Inteligentná kľučky na dvere

klaris to mas pravdu, v domacnosti by boli zbytocne. nemame nikde ani klucik na zamknutie na wc ani v kupelni a dokonca co mame dvere do izieb, tak tam nemame ani zamok len cisto klucky sme si dali spravit. myslela som vchodove dvere. myslim si, ze tam by to mohlo byt fajn. mna to zaujalo, lebo je to take nove a moderne. a co si mi napisala to zhrnutie, tak myslim, ze by sme to vyuzili uplne.
strapko ano vchodove som myslela. ved toto, to mi hned napadlo, ze uz ziadne hladanie klucov tym padom. lebo aj vchodove dvere co mame, tak tam je odomykanie take to na prilozenie cipu, cize tam kluc tiez nepotrebujem. pre mna vyhodne, lebo som ich casto zvykla niekam zapatrosit a neraz sa mi stalo, ze som ich vytratila uplne. nechala by som to ako prekvapenie, na jej mieste by ma to potesilo.

ewiara23 veď to, že doma si ľudia nezvyknú ani poriadne dvere zamykať, takže tam by takéto vymoženosti stratili význam. a bývate v byte či v dome? neviem, či si to spomínala už alebo som to len prehliadla? ale tak keď tak uvažujem nad tým, tak aj v byte to môže byť fajn voľba. si predstav pohľady susedov, by si mysleli, čo za poklady doma schovávate :smiley:

Ako si pochodila? Bola si sa na to informovat?
Ci v tomto som ja taka vynimka, ze ked mi nieco napadne, tak to hned musim mat aj keby co bolo? Mozem ti ale povedat, ze takto s odstupom casu, aj ked nie je to este tak dlho, sa mi paci ta inteligentna klucka. Drahy to prijal dost dobre by som povedala. Neviem, kto z nas bol viacej nadseny.
Viacero vyrobcov mi spominal predajca, ale ze take naj su tie, co ma Sapeli v ponuke. Necham si poradit, ked sa v niecom prave nevyznam, tak som si tuto vybrala.
Nejaky cas mi sice trvalo, kym som si zvykla, ze uz netreba pouzivat normalny kluc, ale teraz je to uz okej. Take je to moderne cele.

klaris byvame v byte, na prvom poschodi, takze kazdy jeden sused okolo nas prejde ked ide domov alebo z domu. cize presne uz vidim tie pohlady a otazky. ja som akoze typ, ktoremu taketo otazky nevadia.
barca ale pravdaze, to som uz bola a aj som objednala. ale to len teraz nedavno, tak cakam, kym sa ozvu, ze mi to pridu cele spojazdnit. presne toto si aj ja hovorim, ze to super vyzera, je to moderne a nieco nove. take veci mam ja rada. uz mate doma dlho tuto inteligentnu klucku?

Ewiara to hovoríš o tých inteligentných kľučkach, áno? Kde si ich kupovala prosím ťa? To je len jeden druh alebo ich je viacero na výber? Akože čo sa týka tých funkcií, čo to má. Neviem ani, či funkcia je to správne pomenovanie, ale snáď mi budeš rozumieť, čo tým myslím.

ewiara23 tak si myslím, že nemáš nad čím ďalej váhať. vyzerá, že by si ju ozaj chcela, tak načo potom čakať. by si si dopriala takýto praktický a užitočný darček na vianoce.

Marrienka pozri moj starsi prispevok tuto kusok vyssie, tam som spominala odkial sme my kupovali domov inteligentnu klucku na vchodove dvere :slight_smile:

ewiara23 idem ti zreferovat teda, ze ako to dopadlo ohladne tej klucky inteligentnej. chcel som s tym pockat, ze do vianoc, ale ked to uz vyzeralo tak kadejako s tymi opatreniami, tak som to pre istotu urychlil a je to take predcasne prekvapenie teda. ale hlavne, ze je, no nie? cakal som kadejaku reakciu od nej, ale nie az taketo nadsenie. fakt sa uprimne tomu tesila. jednak tej klucke a ze som to sam vlastne takto vymyslel a dal spravit.

