HPV vírus a veci s tým súvisiace

tak mne dnes doktor povedal, ze mam hpv virus - vysokorizikove. dal mi beta glucan a mam to uzivat kazdy den 3 mesiace a potom mam ist na dalsi test. mam otazku - niekt. baby tu pisali cytologia 2… to je co baby? mne doktor povedal, ze mam vysokorizovy hpv virus ato bolo vsetko… mozte mi poradit. Dakujem

ahoj, aj mne doktor dnes zistil hpv- vysokorizikove… dost ma to psychicky vzalo… no co uz…
chcem sa spytat, co znamena ta cytologia 2. mne take nic doktor nepovedal?? dakujem

A ako si pokračovala v liečbe, keď ti povedal, že máš hpv vysokorizikové??? Keď máš cytologiu 2, je to v poriadku, ja som ju tiež doteraz mala na 2.

Ahoj Marcelka, vidím že by si mala byť už po operácii, mňa to čaká začiatkom marca, chcela by som vedieť ako si na tom, proste niečo bližšie, lebo už som dosť na nervy a neviem sa dočkať, kedy to budem mať za sebou, dik za odpoved Denisa

Ahojte kocky,ja mam cytologiu 2,tiez mi zistili pozitivne HPV,nasadili mi antibiotika,ale kedze pracujem v zdravotnictve informovala som sa aj u kolegyn,ktore pracuju v gyn,ambulanciach a povedali ze maju velmi dobre skusenosti s trojmesacnou liecbou…tabletky sa volaju INDONAL,su sice dost drahe,ale co by sme pre seba neurobili :-)…daju sa kupit bez predpisu a stoja okolo 1200 sk.

este som chcela k tej cytologii…je to ster z krcka maternice,vysetruje sa hlavne preto aby sa predchadzalo rakovine krcka maternice atd.a kedze HPV tiez usti pri nelieceni sa na tento virus k rakovine,tak je potrebne toto vysetrenie opakovat kazdeho polroka alebo aspon raz za rok.Po 2.je to v poriadku,este ani 3.nie az taka zla…stupnica je az do 5…tam uz su potom potrebne zakroky…

koloidné striebro www.pharmaactiv.cz majú pobočku aj v Trenčíne, a homeopatikum v lekárni, ak nikde nebudú mať, tak u pani Mgr.Dubajovej v Nitre, je to lekáreň, jediná na SR, ktorá vyrába poctivo homeopatiká

Pozdravujem Janka!Mam podobny problem.Rada by som vedela ako to dopadlo u Teba.Dakujem

chcela by som reagovať na tuto tému ktorá je velmi aktuálna v oktobri som rodila cisarskym rezom a mala som cele tehotenstvo kvoli možnemu potratu krček zašitý po porode bolo všetko ok ale po 6týž. my zistili streptokoka skupiny B a neviem už ako sa toho zbavit užívam už druhé antibiotiká najprv amoksiklav a teraz zanocyn aj cytologiu mám 2-3a podozrenie na HPV ale doktorka vraví že to može byt ovplyvnené tým zápalom ak má niekto skusenosti a podobný problém prosím poradte mi ďakujem Lucia

Ahoj tiež som bola na preventývnej prehliadke a zistili mi že mám vírus HPV.Neviem tiež čo to presne znamena ale moja lekarka mi poradila,INDONAL"su to vytamíny ktoré zabraňujú rast rakovinových buniek.Velké balenie stojí 1300Sk.Tiež som trocha vystrašena,ale snažím sa myslieť pozitívne.

ahoj ja som Katka a mám partnera s ktorým mám aj dvoj-ročnú dcérku.Keď mám s partnerom pohlavný styk tak cítim palenie aj určitú bolesť.Ale najme po milovaní sa nemožem ani vyčúrať,páli ma celý spodok.Tiež sa mi nechce ani milovať s partnerom ale aby som mu vyhovela lebo ho milujem tak to radšej vydržím.A čo ti akú cítiš bolesť?

Ahoj, mam 25 rokov a aj mne lekar pri pravidelne prehliadke koncom roka zobral preventivne ster z krcku maternice a po vysledkoch mi povedal, ze na ranke, kt. som tam mala mi zistili vyrus HPV, stupen 2. Kedze som pri predchadzajucich prehliadkach mala vzdy vsetko v poriadku, utesoval ma, ze sa nemam zatial coho obavat a je mozne, ze zdravy organizmus s dobrou imunitou sa tejto bakterie zbavi, co moze trvat aj 2-3roky… pred par dnami som bola na stere opat, takze som zvedava ako to dopadne, pred tym som mala mensi zapal, takze som si robila vyplachy, kt. mohli teoreticky pomoct. O mesiac budem vediet viac, potom vam dam vediet, co mi poradil. Momentalne mi odporucil nastudovat si o HPV co najviac a porozmyslat aj o vakcine Silgard, kedze ten vyrus sa este len usadil a je to na zaciatku, tak by bolo mozne, ze by mi vakcina pomohla, no cca 13 tisic sa mi zda dost prehnana cena… okrem toho, nikto mi nezaruci ci mi to naozaj pomoze, skor rozmyslam nad nejakymi vitaminmi, liekmi a pod. na posilnenie imunity. Ten “Indonal”, kt. som tu vo vasej diskusii nasla vyzera byt celkom fajn, ale pred tym nez ho zacnem uzivat, sa radsej poradim s lekarom. To “Koloidne striebro” vyzeralo tiez ok, ale vsimla som si, ze ho stiahli z predaja, preco? Asi by potom boli lepsie “Koloidne minerali”…
Jana

