Kapárny tunel

Mám diagnózu “kapárny tunel” na obidvoch rukách. Ak ste sa s tým stretli, prosím napíšte, či sa to dá liečiť aj iným spôsobom ako operačne. Napr. akupunktúrou.

Dobrý deň,mám syndróm karpálneho kanála na oboch rukách,nič lepšie ako chirurgická liečba neexistuje,koncom septembra som mala operovanú pravú ruku v chirurgickej ambulancii ruky-MANUS-MED jednodňová chirurgia v Prievidzi,mám sa veľmi dobre,ruka vôbec netŕpne,teraz na jar sa chystám aj na operáciu ľavej ruky.Jednoznačne odporúčam - www.manusmed.sk

Neviete mi povedať, je to dedičné?
Po operovaní je koľko dní rehabilitačná liečba rsp. koľko dní sa nemá namáhať ruka?

Dedičné to nie je,ale určitá predispozícia existuje,aj moja matka bola operovaná pre túto diagnózu.Nič ťažké nemôžete robiť asi 4-5 týždňov,ruku postupne rozcvičujete aj doma,rehabilitácia nie je nutná postačia vám bežné domáce činnosti a dobré je plávanie.

1 Like

Ďakujem za rady.

Karpálny tunel sa dá riešiť aj pijavičkami pozrite na www.altechniky.com

dobrý deň, tento týždeň som bola na operácii a v pravej ruke cítim naozaj úľavu. a musím pochváliť príjemný personál v topoľčianskej nemocnici, odporúčam, a týmto pozdravujem p.primára Pavlíka.

Chcela by som prispiet na temu karpalny tunel - mna tiez bola indikovana operacia - vzdala som to a presla som inemu doktorovi ktory mi nasadil liecbu - milgamma tbl. /su to B vit./ a ginko biloba - aavsak medzi tym som 2 mesiace pouzivala bioptron lampu - a citim sa dobre spim vyborne, len niekedy pri vacsej namahe mi trochu zatrpne ruka ale potom je to v pohode. Milgamma som brala asi 5 mesiacov a ginko biloba beriem uz rok denne l tbl. 40 mg. Prajem vela zdravia

Dobry den,chcela by som zareagovat, myslm, ze je to dost vazny problem, po operacii sa citim vynikajuco, a to som predtym presla roznymi liecitelskymi metodami. takze myslim si, ze tak ako vsetko, u kazdeho je zdravotny stav iny, preto radsej sa aj desatkrat poradit, dat vysetrit, aby sa naozaj zvolila ta najspravnejsia metoda liecenia. aby naozaj potom nenastali vaznejsie komplikacie a aby aj operacia nebola neskoro.pekny den.

ginko biloba funguje hlavne na cievy v mozgu, prečisťuje ich, podporuje ich výživu,
spánok nemá čo spoločné s karpálnym tunelom, je to predsa na ruke, teda spať sa s týmto problémom dá, ale treba dávať pozor, aby sa viac nezaniesol, je to problém, ktorý sa denno denne operuje, lebo je toho veľa, teda asi zvýšiť prečistenie, odvápnenie, a pitný režim, pozor na to, ale čo pijeme, k tomu ešte pohyb aby prietokovosť bola dokonalá, a potom sa môže hovoriť o alternatívnej možnosti, inak je to hazard, teda len pchať všetko do úst nestačí, treba preto urobiť oveľa viac, zmena životného stýlu,

Vyliečila som si karpálny tunel rázovou vlnou a predišla som operácii.
Ella

Ahojte, ja mám ist na opráciu už tento mesiac 24. mám s toho trocha strach, viete mi niekto povedať aké môže operácia zanechat dôsledky???Dakujem

