Keloid

Dobry den. Mam 26 rokov a z toho uz asi 5 rokov keloid presne v dekolte. Odstranovali mi ho laserom, ale nasledne narastol este vacsi. Contratubex nezabral. Ani silikonove naplaste a silikonova tycinka. Vie mi niekto poradit, ako sa toho zbavit? Viete, dost mi to prekaza, kedze je to v dekolte. Vopred dakujem za radu.

Mne pomohol doktor Belovič z Ustavu lekarskej kozmetiky www.ulk.sk

Dakujem za odpoved. Skusim pana doktora kontaktovat. Mozes mi napisat prosim ta blizsie, ako Ti pomohol? Dik moc

cau, ja mam taky isty problem. Ja mam keloid na chrbte a tiez mi to dost vadi, aj som bol s tym u plastickeho doktora, ze mi pichne donho par injekcii, a potom ked zaberu tak mi ho odstrani. Chcem sa ta prosimta opytat ci to mam podstupit?

ahoj,s keloidom sa neda nic robit. mne to povedali po 5 rokoch behania po lekaroch, natierania roznymi mastickami na jazvy, pichani injekcii do keloidu. nakoniec mi jeden pan prof. na kramaroch povedal ze nech sa zmierim s tym, ze sa s keloidom neda nic robit. lebo takto reaguje moja pokozka na poskodenie. vraj sa mi formou keloidu budu hojit vsetky jazvy, skrabance a pod. bohuzial ma pravdu. mam malinkde keloidy po celom tele

ahoj mozes mi povedat co to je za doktora potrebujem aj ja pomoct a kde sidli?

Ahoj, ja mám tiež presne v strede dekoltu keloid, neviem od kedy je tam, ale pred desiatimi rokmi som s tým chodila na leaser no nepomohlo to. Ja som sa s tým zmierila.

aj ja mam keloid po tbc na ramene,vyoperovany, 4x vacsi teraz, cize asi 8x5cm… a okrem toho asi 10 keloidnych jaziev na oboch ramenach po vyrazkach, ktore stale rastu a uz su take velke,ze sa zlievaju… kto rozmyslate o operacii keloidnej jazvy, prosim vas nerobte to a nedajte to robit ani svojim detom, ti lekari vedia, preco sa to nema operovat… akekolvek dalsie metody ako vstrekovanie kortikoidov, masticky, laser, akupunkutra, vypalovanie dusikom, rozne kyseliny a pod. to vsetko su rozne metody pouzivane na liecbu keloidov, zial na kazdy organizmus reaguju uplne inak… preto budte na to pripraveni…

Slavka prosím vedela by si mi poradiť,moj 10 ročný syn je po plast.operacii ušiek a narastli mu keloid.jazvy je z toho nešťastný a hlavne má strach z operácie radšej povedal znesie výsmech spolužiakov ako dalšiu operáciu,bohužial si to dal operovať na svoju žiadosť ,lebo sa mu spolužiaci vysmievali.Ja mám obavy či mu to nenarastie ešte vetšie ,dakujem za radu Hajdy

pozerám, že s týmto problémom je nás viac a každý už skúsil snáď všetko. Taktiež som skúsil všetky tie met=ódy ako píšete v predchádzajúcich prípadoch a dnes som trošku hľadal po nete a našiel som túto stránku www.bumpcentre.com . Podla toho co som cital na tej stranke to vyzera celkom nadejne čo sa týka liečby a svedčia o tom aj fotky. Osobne si to teda skúsim objednať a vyskúšať.

Ahojte, aj ja mám keloid na ramene už vyše 25 rokov, mám ho od malička. Skúsila som rôznych doktorov od plastických chirurgov až po lekársku kozmetiku.Viacerí mi povedali, že ten kto vynájde liek na keloid, tak dostane nobelovu cenu. Ako malé dievčatko som chodila na vyrezávanie a injekcie.Ale nič nepomohlo.V 16 som mala kompikovanú operáciu sl. čreva. Zostala mi asi 10cm jazva. Na toto mi pomohlo tehotenstvo. Brucho narástlo a jazva sa vstrebala. Už je to problém len vo farbe. Po viac než 10 ročnom pátraní na odstránenie som sa zmierila aspoň z mojim keloidom na ramene, že pôjde preč až keď niekto za to dostane nobelovu cenu. V puberte ma trápilo to, že to hrozne vyzerá a nikoho si nenájdem, a teraz po 10 rokoch skôr smutne pozerám na oblečenie z ramienkami. Bohužial u nás stále žijú ľudia, ktorí na vás pozerajú ako na netvora.

