Horúčka

jednoznacne mu len pomozes:) len treba davat presne mnozstvo, ako je dane, na to si das pozor a v pohode. tiez som taka bola zo zaciatku, to si nemysli, je to uplne normalne, ale to sa casom zmeni, dostanes sa do toho:) akoze ono sa hovori, ze male deti-male starosti, velke deti-velke starosti, ale to je uplne jedno :smiley: o to dieta sa proste budes obavat cely zivot :smiley:

Mas ty pravdu, takto to ale skutocne je:) Nie je dna, kedy sa o to dieta nebudes obavat :slight_smile: Ci je dospele, alebo celkom malicke, na tom nezalezi. Pri chorobe sa ten strach este viac nasobi, pravdaze.

no len tomu strachu netreba prepadat, vsak zakazdym sa proste najde niekto, kto vie pomoct:) a ked si pri chorobe nevies rady, tak zdvihnes telefon, zavolas lekarovi. aj na tu su predsa tu.

No niekedy ti lekarni ozaj predpisuju vkuse jedno a to iste, takze niekedy uz ozaj ani nevolame aj ked nam nieco je. Pomozeme si samy s malou. Na teplotu nam najlepsie a narychlejsie zabera Brufen, takze vtedy uz ani nevolam a automaticky viem, co robit.

1 Like

to ano, zase ono sa ani neodporuca hned napriklad s dietatom vyrazit k doktorovi, ked mu nieco je. uz len v cakarni je ich kopu s roznymi chorobami, takze moze nanho jednoznacne preskocit aj nieco ine a je po zabave. aj teraz to bolo napriklad v telke, ze plne cakarne a vela pripadov totalne zbytocne vyjazdy k doktorovi.

Čo vám také najlepšie zaberá na teplotu u detí? Máte niečo overené, osvedčené? My už druhý deň teplotujeme doma, do práce sa tak ľahko zrejme nedostanem. V inej situácii by som si to možnože aj užívala, ale toto vôbec.

tak to je jasne, ine je, ked si doma a uzivas si pohodu bez choroby:) vies co, my teplotu casto nemame, chvalabohu teda, nechcem to ani privolavat, ale ked uz sa “zadari”, tak bojujeme proti nej ako sa da. najlepsie nam zabera kombinacia zabalov a Brufenu. zabaly nie uplne studene, nie teple, proste nieco medzi, namocene v takej letnej vode, to sa nam osvedcilo naposledy, tak to budem praktizovat kazdy jeden raz. ja viem, ze na kazdeho/kazde dieta zabera nieco ine, ale ked nevyskusas, nezistis. ty zvyknes davat aj zabaly?

Dávala som iba zábaly, ktoré pomohli, ale ozaj iba nakrátko, tak mi došlo, že toto asi skutočne stačiť nebude.

fakt si nedavala nic? ziadny liek? fuha, to by som si asi netrufla takto podcenit pri dietatku. vsak vacsinou to tak asi byva, ze sa snazis pomoct co najviac a aby sa teda dietatu ulavilo co mozno najrychlejsie, no nie? co je ucinnejsie ako liek, ktory pomoze takmer okamzite?

tiez si myslim, ze to nie je uplne v poriadku, jednoznacne je to velky risk. akoze ja chapem, ze kedysi neboli tabletky/lieky, pomahalo sa ako sa dalo svojpomocne, babskymi receptami a kadejako rozne, neboli ziadne vydobytky ani nic, ale teraz uz je predsa nova doba, dietatku pomozes najlepsie ako vies a hlavne najrychlejsie a najucinnejsie. logicky aspon ja to tak mam.

Tak to uz mi pride taka zaujatost voci liekom vseobecne:) Ale vacsina mamiciek na toto aj doplati, velakrat moze byt uz aj neskoro.

Tak ono sú choroby a stavy, kedy si telo s tým dokáže poradiť samo, že sa proste z toho nejako nejak vystrábi, ale vo väčšine prípadov je to presne naopak, že si jednoducho ten liek dáš, inak trpíš aj dosť dlho, a to si myslím, že asi nechce nikto. Treba si pomôcť, keď sa dá.

tak to sa mozno tyka dospelych osob, maximalne este tak teenagerov, ale vobec by som to netvrdila v spojitosti s malymi detmi, to teda vobec.

No tak co sa tyka malych deti, tak vseobecne plati, ze treba byt rozhodne obozretnejsi a reagovat takpovediac ihned ako sa nieco vyskytne. Ono predsalen tie deti su take nachylnejsie na vsetko, velakrat staci mala zmena pocasia a uz su chore. Niekedy ozaj nestaci to dieta ani teplo obliekat a prechladne, mozes robit cokolvek.

no uplne najlepsie je, ked vies, co dietatku realne zabera. nam sa osvedcilo viacero liekov, ale ak by som mala zhodnotit, ze co je najucinnejsie, tak by som povedala, ze Brufen. a to sme uz skusali kadeco, lebo ved v takej situacii ti je jedno, vezmes, co mas aktualne po ruke, vsak?

len par dni dozadu ma riadne vytrapili vysoke teploty. neviem, co je teraz vo vzduchu, ale proste bolo to fakt katastrofalne. myslela som, ze taketo veci zvladam ovela lepsie, ale to som len nemala uz dlhsiu dobu teplotu. fakt ani si nepamatam poriadne, kedy naposledy. zrazu ma to chytilo, ale tak, ze riadne a nevedela som, co so sebou.

Takistom som nemala teplotu ani nepamatam, ale tak ani mi to vobec nechyba, ked ti mam pravdu povedat :smiley: Jednoznacne som stastna, ze som jedna z tych, ktore takymto niecim netrpia casto. Mne sa skor vyhodi len “horucka” na pere a tym to hasne.

mavate casto teploty pocas dospelosti ci vas uz teraz az tak velmi nezvyknu trapit? ja posledny tyzden s tym akosi bojujem, neviem, co je zase vo vzduchu, ale mam pocit, ze stale je nieco a zakazdym to chyti prave mna.

praveze vobec az doteraz som s tym nemala problem. obchadzalo ma to ako cert kriza a zrazu bum, teploty ma odpaliili na 3 dni. to je take nevyspytatelne a hlavne to pride, ked to clovek najmenej ocakava alebo ked ma najviac prace :smiley:

no mne najlepsie na teplotu zabera Brufen:) akoze nestava sa mi casto, ze by som teplotovala alebo co, ale ked uz, tak rozhodne siahnem po nom, lebo viem, ze mi aj realne zaberie. uz neexperimentujem :smiley: neviem, podla mna dost pomaha aj to, ked clovek berie aj kadejake vitaminy, nakolko sa vie o dost zlepsit imunita.