Súhlasím ,že v MANUS-med PD je výborný pán DR.aj sestričky.Mňa tiež operovali na pravej ruke.Zákrok trvá 30 min.Ruka v noci netrpne a to som rok nespala ,všetko mi padalo z ruky ani rehabilitácie nepomohli.Doporučujem

dobry den, ja som bola operovana v topolcanoch a pan primar je skvely, dopadlo to myslim ok, par mesiacov po, ziadne problemy. A je to klasicka nemocnica…

Od cca12rokov som trpela tymi hnusnymi bolestami. Sice jak z nicoho nic dosli a z nicoho nic odisli no nic prijemne. Neviem ci to v osemdesiatych rokoch nepoznali ale ked som isla v Bratislave vtedy detskym chirurgom povedali ze mam presilenu ruku, niektori mi ju dali do dlahy, niektori poslali na ultrazvuk, DD prudy ale nic nepomahalo. Dokonca jedna zdravotna sestra na chirurgii na ambulancii na Kramaroch mi povedala ked som jej povedala ze mam strasne bolesti,ze az ked budem rodit potom budem vediet co su strasne bolest.Asi si myslela ze simulujem. Kto ma karpalny kanal vedia ze su to naozaj hnusne bolesti. Na koniec som sa na odporucanie znameho dostala tiez na Kramare ale na traumatologiu MUDr. Vajczikovej a ta po trinastich rokoch mojho trapenia dala zbohom tymto zakernym bolestiam. Ja som bola operovana v r.1996 a od vtedy (DAKUJEM JEJ VELMI PEKNE) tieto bolesti nepoznam ani v najmensom rozsahu. Aj som zabudla ze nieco take som mala. Na dlani mam asi cca 3cm neviditelnu jazvicku ktora vdaka tzv. ciare zivota na dlani ani nie je vidiet.Este raz VELMI PEKNE DAKUJEM PANI DOKTORKA!!!

Velke davky vitaminu B6. Az 200mg denne by mali vyliecit karpalny tunel bez operacie.

DOBRY,TIEZ SOM PO OPERACII,JE TO CERSTVE,AKO SI MAM OSETROVAT RANU?CIM CISTIT

Som štvrtý mesiac po operácii karpálneho kanála a môj lokálny nález sa stále zhoršuje, neurobím štipku, palec je necitlivý a prvé tri prsty sú už trvalo strpnuté. Ruka, hlavne palec je veľmi slabý. Kto mal podobné nepríjemné skúsenosti a zbavil sa ich, prosím o radu. Ďakujem.

dobry den, asi odpovedam neskoro, ale ja som si nadherne vyliecila ranku pravidelnym prevezovanim a riadnym vycistenim s obycajnym ajatinom , aj trikratdenne. kedze mam mimino, tak som pracovala s operovanou rukou hned, akurat som davala pozor na tuto dezinfekciu a na to aby som si stichy nenatahovala, po vybrati stichov som to stale prevezovala, dezinfikovala, priblizne aj mesiac po operacii, kym neboli chrasticky uplne prec

dobry den mam taky isty problem ako vy vsetci…asi pred 5 mesiacmi ma zacali boliet obe ruky spociatku som na to nereagoval"myslel som si nova praca ved to prejde" ale mylil som sa bolesti boli coraz silnejsie a doslo to az do stadia kedy som sa v noci zacal budit na silne palive bolesti v rukach bolo to na nevydrzanie…tak som navstivil neurologa a ten mi nasadil 3komb.liekov + vitam. zial aj po 2 mesacnej kure stale citim, ze ruky nie su v poriadku a co viac dokonca mam pocit ze mi uskodili mam silne bolesti srdca !!! a na EMG vysetrenie sa nejak nemozem dostat "zevraj nestihaju a maju toho vela takze stale ked zavolam pocujem len PREPACTE SKUSTE ZAVOLAT NA DRUHY TYZDEN-vraj za to moze pani ministerka!!! "takze touto cestou ziadam ludi, ktory sa vyliecili BEZ OPERCNEHO ZAKROKU nech ma informuju AKO!!! dakujem