Horúčka

to je uplne normalne a prirodzene:) bola by si divna, keby ti to bolo lahostajne. vsetky sa snazime, aby bolo detom dobre. napriklad nedavno som sa stretla v skolke s nazorom, ze lieky su zlo, a to dieta proste radsej nechaju vytrapit, lebo vraj telo si s teplotou musi poradit same. to su taki obmedzeni ludia, nemohla som to pocuvat, lebo keby som sa zapojila do debaty, tak by som asi vybuchla.

ja pre takyto typ ludi akosi nemam pochopenie. akoby sa zabudli niekde v case, to je proste nemyslitelne, aby si nechala dietatko vytrapit, ked viem, ze existuje nieco, co mu pomoze, zaberie a teplotu zazenie. to mi teda hlava neberie, co je toto za nazor.

presne tak, niektori ludia by mali svoje nazory trosicku prehodnotit. hovori sa zi a nechaj zit, ale pri tomto sa mi ozaj rozum zastavuje. ja sama tazko znasam teploty, neviem si predstavit, co to musi byt pre to dieta.

Ja si tak hovorim, ze nech si kazdy robi, co chce. Ja osobne by som tiez nemala to srdce. Nuz, ludia su ozaj vselijaki. Ale napriklad aj susedu som mala taku, co toto robila a potom s malym letela do nemocnice, co mu neustupovali teploty. Nechcela mu dat nic, lebo ved “lieky skodia”.

no ja pre to takisto nemam velke pochopenie, sama to nezvladam dobre, neviem si predstavit, co to musi byt pre to dieta. tak mu proste uz nieco dam, nech sa netrapi a hlavne nech sa mu rychlo ulavi. ved kto sa chce pozerat na dieta, ktore sa trapi? normalna matka asi nie.

Deti vo všeobecnosti zvládajú všetko horšie a ťažšie ako my, takže nevidím dôvod, prečo mu ten liek proste nedať, keď vidím, že mu je ťažko a trápi sa. Iba bezcitný človek môže spraviť opak, nechápem to. Kedysi viem, že sa tak robilo, používali sa všelijaké babské recepty a neviem čo, ale veď je 21. storočie, prepána. V našej domácej lekárničke proste nesmú chýbať lieky na teplotu. Teplota bola u nás zatiaľ to najhoršie, vie nás teda riadne vytrápiť.

Ja takisto malej davam zakazdym Brufen a viem, ze sa jej ulavi. To podla mna ani nie je dobre nechat dieta len tak v horuckach. Neviem si to predstavit.

No mne zabera aj na bolest zubov uplne najlepsie a najrychlejsie, cize fakt nesmie chybat v nasej domacej lekarnicke. No a povedzme si narovinu - lepsie je byt pripraveny, ked ta zastihne takato neprijemna situacia.

no, to si aj ja velakrat poviem, ze si musim spravit take akoby zasoby do lekarnicky, lebo uz viackrat sa mi stalo, ze ma choroba proste zastihla nepripravenu. no neviem sa poucit a hrozne zabudam. jednoznacne je lepsie, ked nemusis nikam behat.

Ja napriklad som v tomto hrozny lajdak tiez, lebo nic nemam doma a potom fakt lutujem zakazdym :smiley: Asi by bolo fajn riesit veci dopredu, dakujem, dala si mi taky impulz, nakopnutie :smiley: A zvlast v tomto obdobi, kedy je kazdy chory.

Treba ho, baby, skladovať v chladničke alebo nie? Nepokazí sa, keď ho mám napríklad v špajzi?

pokial nie je otvoreny, tak vyslovene ho netreba davat do chladu, ale ak ho uz raz otvoris, tak radsej by som ho dala do chladnicky. mal by skladovat pri teplote 2-8 stupnov zhruba. takze na dverach chladnicky najlepsie.

No, to mi presne pripomenulo, keď som takto raz nechala v kuchynskej linke hore vyložený otvorený sirup. Bol to celkom šok, keď som ho našla po roku a pol asi. No proste dovidenia :smiley: Nepoužiteľný, logicky. Takže z vlastnej skúsenosti istotne odložiť radšej do chladničky :smiley:

Tak tomuto sa teda radšej vyvarujem :smiley: Dobre vedieť, lebo niektoré lieky treba, niektoré nie je nutné skladovať v chlade, tak preto sa radšej spýtam:) Bola by škoda, keby som ho musela vyhadzovať takmer nepoužitý.

No, ale zase ak vieš, že nejaký liek proste už nevyužiješ, tak je dobré ho zase vrátiť v lekárni. Peniaze spätne už zaň síce neuvidíš, ale aspoň spravíš dobrú vec a využije ho niekto iný.

ano ano, ja to tak robim uplne bezne, pravidelne sa mi stava, ze mi zostane. vsak lebo povedzme si narovinu, teplotu nemas kazdy tyzden, takze preto. ale ked uz to pride, tak to stoji ozaj za to. ta nas vie potrapit uplne najviac.

u nas takisto. so vsetkym si vieme hravo poradit, kazdu chorobu sme lahko zvladli, aspon doteraz to tak bolo, musim si zaklopat. len s tymi teplotami sa trapime, tie su zakazdym najhorsie. tak davam Brufen, lebo syncekovi zabera najrychlejsie. dospely to nejak pretrpi, ale deti to nezvladaju tak hravo.

Od koľkých rokov sa môže podávať dieťatku, prosím ťa? Ja pri liekoch mám v tomto zakaždým chaos, to sa bojím, aby som niečo nepokazila, nepodala malej niečo, čo nemôže.

to sa urcuje podla kilogramov dietatka, vsetko si najdes na pribalovom letaku:) cize sa nemas absolutne coho bat, tiez som najprv bola taka, ze som sa obavala, aby som nieco nespravila zle, ale da sa vsetko pekne vycitat. na to to tam predsa je:) a ak si si nie ista aj tak, tak sa mozes spytat v lekarni, tam ti radi povedia vsetko potrebne.

tak ono to je podla mna celkom normalne, ze sa bojis:) mas obrovsku zodpovednost za dietatko, ale nemas sa coho:) nemozes mu tymto rozhodne ublizit.