Kniha Dr. Bukovského - probiotiká

Čítali ste niekto túto knihu? Veľmi sa mi páči, začal som sa podľa nej riadiť a cítim zlepšenia, schudol som a ešte ma prinútila aj k športu - ALE jedna vec sa mi nepozdáva - otvorená otázka ostala v užívaní tzv. probiotík.

Autor radí, aby sme probiotiká jedli a celé je to vlastne super kniha o tom ako žiť zdravo, ako jesť zeleninu a nejesť nezdravé veci, konečne aj niekto na rovinu tieto potraviny vymenoval - nechcem však stále jesť probiotiká - zdá sa mi to ako taký umelý neprirodzený spôsob, ako telo odučiť od prirodzených procesov.

Poraďte ako na to bez probiotík, aby sme mali správnych podnájomníkov a aby to fungovalo všetko prirodzene. Pravdaže bez mliečnych doplnkov Danone a pod. somarín.

Treba jesť veľa kapusty, šalátovej zeleniny a vlákniny, vyprázdňovanie sa upraví. V žiadnom prípade sa neznížiť k preháňadlám.

Zozen si kefirove kvasinky a dorabaj si mliecny, popr. vodny kefir doma, budes mat vsetky potrebne probiotika kazdy den v pozadovanom mnozstve pri minimalnych nakladoch. Staci i 2 dcl denne…
P.S.: Vo vsetkych priemyselnych vyrobkoch su vlozene lactobacily v lyofilizovanom alebo inak deaktivovanom stave. Je to pochopitelne - pri svojej cinnosti v aktivnom stave totiz produkuju CO2, a teda vsetky jogurty, actimely a ine kyslomliecne vyrobky by najneskorsie po 3 dnoch v chladiacom pulte “vykypeli”. A terajsie cca 4-tyzdnove doby spotreby by boli absolutne nerealne…
Co s takymito oslabenymi bakteriami vykona obycajna zaludocna kyselina, si vies iste domysliet…

No ako som písal, mliečne výrobky nechcem - som alergický.

Vodny kefir obsahuje rovnake kultury probiotickych bakterii ako mliecny, no pritom neobsahuje ani kvapku mlieka…

Ja zastávam starý všenázor, že naše babky a naši dedovia sa dožívali 80 - 90 rokov a nemali vodný kefír, stačí jesť zeleninu, striedmo, neprejedať sa, nechlastať a nejesť veľa mäsa a udenín.

Ibaze ti, co kefir pili, sa v pohode dozivali i viac ako 135 rokov. A potvrdzuju to pocetne prakticke skusenosti a zaznamy po dobu cca 5000 rokov…

je velmi dobra vlaknina psyllium,je to prirodny produkt, a dostanes ho v lekarni,vela ludi si ho chvali…

ludia sa nemozu dozit viac ako 120 rokov lebo bunky su regeneruju len 6 krat a zije dvadsat rokov tak ked si to spocitas tak je to jasne v tych zaznamoch musia mat pekny chaos alebo ludia ani nezapisovali datum narodenia tak preto sa niektory akoze dozili 135 a viac rokov

preco by sa ludia nemohli dozit viac ako 120 rokov ??? to kde si cital ze bunky sa regeneruju 6x :))) ??? by ma to velmi zaujimalo kto a ako to pocital. Never vsetkemu co citas na bleskovky.sk

Ahoj,
ja mam alergiu na mlieko, takze probiotika nedostavam do seba v jogurtoch a podobnych veciach. Alergolog mi doporucil trvalo uzivat probiotika v tabletkach a po pol roku mozem povedat ze moje travenie sa zlepsilo.
Skus pozriet www.dophilus.sk
su to probiotika vhodne prave pre alergikov, bez laktozy (inak daj pozor, niektore probiotika obsahuju mlieko)

Ja som takisto alergicka na mlieko, je mozne ze budem alergicka aj na probiotika? ktore konkretne uzivate?

prečo bez mliečnych doplnkov a pod.somarín ?
Samozrejme,že všetko,že čím dlhšia trvanlivosť na výrobkoch ,tým menej pribiotýk.Čiže to všetko je už potom mrtva potrava.Ale také čo je čo najmenej pasterizovabé- napr.čerstvá bryndza,žinčica
domáci jogurt/bryndza ale balená len v celofáne a nie v alobale s mesačnou zárukou/
kombucha doma vyrobená,to všetko máš probiotiká v potrave a nemusíš užívať nejako probio tabletky.

omluvam sa za tvrdku na probiotikách

ano,ale jedli zdravú zeleninu pestovanú bez rôznych dnešných pesticidov.Aj keď kúpiš bio,nikde nemáš zaručené že je to bio.
A tiež nebolo toľko kadejakých chorôb ako dnes.Vďaka vede naše zdravie je ta-tam.Takže dnes už neobstojí,že naši starí rodičia sa jedli aj mastné aj kadejaké a dožili sa vyššieho veku.

ja teraz uzivam Biopron 9, lebo ten ma ako pridavnu latku zemiakovy skrob. Brala som ProbioFix, ale v tom je laktoza (mliecny cukor) a to ja nemozem, skusala som aj Dophilus ale z toho ma prehanalo. Moja doktorka mi povedala, ze probiotika treba postupne vystriedat a skusit co mi robi dobre, lebo nie vsetky nie kazdemu sadnu. Pri problemoch s mliekom treba davat dobry pozor aj na zlozenie liekov.

Poraďte mi prosím, kde zoženiem kefírové kvasinky a zároveň i recept . Vopred srdečná vďaka

Mas uplnu pravdu martin, ziadna probioticka kultura v tychto nasich mliecnych vyrobkov neprezije, je na vysmech aku reklamu robia aj na Bifidobakterie (danone). Kamarati chytili take jogurty a preskumali v labaku a nenasli tam ziadne take bakterie(lebo uz davno vymreli aj ked boli). Tie bakterie su velmi haklive a nepreziju ani najmensie nepriaznive okolie (cize uz pri prevoze im “kaput”). Tak len tolko. A ti kamarati su lekari pre informaciu.

Pozri napr.
http://www.tibi-kombucha.szm.sk/tibi2.htm
Tam ide o mliecny kefir. Take “karfioliky” ako na obr. mam doma a kusok mozem venovat. Inac podla nazvov ako tibetska huba, vodny kefir atd. najdes rady aj predajcov, ci darcov … Kvasinky na vodny kefir by som rada zohnala tiez. Lebo som skusala mliecne dat do inej tekutiny a zda sa, ze to nefunguje.

Dobra a lacna reklama.