Keloid

Vašo. To,že sa dcére vytvoril keloid, odborník nemôže. Je to veďajší účinok na plastickú operáciu uší tvojej dcéry. Jediné čo mohol odborník spraviť je len upozorniť Vás na toto riziko. Aj keď výskyt tohto keloidu je asi 5O na 5O,takže nemohol vedieť či sa objaví alebo nie.

Bebka pokiaľ na to nevynájdu liek, tak s tým nič nespravíš

ahojte všetci,ja mám keloid tiež na ľavom pleci už od základnej,najprv to vyzeralo ako veľký pupák:-)),moc som sa za to hanbila,tričko na ramienka nepripadalo do úvahy.teraz mám 24 rokov a už je to lepšie,každým rokom vidím že je to lepšie a lepšie,už nie je z toho pupák,rozlialo sa mi to a pomaličky sa to vstrebáva,ale myslím,že ten fľak zostane navždy.kamarátka mi odporučila vyskúšať CONTRACTUBEX GEL,že ona mala podobnú jazvičku a úplne sa jej to vstrebalo,tak vyskúšam to a dám vám vedieť ako som dopadla.

ahoj aj ja mam problem s keloidom na dekolte mam ho uz 25 rokov pouzivala som contraxtuben a silikon gel a nic kozna mi to zamrazovala ten povodny sa mi stratil a spravil sa mi este vecsi keloid ktory svrbi je dost vystupeny a zacali sa na nom robit pluzgieriky mozete poradit?

Ahojte volam sa zlatica a mam 16 rokov.Ked som chodila na zakladnej skoly v 5 rocniku nas v skole ockovali.A mne na to nestastie sa na lavom ramene spravil keloid.Najprv nasi nevedeli co to je tak sme sli ku koznej lekarky ale ona nam nedala dobru odpoved povedala ze keliod je vecsi a nemozem ist na oziarovanie.Tak sme sli ku girurgovi a on nam poradil odstranenie rezanim tak sme odpovedali ze to skusime ale po prvom pokuse nic a potom po 2,3,pokuse zase nic a keloid sa mi zvecoval a ja som enmohla nosit tielkove tricka a velmi sa hambim chodila som aj ja plasticku chirurgovi ale podavali mi iniekcie ale nic nic mi nepomaha a som velmi zufala lebo sa hambim .Na plastickej chirurgii mi poradili naplaste ale ze vraj niesu na slovensku .Ak poznate niejaky sposob aby mi sa to zmensili tak mi pomozte prosimmmmm dakujem .

Ahojte. Ja mám keloid na dekolte jeden taký väčší a jeden taký menší. Spravilo sa mi to pár dní po 18. Najprv som si myslel, že je to nejaký pupák lebo tam bolo také biele ako hnis, tak som to skúšal vytlačiť a dúfal som, že do týždňa to bude preč. Ale nič sa nestalo. Navštívil som aj kožnú tá mi to trošku vyčistila z vnútra dakou elektrickou ihlou, ale nezväčšil. Spočiatku mi to ani nevadilo normálne som išiel na kúpalisko a pohodička. Kožná povedala,že contratubex je shit, že to ešte nikomu na kelid nepomohlo. Po roku mi tam, kožná pichla nejakú injekciu po ktorej sa to malo sploštiť. Tak musím povedať, že jedna polka sa pekne sploštila ale s tou druhou sa nič nestalo. Rezať ani vypalovať laserom som si to nedával lebo mi mamka povedala, že sa mi zväčší oveľa viac ako je. Takto keď idem na kúpalisko tak si to prelepím leukoplastom nikto nevie že je to kvoli keloidu a fungujem ďalej. Možno sa to časom už bude len zlepšovať.

