Jiaogulan - patlisty zensen ( bylina zivota )

Zdravim vsetkych pestovatelov. Ja pestujem okrem inych lieciviek aj Jiaogulan. Cez zimu ho mam v nevykurovanej predsieni pri 10 st. C. Pouzivam samozavlazovaci kvetinac. Ako sa v predsieni otepluje, t.j. marec az april, 2x prihnojim Kristalonom Start a zaciatkom maja zakopem do zahrady, ale uz bez kvetinaca. Prve 2 fuzy zavediem do umyteho kvetinaca naplneneho kvalitnou zahradnou zeminou, to aby mohol znova prezimovat. Ostatne fuzy uz taham na kari rohoz. Sam sa zachytava a taha hore. Podobne prezimuju vsetky azijske rastlinky. Sam ich pouzivam, a vo veku 64 rokov si pamatam terminy, ktore boli pouzite v nahodnej diskusii. A to nehovorim o sexe.

Jiaogulan dostanete na trhu na Miletičovej za 4,50.

Dobry den. Ja mam doma zasadeny Zensen petlisty, je krasny - krasne sa taha, len sa chcem spytat, ktore listky a kolko treba na caj a ako sa da presadit a kedy tento caj je najlepsie pit, dakujem.

/ činky má lepšie čaj z čarstvých lístkov, sušené strácajú účinok, takže zohnať rastlinku a pestovať doma, na nete je kopec zahradníkov, ktorí ponúkajú rastlinu, len hľadať :slight_smile:
nekupujte čaj, je to už vysušená rastlina, len spolovice účinná

Má veľa slnka, lepšie sa jej darí v polotieni, má veľkú spotrebu vody na slnku :slight_smile: , tú má aj v polotieni, ale priame, celodenné slnko jej nerobí dobre, mám to vyskúšané…

Sorry za preklepy… :slight_smile:

Účinky má lepšie čaj z čerstvých lístkov, sušené strácajú účinok, najlepšie je požuť aspoň 5 čerstvých lístkov denne, mne to najprv chutí ako horké, až po piatich minútach mám v ústach sladšiu chuť, takže zohnať rastlinku a pestovať doma, na nete je kopec zahradníkov, ktorí ponúkajú rastlinu, len hľadať :slight_smile:
nekupujte čaj, je to už vysušená rastlina, len spolovice účinná, tak to robím ja, ak vie niekto niečo lepšie, nech napíše, rada sa naučím niečo nové…