To sú čo zač tie inteligentné kľučky? Akože v čom je to lepšie ako normálna klasická? Sa to dá nejak prepojiť s inteligentnou domácnosťou, že preto ten názov?

Podľa mňa áno, však prečo inak by sa to tak volala. Ak sa nemýlim, tak by to malo byť niečo také, že nemusia mať dvere zámok a nemusíš triafať kľúčom, ale bude to fungovať nejak na odtlačok alebo na zadávanie kódu.

ja som to tu už aj dávnejšie písala, že sa volajú aj smart kľučky a tým pádom by sa mali dať prepojiť aj nejak s inteligentnou domácnosťou, ak niečo také doma využívaš. vieš to ovládať takto cez apku alebo aj cez bluetooth napríklad.

Klaris presne ako hovoris. Podla mna super vec, teraz uz vela veci sa da takto poprepajat navzajom a da sa to vsetko ovladat cez aplikacie. Je to take sikovne. Aspon teda pre mna je to velka vyhoda, ked si viem takto aj dopredu nastavit, co sa ma kedy diat napriklad, napriklad vysavanie.

To je nejaká novinka na trhu teraz? Lebo pravdupovediac som nejak nezachytila, že by takéto niečo firmy ponúkali. Akože znie to zaujímavo. Mne sa páčia takéto kadejaké moderné vychytávky. Normálne bežne si to ľudia dávajú do domov?

miranda ani by som nepovedal, ze je to nejaka uplne novinka. uz dlhsie su tieto klucky na trhu. ja som sa tym zacal vlani zapodievat a uz vtedy to nebola az taka novinka. ale to neznamena, ze je to nejake zastarane alebo take nieco. robia sa stale nove a nove verzie samozrejme. ked mas rada taketo moderne vychytavky, ako si to nazvala, tak si myslim, ze to bude presne nieco pre teba. ono to aj na tych dverach vyzera vkusne, nie je to nejake do oci bijuce. ale hlavne je to dost prakticke a daju sa dat taketo klucky na normalne klasicke vchodove dvere kludne aj bytove.

Ahojte, hľadala som si nejaké info o inteligentných kľučkách, čo som si prebehla tak narýchlo diskusiu, tak niektorí aj takéto kľučky máte doma. Mohli by ste mi dať nejaké referencie takto po čase? Že či by ste to riešili aj opäť, je to dobrá investícia?

JARMILA a to sú kľučky na normálne dvere? Reku či to chceš do bytu, do domu alebo nejak do kancelárie.

mozes si kludne dat takuto klucku aj na bytove dvere. samozrejme ma to rozne vyuzitie, aj v spominanych kancelariach. ked si skusis pozriet Sapeli, to je spolocnost, co robi dvere kadejake a aj taketo klucky maju v ponuke. ze by si si nieco blizsie precitala aj tak odbornejsie, ked ta to oslovilo.

jarmila.ku ja som vlani kupoval takuto klucku. co by ta zaujimalo? ci len tak, ze ako sa nam paci? tak to sa nam paci. akoze jednak je to cele take moderne, ale hlavne je to jednoduchsie ako stale hladat a vytahovat kluce. takto aj s plnymi rukami, ked ideme domov, tak ziadne saskovanie pred dverami. za mna isto dobra investicia.

Magdalenka no áno, normálne dvere. Ale teda neviem, že aké máš na mysli. Dáva sa to na vchodové dvere, vnútri doma by ti to bolo asi k ničomu si myslím.
Suklo a kde by som vedela nájsť nejaké ich predajcu? To by som sa išla už takto priamo opýtať na to, keď mám niekam ísť.
Strapko presne to, že ako sa vám páči a ako vám vyhovuje. Či spĺňa to, čo ste od nej očakávali a tak. Veď presne pre toto by som to tiež chcela. Deti, tašky, ovešaná všetkým možným a potom hľadaj kľúče, keď ani nevieš, v ktorej taške by mali byť. A ono ani nehrozí potom, že sa vymknem, lebo priznávam aj to sa mi už podarilo.

JARMILA no tak som myslela, že či takto na tie vstupné dvere alebo normálne na také, čo sú v izbách. Lebo to som si nejak nevedela predstaviť, že načo by tam boli dobré, pri tých vchodových to zmysel dáva.