Jiaogulan - patlisty zensen ( bylina zivota )

Na rastline sa mi krutia listy, prosim o radu.

Polievas dostatocne?

Mam ho v zahrade, ked neprsi aj 2krat do tyzdna ho polejem.

Ahoj, ja teraz v lete ho polievam kazdy den, potrebuje vela vody, ako som sa na internete docitala, spomalit treba az v zimnych obdobiach. Mam ho prvy rok, ale este som ho von nedala, bojim sa toho slnka silneho, nemame taky polotien. Mas ho na priamom slnku? Ako ho konzumujes, a kolko?

Ahoj, mam ho uz druhy rok. Prvy rok bol pekny a po navrate z dovolenky uschol, nechala som koren v crepniku a na jar zacalo vyhanat vela vyhonkov z korena, roztrhala som a porozdavala. Ten moj je pekny, ma dlhe bice, len listy su skrutene akoby uzavrete, takze neviem ci mozem pit caj z nich. Teraz ho prenasam po zahrade a skusam. Este som caj z neho nepila.

Ahoj, polievaj kazdy den. Caj ja neviem vypit, je otrasny, podla mna. Ja jem cele listy, aj to sa moze a ze aj pridavat do salatov. Aj mne sa zacali tocit. Len som ho zacala viac polievat. Ja rozmnozujem tymi bycami, odsrihnem, namocim do vody a pustia korene.

Ahoj. Mam tiez rastlinku, dala som ju na balkon a tiez sa mi zacali tocit listy. Aj som ho striekala z karate /poradili mi to v zahradkarstve/, a stale su stocene. Aj mlade hned ked zacnu rast, tak sa tocia. Bude to len tym, ze malo polievam? Polievam kazdy druhy den. Moze niekto poradit?

Ahoj, skus polievat kazdy den a kazdy 14 den poliat s hnojivom. Alebo vlastne podla druhu hnojiva.

Ahoj. ja som svoju rastlinku ešte nehnojila. Možeš mi prosim Ta poradit akym hnojivom hnojit? Diky moc.

Ja som dostala zo Sieberzu, tam posielaju ako darcek k objednanym rastlinkam, tekute ,DUOSTAR GOLD, nektar 500 ml. Ked si ho chces pozriet, tak si napis do vyhladavaca Sieberz a v katalogu na prvej strane je odfotene.

Ahojte, tak ja som zen-sen dostala, a po par dnoch sa mi tiez zacali tocit listky, tak som ho stale presuvala, zo slnka do tiena, no proste hladala som mu miesto a nakoniec som zistila, ze je vhodne ho mat nie na priamom slnku - ja ho mam uz niekolko mesiacov v tieni, kde nan nesvieti vobec priamo slnko a teraz su tie listy krasne, velke, netocia sa vobec, … polievam ho raz za tyzden a dari sa mu.

Dobry den, ja by som si schcela kupit tento koren, neporadili by stemi kde? Renata

Jiaogulan som si kúpila tento rok na jar, zasadila na záhrade, postavila k rastlinke oporu ale aj tak sa mi ťahá po zemi a zakoreňuje sa. Poradí mi niekto, ako ju ťahať hore? Dá sa to na záhrade, alebo len v črepníku ju ťahať do výšky? Už zbieram aj lístky, len neviem, či sa lístky môžu zbierať hocikedy, alebo je na to nejaké obdobie?

Ja som si ho objednala zo Starkla. Prišla mi pekná rastlinka.

Nevedol som, že toľko ľudí na Slovensku pestuje Jiao-gulan. Ja mám tiež Jiao gulan v črepníku, je pekný, ale čaj z neho mi nerobí dobre. Rastlinky sú moje hobby. Pestujte, je to krásne.

Kde ho zozeniem v Bratislave prosim Vas?

Zdravim, pred nedavnom som si obstaral tuto rastlinku a dari sa jej dobre, chcela by som sa vas opytat, kedy mozem zacat robit z nej caj.

Rastlinka Jiaogulan vypestovana v inych klimatickych podmienkach, ake su v Juznej Azii sposobia to ze, rastlinka bude obsahovat podstatne nizsie mnozstvo saponinov (ako vypestovana original v Cine atd.). Cize jej lieciace ucinky nebudu mat pozadovany ucinok, prave preto by som Vam doporucil zakupit si uz hotovy caj.

Poraďte, prosím. Jiaogulan mám doma, ale chcel som mať doma aj iné rastliny (žeň-šene). Už sa tu trápim na internete asi hodinu a stále som nenašiel niekoho, čo by mi predal živé rastliny alebo semená. Vždy iba tabletky. Ale ja chcem botanickú záhradu.

Botanická záhrada KE minulý víkend mala predajnú akciu a ja som si kúpila, skús požiadať písomne