Ahoj Viktor, pozrela som si tú stránku, ale nie je mi to jasné. To je nejaký produkt, ktorý sa môže objednať? a koľko to stojí?lebo aj ja by som si to vyskúšala, díky

baby prosím poradte mi dcéra má 15 a je 5 rokov po plastickej operácii uší, cca po roku nastali kaloidné výrastky, nastala dru
há operácia, žial bohu po 2 rokoch je stav ešte horší, výrastky sú od 0,5-cm /rozmýšlam podať trestné oznámenie /alebo sa odmením za dobrú radu.

jeminenky na koho chces podavat trestne oznamenie!!!
tvorba keloidnych jaziev nie je nicim vynimocna. niektori ludia maju predispoziciu na hojenie ran keloidmi.
trestne oznamenie mozes podavat tak akurat na dcerinu kozu :wink:

Lesi a nie je na koho? koza to nemoze ale odbornik, ti si asi doktorka, ale si mi poradila diky.

Ahojte všetci, ahoj Viera,

ako by si o mne písala. Až mi slzička vypadla. Ja mam tiež keloid na ramene - predná strana dĺžky 15 cm. Nie som s tým vôbec zmierená, úraz bol pred dvomi rokmi, po roku ma opäť operovali, kde mi to nanovo zašili a čakala som, ako sa mi moja nova jazva vyvinie, no opat keloid, teraz po 4 mesiacoch som zacala s upravou. Mastičky nepomohli, najmä Contractubex, to je blbosť. Pouzivala som ho na prv jazvu a vobec mi to nepomohlo. Teraz na druhu jazvu - tu novu pocuzivam Celkom dobré silikónové náplaste Scarban ( www.skilienka.sk ),jazva je viac splostena ako ta prva, aj ked je aj tak siroka a roztiahnuta, ale nie je taka vystupena nad urovnu koze ako bola ta prva jazva a ked som pouzivala Contractubex. Teraz, po cca 5 mes. som zacala s upravou tejto druhej jazvy. Na klinike plastickej a estetickej chirurgie lekarka zvolila sposob vpichovania injekcne kortikoidy - diprophos. zatial velke zmeny nevidim, iba trochu jazva zmakla. tak uvidim…najhorsie je, ze ide opat leto… ti, ktori jazvy mate na viditelnych miestach ako ja, viete preco to spominam…

Ahoj, moja mala operáciu v 2006, tiež som si myslela, že jazvy postupne zmiznú, ale stal sa opak. Ušká aj tak trochu odstávajú a jazvy akoby narástli. Aj sme chceli ísť na druhú operáciu , ale napokon z toho zišlo. Ani sme to neboli ukázať tam, kde jej to robili. Myslím, že trestné oznámenie bude nanič, lebo to vraj je taký organizmus, niekomu sa to hojí dobre, niekomu takto strašne. Ja mám 3x rezané brucho a je to v pohode. A dcérkine uši, no hrôza, radšej by som si to s ňou vymenila. Teraz má 14 a sama neviem, čo s tým budeme robiť.

Ja mam uz keloid 26 rokov na lavom ramene kt sa mi zacal tvorit ked som bola stepena proti tbc. Moje telo to niejak nezobralo dobre. V martinskej nemocnici sa mi to stazili vyrezat - spravili velku chybu doktory kt mi zrujnovali cele rameno.Po operacii mi to zacala rast do 4 nasobnej velkosti ako to vyzeralo predtym. Keby som vedela alebo mala vedomost ze sa to nema rezat nikdy by som si to nedala rezat. Sprosti doktory…

co je dobre pichad do Keloid?Aky je nazov tej tekutity kt pomaha keloidu sa zmensit alebo popripade ostav v stave v kt je tak aby sa nezvacsoval?Dakujem za pomoc

Ahoj, no podľa toho čo som sa dočítal ide o nejaký balíček mastičky či oleja z bylinnych extraktov a vraj sú činné. Písal som tej firme asi 10 mailov, ale ani na jeden nereagovali, takže neviem poradiť čo ďalej.