Zlatka, nebud smutna a nestastna. Neviem v akom stadiu mas svoj keloid, ci je vystupeny, alebo nie, ci je cerveny. Ja mam tiez keloid cez cele rameno po operacii. Mala som ho vystupeny a velmi a stale cerveny, teraz chodim na plastiku a pichaju mi tam injekcie. Mne pomohli tak, ze je plochy, ale este viac vystupila ta cerven, ked skoncim s pichanim injekcii, lebo sa to musi viac krat opakovat, potom by som chcela absolvovat laser, ktory by mi pomohol v tom, aby to trochu stiahlo tu cerven v jazve. Su aj lasery, ktore su specialne urcene na liecbu keloidov, staci trochu posufrovat po nete. A tie naplaste pouzivam aj ja, lebo Contractubex uz ani nestoji za zmienku. Volaju sa Epiderm alebo Scarban - su si velmi podobne, distribuuje ich firma www.siklienka.sk, nemaju ich velmi casto v lekarnach, skor iba v BA, ale daju sa tieto platy objednat aj na dobierku. Ale tieto platy mi pomahaju asi v tom, ze mi jazva ostava stale vyhladena. A ze sa lepsie hoji pod tymto platom. A co sa tyka toho, ze sa keloid zmensi, tak ak to je myslene, ze sa zmensi co do sirky, tak s tym netreba ratat. Pretoze keloid ani ziadna ina jazva sa neda odstranit alebo zmensit svoj obsah, da sa len popracovat, aby vyzerala ako tak a bola co najmenej napadna.

Napodobne… mozem skopirovat vsetko, co si napisala… mne to ale vyrezal nejaky stvortitulovany doktor na Ruzinove v Bratislave…

Strasne rada by som pomohla alebo poradila, ale sama sa s tym neviem vyrovnat, rastie to neuveritelne rychlo… a najviac ma to trapi po vystrasenych pohladoch mojich pribuznych, ktorí do mna neustale rypu, aby som s tym nieco robila… akoby to bolo take jednoduche… jedno co viem na isto, nedavajte to rezat! skusajte vsetko ostatne. Ozyvam sa po roku, bola som medzitym operovana laparoskopicky kvoli cystam na vajecnikoch… a bohuzial sa to hoji keloidmi… :(… lekarov sa da napadnut, ak vas znetvorili, ale neviem ci to ma vyznam v pripade keloidov… a chvilu som si prikladala laliove listy namocene v alkohole na jazvy, vytiahli farbu, ale zial nic viac…mozno z dlhodobeho hladiska by nejaky vysledok bol, neviem…

vacsina z nas, by dala vela hoci aj zato, aby to uz nerastlo… ked uz to je…

Daval som si na chirurgii vyoperovat znamienko velkosti cca 2mm a chirurg mi povedal ze sa mi jazva hoji keloidom a moc som nechapal co to znamena. mohli by ste mito vysvetlit ? Co mam robyt ?

skus si to vyhladat v googli co to znamena a ako to vyzera. avsak, nezufaj, kazdy keloid je uuuuplne iny. takze musis len cakat ako sa to vyvinie.

slavka, mozes prezradit pls. blizsie ten recept s laliovymi listami, kolko sa mocili v alkohole… a tiez vies priblizne na stupnici od 1 do 5 ( kde 1 je najlepsie ) zhodnoti, ako velmi ti to stiahlo cerven z jazvy a ci ten stav pretrvava, alebo po vysadeni tejto liecby s extraktom sa cerven do jazvy navratila. dakujem za info a zelam pevne nervy s keloidmi.

Ahojte, Ja mam keloid od nejakeho očkovania na pleci…a po dlhej dobe a rôznych pokusoch ako laserove vyrezanie… som sa rozhodla dať si na plece vytetovať motýlika. Ja viem že to nie je pre každého a aj priateľ s tým mal problém ale ked to videl, schválil môj krok a ked to teraz niekto nevidi nepyta sa čo sa mi stalo ale ake je to pekne.

ja mam keloid na ramene velkosti asi 3 cm…mam ho po cokovanidost ma to trapi kedze som este v mladom veku,trickam na ramienka sa radsej vyhybam ,ale si ho prlepim leukoplastom…kozny mi poradil vypalovanie dusikom…chodila som na to vypalovanie asi raz za dva tyzdne po dobu pol roka …no len sa mi to zhorsilo ,zcervenalo ,este viac narastlo a zacalo aj svrbiet…to bolo asi pred rokom…od vtedy nebadam ziadne zmeny…tak ja vas len chcem varovat ze nechodte si to vypalovat lebo sa vam to vobec nezlepsi,len zhorsi…mne to mama vravela ,ale som ju nepocuvala…co by mi mohlo naozaj pomoct?

nika,urcite s tym nic nerob!hlavne ziadne chirurgicke zakroky!v lete to treba prelepovat a nevystavovat sa priamemu slnku!pisem z vlastnej skusenosti.