Chcem vediet o HPV virus viac. Dakujem

…Nedávno bol i mne diagnostikovaný hpv vírus, stupeň 3. Moja gynekologička ma uistila, že to nie je také tragické a stačí len testy o 3 mesiace zopakovať.Ale po preštudovaní rôznych príspevkov som sa rozhodla ísť k onkogynekologičke- pre istotu.Termín je však až o 2, 5 mesiaca. Čo dovtedy?? Môžem žiť sexuálnym životom? Aké máte skúsenosti s Indonalom? Subjektívne sa necítim tiež v poriadku.

Dobry den…
Ak mne diagnostikovali hpv, stupen 3. A tu som sa docitala ze koloidne striebro pomoze s liecbou tohto virusu… prosim mohli by ste ma o tom viac informovat?

Ahoj mne tiez zistili HPV,dokonca som bola aj pred par dnami na zakroku…teraz cakma na histologiu.Nebolo to az take strasne a skoro vobec to neboli,zakrok trval asi 20min v nakoz.Nechcem ta strasit ale sleduj si to lebo to je svinstvo.Ja byt tebou dala by som si tu vakcinu ked mas taku moznost,vitaminy neviem velmi tomu neverim uzivala so kopu vitaminov a este aj mlady jacme aj chlorelo a pozri nic mi nepomohlo…zelam ti vsetko dobre

Ahoj. Tie antibiotika narobia dosť problémov, mne zistili nejaký vírus v krku - klebsielu a liečili mi ju sakra silnými liekmi. Potom som mala zápal skoro všade, ale gynekológ mi to liečil dva roky. Teraz je to ok. Skús hodiť reč s lekárom/lekárkou a ak ti nepomôže, skús iného gynekológa/-ičku. Držím palce.

Dobrý večer,mám 23 rokov a moj lekár mi povedal, že mám HPV , aký stupeň, to neviem, mala som nejake výrastky na pohlavých orgánoch, no je to sposobene práve týmto výrusom…Lekár mi to začal potierať nejakou vodičkou, čím mi to vypaľuje, strašne to štípe a bolí…
Mám aj antiboitiká, neviem teraz presne, ako sa volajú. Prosím Vás, ak niekto vie, alebo mi može podať este nejaké info o tom všetko, budem veľmi povďačná…

Ahoj mne tiez zistili HPV, som z toho riadne vystrasena. Ma ist aj partner na dake vysetrenia, ci chlapom tento virus nic nerobi? Lebo ak sa ja budem nan liecit a on ho ma tiez tak to zase mozem od neho dostat a budeme tam kde sme boli, nie?
Andrea

Dobry den, asi pred troma tyzdnami mi dal moj gynekolog urobit testy na pohlavne bakterie ktore mozu sposobit pohlavne choroby. za 2 tyz.mi prisli vysledky s tym ze mam HPV pozitivny s log 2,03. Bolo tam vysvetlenie:
ak je menej ako 3-klinicka nevyznamnost
od 3.5- klinická významnost, nemozne vytvorit zaver o dysplazii, ale existuje riziko jej rozvinutia
viac ako 5- klin.vyznamnost je vysoka, je vysoke riziko vzniku dysplazie
Kedze som sa zlakla tak som sa hned spytala na vakciny, ktore sa teraz propaguju, su dve Cervarix a Silgard, kedze mi vysiel v testoch HPV zo skupiny high risk genotypov (18,39 az 59) lekar mi odporucil sildard, lebo ma vacsie pokrytie ako cervarix. zial stala ma 4300 sk a ma sa to podat na trikrat. citala som o tom prispevky na internete a kazdy ma na to rozny nazor, takze uz neviem co si mam mysliet ci ma to ochrani alebo nie, uvidime.
dalej mi zistili aj jeden typ ureaplazmy-konkretne mam pozitivnu ureaplasma parvum, gynekolog mi predpisal antibiotika. citala som uz vela prispevkov co sa tyka ureaplazmy, musi sa liecit aj partner, lebo sa to navzajom prenasa a takisto sposobuje neplodnost u parov, teda ak sa snazia pocat dieta. dufam ze mi tie antibiotika pomozu a aj ta vakcina