Horúčka

tak ono zalezi od toho, na ake praktiky si zvyknuta, ak si tvoje telo zvyklo na to, ze si aj pri prvom naznaku prechladnutia zakazdym das tabletku, tak nejake babske recepty na teba s najvacsou pravdepodobnostou vobec nezafunguju :slight_smile:

Voci tym receptom starych materi som bola odjakziva taka skepticka, neriesila som ich nejako. Zakazdym som sa z toho snazila nejak vystrabit sama, pretrpiet bolest, teplotu zahnat studenou sprchou napriklad a tak. Som si povedala, ze ako prisla, tak aj odide a nejako to uz vydrzim. Ale teraz je to celkom ine, uz druhy den ma totiz trapi teplota a nechce mi ustupit. Je nieco take, co mi zarucene zaberie?

tak to sme uplne opacne, ja osobne by som nevydrzala, neviem to zvladat takto ako si to opisala ty a pravdepodobne by som skolabovala :smiley: ja bez tabletky akosi fungovat neviem.

no, kedze ja mam doma dve deti, nemozem si dovolit nechat veci na nahodu a len tak sa trapit v bolestiach a horuckach, nebola by som schopna sa venovat detom, je to nerealne :slight_smile: takze u mna jedine tak, ze tu teplotu zarucene utlmit liekom a o chvilu mozem fungovat dalej.

ja som strazila uz zoparkrat neterku a zakazdym sa bojim, ze sa nieco pritrafi, takze musim mysliet dopredu. nie je to predsa moje dieta, takze nesmiem veci nechavat na nahodu. ja s detmi vela skusenosti nemam, takze vela veci neviem, mam strach, ze by som stresovala v takej situacii, pripadne nieco pokazila. viem, ze jej zaberie Brufen, takze sa predtym ako ju mam strazit poistim a jedno balenie zaobstaram.

tohto sa aj ja bojim, mam dve netere a to je taky strach zakazdym :smiley: predsa len to nie je tvoje dieta a na tie davas akoby este vacsi pozor ako na tie svoje by som povedala. ku mne sa jedna z nich chysta teraz cez vikend a zrovna ta je taka chorlava, teraz to pocasie je take vselijake, no budem musiet zbehnut do lekarne aj ja, lebo pokial viem, tak jej nic ine nezaberie. nastastie maju aj sirup, lebo s tabletkou by sme si asi neporadili :slight_smile:

No, su to jednoducho starosti. Ci su deti velke, ci male, zrejme sa o ne neprestaneme vobec bat. Ja uz doma sice nemam babatka, ale problem s prehltanim tabletiek mame, takze som takisto vdacna, ze sa kupit aj sirup. Neviem, co by som robila, keby nebol, asi by som tu tabletku nijak do nich nedostala. A mne takisto viac vyhovuje takato forma lieku, hoci som dospela :smiley:

ja sice deti nemam, ale neterku aj synovca ano. takze viem zhruba, co zaziva sestra, ked su chore. snazi sa im pomoct co najlepsie vie. my dospeli pretrpime kadeco, ale hlavne nech sa tomu dietatu ulavi.

my takisto velakrat riesime s manzelom, co detom dat pri teplote. on sa sice moc nezapaja do takychto veci, boji sa, ze nieco pokazi, vraj to necha radsej na mna. mne sa tak zle zakazdym na ne pozera, trha mi srdce, ked ich vidim, ako sa trapia, hned by som si to s nimi namieste vymenila. tak nakoniec vyhra proste ten sirup, lebo viem, ze ma u mojich deti 100% a rychlu ucinnost.

Viem presne, o com hovoris, zarcitka. U nas je to uplne na dennom poriadku, akonahle nastupia do skoly, presne ako teraz, tak nieco donesu domov. Neviem, ci je to imunitou alebo cim, ale vtedy jednoducho siahame po prvej pomoci vo forme sirupu, ten ma u nas okamzitu ucinnost. U nas je to totiz tak, ze ked je chore jedno, tak automaticky ochorie aj druhe.

kedysi som mavala dobru imunitu, vobec netusim, co sa pokazilo. ci je to vekom alebo sa tak u nas rapidne meni pocasie, neviem :smiley: ale kazdopadne uz to moje zdravie nie je, co byvalo a takisto musim hned automaticky siahnut po lieku. ak mna nieco postihne, tak to stoji za to, lebo mavam uplne vsetko, co si viete predstavit. od zimnice cez bolesti hlavy az po teplotu. nic prijemne, nikomu to neprajem.

nieco mi hovor, aj na sebe zacinam postupom casu sledovat taketo zmeny. kedysi som mohla ist von akokolvek oblecena, bolo mi jedno, neprechladla som. ale to tak asi je, ze mladi proste znesu viac. inak si to vysvetlit neviem :smiley: no a teraz staci, ze vyjdem von na ulicu, troska ma prefukne a koniec. do prace nezavitam najblizsie dni, co mam minimalne zimnicu.

To je pravda, ale to vsetko prichadza vekom, mladsie uz nebudeme :smiley: Ale takto je to takmer u kazdeho, koho poznam, jednoducho uz ta imunita je taka oslabena, nie ako kedysi. Nech sa clovek snazi ako chce. Aj vitaminy i zvykneme davat pravidelne, ale s tym asi neurobis nic.

tak podla mna je to aj tymi zmenami pocasia, ja si vobec nepamatam, ze by sa to v minulosti takto rapidne menilo. jeden den je krasne teplo a na druhy sa ochladi pomaly o 10 stupnov. potom sa nie je comu divit, ze su ludia chori. inak to nie je ani pri detoch.

Na mna toto az tak nevplyva, ja len citim v kolenach, ze sa blizi nejaka zmena pocasia :smiley: Akurat muz to znasa horsie, ten ochorie pri kazdej zmene. Staci, ze sa len trosicku ochladi a je prechladnuty, potom to samozrejme prenesie aj na deti a potom s nimi mam co robit, aby som ich dostala do poriadku.

presne, tie deti su predsalen nachylnejsie, treba si nejako pomoct a len toto sychrave pocasie pretrpiet. nemam ho rada prave kvoli tomuto, clovek sa moze obliect akokolvek teplo, ale ked mas prechladnut, tak prechladnes, to niekedy neovplyvnis.

no ono je to tazko, ked sa snazime aj tie deti teplo obliekat, pride do skolky, tam natrafi na spoluziacku, ktora ma sople a bum. viem, co hovorim, teraz sa na tom akurat deje. aj tak moja Sonicka dlho vydrzala, uz je 20. a prislo to az teraz, som normalne prekvapena :smiley:

no a presne preto odporucaju stale nejake vitaminy uzivat, ja aj uzivam, ale aj napriek tomu sa mi podarilo prechladnut, s tym nespravis nic. nepomozu ani najlepsie a najsilnejsie vitaminy sveta evidentne :smiley: tie virusy su evidentne silnejsie :hot_face:

no my takisto, malu som dala do skolky a vydrzala tri dni. teploty, nadcha, kasel. dala som jej Brufen, lebo o tom viem, ze jej zaberie najlepsie. teplota klesla rychlo, no este nam zostava sa tej neprijemnej nadchy zbavit. ta nas velakrat trapi aj dva tyzdne, je to strasne.

Ja toto veru dost tazko znasam. Pohlad na moje chore dieta. Ale predpokladam, ze asi kazda normalna milujuca matka to ma rovnako a snazi sa pomoct dietatku ako najlepsie vie, hlavne, aby sa mu co najrychlejsie ulavilo.