Vidim, ze keloidy su pekne rozsirene. Mne sa spravil po vyrezani znamienka na chrbte. Nebol sice az tak velky ako niektori pisete. Toto je taka vec, do ktorej sa nema rypat. Mozem to potvrdit z vlastnej skusenosti, fakt nerypte do toho. CONTRACTUBEX mi vobec nepomohol. Po niekolkych rokoch mozem povedat, ze mi to pomaly mizne same. Chce to veeeela trpezlivosti.

Ach boze preco som si toto neprecitala pred mesiacom ;- ( Urobila som rovnaku chybu, dala som si keloid po ockovani zo zadnej strany ramena ambulantne vyoperovat, lekar aj ked vedel, ze mam na keloidy nabeh, tvrdil, ze to bude neporovnatelne krajsie, ale ma neupozornil, aky velky rez mi urobi, v ramennom zhybe, takze po velkych bolestiach z rany este stale nemozem riadne hybat rukou, lebo to taha a stipe, jazva je raz tolka a ovela skaredsia, je mi do placu, aka som teraz znetvorena, preco som spekulovala ;- ( Opat sa utvoril velky cerveny keloid, navyse po 18-tich stychoch malinke keloidy, takze celkovy vzhlad - ako nalepena obrovska cervena stonozka :frowning: Ide ma porazit, ze som taka hlupa, preco som sa neporadila s koznou, ta teraz len krutila hlavou : tak rada by som to vratila spat.

Dobry vecer, zaujala ma vasa skusenost s tetovanim na jazvu. Mam taktiez skaredu jazvu po ockovani na ramene a trapi ma to, nemate nejake fotecky s vasim tetovnim? Velmi by mi to pomohlo v rozhodovani :slight_smile: Dakujem. Katka.

Ahojte, z mojho pohladu su keloidy, hemangiomy, vyrastky, a ine utvary chybou krasy, nie zdravia. Aj ja mam sklony ku keloidom a aj nejake mam, ale nikdy ma nenapadlo si to davat rezat, prave pre sklon ku keloidom. Neda sa predpokladat, ktory rez, ako zrastie, takze niektore operacie zdraviu nevyhnutne skoncili “s” a ine bez keloidov. Pred par dnami som cakala na jedno vysetrenie v cakarni a aj napriek nutnej kontrole o polroka, sa mi v priebehu 2 h cakania v cakarni zrelativizovali problemy a “Problemy”. Po chodbe chodili vazni pacienti v pokrocilom stadiu rakoviny a hned som si uvedomila priority a co je dolezite. Takze si teraz viac uvedomujem stastie z casto pouzivanej frazy, vela zdravia. Priala by som aj vam mladsim, aby ste sa tesili zo zdravia, kaslali na chyby krasy, ktorych vekom pribuda / aj mne / a kaslali aj na ludi, ktori vas posudzuju pre nejake znamienka, keloidy a ine chyby krasy na tele. Ludia, co potrebuju posudzovat druhych, si aj tak vzdy najdu na vas a druhych nieco, aj ked nebudete mat keloidy. Skuste sa zacat mat radi a byt na seba hrdi, pysni a stastni aj s tym, co sa na vas meni. Zelam vam to z uprimneho srdca, aby ste boli schopni hladat v sebe semienka radosti a sebalasky aj za uplne ine veci, ako je len krasa tela a znamienka. Bola by som zvedava, co ine sa vam na sebe paci a co na sebe mate radi. A tym, co som napisala nechcem vobec podcenovat, to, ze sa tazsie vyrovnavate s chybickou krasy, len trosku zrelativizovat. Aj ja sa vyrovnavam s prirodzenym starnutim a naucila som s aj zo seba robit srandu a tesit z toho, ze mi ziju este vsetci surodenci, mam zdrave dospele deti, manzela, priatelov. Ak sa da teste sa aj vy, ak nie mozeme diskutovat, ako sa da vyrovnavat s takymito problemámi, ako su keloidy. Moznosti vidim v tom, ze ak s zacneme pozerat na to, ze to vlastne nie je ziadny problem a ak budeme aj deti vychovavat a lubit s inym uhlom pohladu, nebudu sa musiet za seba hanbit a bat sa neprimeranym pohladom inych ludi, pretoze minimalne vy ich budete mat radi “s cimkolvek”.
Psychologicka R.