoje dieta, alebo na teba, alebo na toho kto ma horucku. Musi v tom byt najmenej 30 minut. Ale, Na tej uterak musis dat plachtu tiez.

200% pravda, tam vam este povedia, ze ste simulant.

Zemiaky porezat na kolecka a poobkladat na celo.

Ahojte, mam 13 rokov a mam uz 4 den teplotu 38. 5 tiez ma boli aj hrdlo ked polikam, nemate nieake domce liecenia? :smile: