Horúčka

Tak mne tiež Brufen, parallen zaberá veľmi málo

no mne raz pomohol na zapalene hrdlo, takze odvtedy sa ho drzim :slight_smile: nevedela som, ze je protizapalovy, az mi mi to vlastne nepovedala tetuska v lekarni :smiley:

No niekomu pomahaju obklady na hrdlo, iny zas musi siahnut po niecom inom, fakt je sranda, ze kazdy to ma uplne inak :smiley: Ja to musim tak nejak striedat, nastastie to vsak nemavam casto, lebo popravde ma z toho uplne poraza, uplne zo vsetkeho najviac nemam rada, ked nemozem prehltat, to akoze je uplne ze najhorsie.

to je pravda, ja ked mam problem s prehltanim, ze ma tak hrdlo boli, tak ani pastilky mi nezaberaju absolutne.

A co si teda zvyknes dat, ked ti pastilky na cmulanie nezaberu? Som myslela, ze tie zaberu ozaj kazdemu :smiley:

Z mojej vlastnej skusenosti taktiez mozem povedat, ze na hrdlo ziadne pastilky vobec nezaberaju. To ozaj neviem, kolko by som ich musela vycmulat, aby som postrehla nejaku zmenu :smiley: Ale neviem, na mna asi celkovo nefunguju. Alebo si ich davam neskoro, netusim :slight_smile:

A čo si potom dávaš teda, keď pastilky ti nič nerobia? Či nič a len tak to prečkáš, kým to prejde? :slight_smile:

u mna je to takisto, nepomahaju pastilky, proste nic. preckat to mozes, ale na to ja veru trpezlivost osobne nemam :smiley: napriklad nevedela som, ze na hrdlo je dobry aj Brufen. raz som ho vyskusala a pomohol velmi rychlo, tak uz som pri nom aj zostala. akoze je pravda, ze ma casto hrdlo neboli, vacsinou len ked sa ochladi tak nahle, ale potom ma to chyti riadne.

akoze je jedno aky si das? ci aj na hrdlo konkretne je nejaky presne urceny?

Ja mam doma tento, 400vku. To je taka prva volba pre mna, ked ma drapne nejaka pliaga a zaberie zakazdym :slight_smile:
brufen

No musim si aj ja nieco zaobstarat na doma pre pripad nudze :smiley: Nieco, co zaberie aj mne, nielen detom. Na seba velakrat nemysim, pre decka mam kadeco v lekarnicke.

Jasne, treba mat jednoznacne nieco po ruke. :slight_smile: Aj ked ine nie, nevadi. Najhorsie sa podla mna znasaju tie teploty, s cimkolvek inym sa popasovat da, ale toto je pre telo velky zaberak.

Mne naposledy pri covide nezaberalo akosi nič, neviem, či je to rozdiel, keď máš “len” teplotu alebo ťa potrápi takýto vírus, ale ešte sa mi nestalo, aby mi bežný liek proti teplote nezafungoval. Ale tak myslím, že každý, kto mal covid, môže povedať, že je to fakt úplne iné ako pri bežnej chrípke.

tiez som mala covid, a teda velmi tazky priebeh. ale pri teplotach mi nezaberalo nic. paraleny som si davala zakazdym, ked sa dalo. preslo par hodin a znovu. ale aj tak mi ta teplota vystupila zase, proste nepomahalo nic.

ja si musim teda zaklopat, lebo som uz dost dlhu dobu nemala teplotu, ale alpovy obklad viem, ze istotne nezabera :smiley: to mi poradila suseda, ked mi raz priniesla vyvar, ked som bola chora a nemalo to teda absolutne ziadny ucinok :smiley: takze toto radim medzi tie babske recepty, ktore rozhodne nemoze clovek povazovat za ucinne.

mne alpa pomaha len ked mam nadchu, ze si potriem nou zospodu nos :smiley: inak sa dost mina ucinku.

tak ja som zase toho nazoru, ze na kazdeho proste funguje nieco ine :slight_smile: treba si najst proste to svoje, co sa komu osvedci a pritom zostat. :slight_smile:

ono pri takychto vykyvoch pocasia je podla mna uplne bezne, ze je clovek chorlavy, ja to tak mam pravidelne kazdorocne. buduci tyzden zase hlasia nejake radikalne ochladenie, cize mozem cakat, ze sa opat pritrafi daco :smiley:

No, alebo si to privodíš aj sama :smiley: Že si to len vsugeruješ. Už len tým, že myslíš, že sa ti to reálne stane :smiley: Ja chorá bývam ozaj málokedy, to už musí byť, aby som mala teplotu alebo tak, ale každopádne si klopem :smiley:

Teplota je OK. Svokor ma akurat zapal pluc, to neprajem teda absolutne nikomu.