Inteligentná kľučky na dvere

To sa ako potom ovladaju tie dvere? Na to sa vobec uz klucik nepouziva?

treksi zarucujem ti, ze ked das takuto klucku, tak klucom ti uz ani nenapadne otvarat dvere. je omnoho jednoduchsie natukat si kod alebo prilozit prst, aby si to nasnimalo tvoj otlacok. ono ti to ani nie je tak financne nakladna zalezitost, ako by sa mohlo zdat, ked si zoberies, ze co vsetko to dokaze.

dalo by sa ti to odfotit, ze ako to vlastne vyzera ta klucka?

fotku nemam, ale viem ti takto aspon odkaz poslat https://www.sapeli.cz/sk/klucka-vam-musi-padnut-do-ruky-aj-do-oka taketo nieco kupoval kamarat, som pozeral ako blazon na to, ked som ti videl prvy raz. ale akoze sikovna vecicka ti to je.

to teda vobec sa nepouziva kluc pri takych kluckach? ci sa to da tak spravit, ze sa to skombinuje, ze aj na kod alebo ten odtlacok a aj na kluc?

Podľa mňa si takú kľučku dávaš hlavne z toho dôvodu, aby si kľúče nemusela nosiť stále so sebou a kontrolovať sa pri každom odchode z domu, či si na ne nezabudla. Ale tak hej, dajú sa vybrať aj také inteligentné kľučky, pri ktorých je možnosť napríklad toho kódu alebo odtlačku plus aj stále to klasické odomykanie kľúčom.

Je lepšie dať si ten odtlačok alebo ten kód? Podľa čoho si vybrať? Či to je čisto len na mne?

to je asi tvoje rozhodnutie. ten odtlacok je jednochsi, lebo proste len prilozis prst a dvere otvorene. kod treba predsa len vytukat. ale tak stale je to menej pracne ako hladat kluce po vreckach alebo taskach. ja este zvyknem aj v auto kolkokrat kluce zabudnut, ze sa musim potom vracat. tiez by sa nam asi nieco taketo hodilo :smiley:

to musim kupovat aj nove dvere, alebo sa tie klucky daju domontovat na akekolvek?

To asi zalezi do toho, ze ake mas tie stare dvere. Ale tak neviem no, ci by som nieco taketo davala na stare dvere. Vsak to by sa mi ani nehodilo tam. Vies, ze takato technologia, klucka super vsetko a dvere z kvetu makoveho alebo co. To uz rovno aj s novymi dverami sme my kupovali.

My máme takéto jedny vyhliadnuté. Ja by som ich už aj objednala, len môj chlap je taký, že si musí všetko tristokrát prejsť a zase všetko prehodnotiť a vyhodnotiť a neviem čo ešte ďalšie. Takže čakáme, kým všetko odobrí a budeme hádam ešte do Vianoc objednávať :smiley:

z toho si nic nerob, ja som presne taky isty v takychto veciach. vsak ber to tak, ze si chce dat zalezat na tom, aby ste kupili dobre. lebo tak zase dvere nie su taka komodita, ze to menis nejak casto. a teda asi obzvlast, ked idete kupovat taketo dvere, ze aj s tou inteligentnou kluckou. je asi viacero vyrobcov, co taketo nieco ponukaju si myslim. vy mate aj nejakeho vybrateho a ze od toho sa rozhoduje, ktore dvere, alebo tak vseobecne pozera?