Invalidný dôchodok a zamestnanie

mám taký istý problém zatial ešte nepracujem ale mám možnosť íst hoci len upratovať som doma už 5rokou mám44rokou neviem čo natopoviesocialka auradsoc vecí a rodiny.

chcel som žiadať o príspevok na auto kedže som ztp na 70%mám zníženú pohybovú schopnosť ochrnutú lavú stranu po lekároch ma vozieva manželka z mojim starým autom ktoré dosluhuje tak som sa informoval na príspevok na auto pracovníčky na úrade sociálnych vecí a rodiny jej otázka bola či som zamestnaný no je som nenizamestnaný odpoved bola nemáte nárok ktom i poradí ako dalej kedže ma nikde nezamestnajú z mojou dyagnozou dakujem za rady.

chcela by som sa spitat ci sa ako čiastočny invalidny dochodca smiem zamestnat na plny uväzok plus nočne služby.dakujem

Minuleho roku v júly ma operovali na rameno a tohto roku v apríli na krčnú chrbticu,no predtým som ešte mala 2 operácie lakťa,v júly tohto roku mi uznali invalidný důchodok na 45%.Od júla som zase na PN-ke a som ešte zamestnaná…chcela by som vedieť,že s akým paragrafom ma možu prepustiť z roboty tak,aby som nebola nijako poškodená.Momentálne ma volajú na pohovor z roboty a bojím sa,aby ma neprepustili tak,že by som nedostala odchodné…
Osem rokov tam už robím a v podstate tie operácie,ktoré som musela podstúpiť sú následkom mojej práce,precujem ako šička.Neviete mi,prosím,niekto poradiť?

Dobry den

chcela by som vediet ci je mozne aby malo 5 rocne dieta invalidny dochodok

a ak ano ako nato?
dakujem

Chcel by som sa spitat ci sa dá robit hoci len na cistocny invalidny dvohodok.Dakujem

Dobry den chcelby som sa spitat ci sa plnym invalidnym dohodkom dá robit a ked ano za akych podmienok.

Je pravda,že romovia uz ked sa narodia maju inv.dochodok.Na nich si posudkovy nedovoli to čo na nas.Poznam jedneho roma,ktorý ma 40 rokov a berie cely inv.dochodok na kriza , a on si privyraba kopanim .Tak čo nato poviete.

Takto vyzerá ze tu ti nikto neodpovie

Maria, počula ste niekedy o tom aby dieta malo dôchodok? a ešte aj invalidny? velmi dobre ste nas rozosmiala.Vaše dieta môže dostat dôchodok až po dovršení 18-tich rokov

Mam priznane 45% invalid.dochodku.Mozem poberat aj predcasny starobny dochodok? Poradimi niekto?Dakujem

600324/6931: v roku 2007 som mal mozgovo cievnu porazku,mal som priznane ze som invalidny dvochodca.Ale roky mam uznane 2,5-rokov.Ziadam o obnovenie a o priznanie celeho dvochodku od roku odkedy som chory,nakolko som po porazke nemobylny a nemozem vykonavat ziadnu pracu.Bol by som rad ak by ste moju ziadost znova prejednali.Za vase pochopenie vam dakujem : Mal som prizdnany dvochodok a len 2,5-pracovnej cinosti za moj zivot .Z pozdrqavom Ladislav Batyani

Myslim si, že nie, nemôžete súčasne poberať aj ID aj byť na predčasnom starobnom dôchodku. Lebo ak osoba, ktorá je poberateľom ID, splní podmienku na priznanie napr. starobného dôchodku, tak ID (zanikne), a bude prekvaliffikovaný na starobný dôchodok.

dobrý den,
prosím Vás vedel by mi niekto poradiť, čo si môžem založiť živnosť v Rakúsku ako opatrovateľka, ak som tu na Slovensku invalidná dôchodkyna,Má s tým niekto skúsenosť?
DAKUJEM

Ak ste poberateľom plného invalidného dôchodku, tak môžete pracovať. Môžete pracovať na dohodu, a môžete mať pracovnú zmluvu uzavretú aj na dobu neurčitú, odvody neplatíte iba na poistenie v nezamestnanosti,(ostatné platíte) t.zn, že ak ste poberateľom plného ID a skončil by Vám prac. pomer, nevzniká vám nárok na podporu v nezamestnanosti z dôvodu poberania plného ID.

Nie, nie je možné, aby malo 5 ročné dieťa ID.

Vlani mi Soc.poisťovňa uznala čiast.I.D. z mierou 45% zmenenej prac.schopnosti. Neskôr som požiadala aj o preukaz ŤZP nakoľko mi býva zle na odpadnutie keď stojím dlhšie v MHD a preukaz mi vydali na ÚPSVR Vazovova 7/A v Bratislave kde mi už stanovili mieru postihnutia ( rozhod.Dg.sú úzkostné stavy dlhodobého charakteru) na 60%. Mám pocit že sa mi stav nezlepšuje a tak mám veľký problém zamestnať sa na polov.úväzok a chcem sa spýtať ako to je že jeden posudkový lekár mi určil mieru postihnutia (celkového ) na 45% a druhý na 60%. Mne vyplácajú I.D.z rozhodnutia Soc.poisťovne vo výške 110,10EUR čo nie je ani životné minimum. Ďakujem za radu.

Chcel by som sa informovat, ci môzem pracovat aj na zivnost a ake odvody si musim platit.Dakujem Gombarcek

Som na plnom ID nad 70% a mam moznost pracovat ale na zivnost.Chcel by som sa poradit ci môzem takto pracovat a nepridem o plny ID, kolko hodin mesacne môzem takto odpracovat, a ake odvody si budem musiet platit?

nova legslativa 2010 ?
kde najdem sumy zarobkov na vypocet dochodku?