Kniha Dr. Bukovského - probiotiká

dobre si napísala o tých prirodzených potravinách, ale aj v Danone a pod. sú probiotika = sú tam dodané umelo, jednoducho napchajú do toho pred uzavretím krabičky, alebo po pasterizácii probiotickú kultúru a je to - 10 miliard živých probiotických organizmov v jednom danonáckom mliečku…
ale to je jedno, ak ide len o tie baktérie a iné prídavky

psylium nie sú probiotika; je to ako šmirgel na čreva, práve po ňom (s nim) treba užívať probiotika

Ked chces uzivat Psyllium a nechces mat smirgel kup si Bificol, ten obsahuje Laktobacillus rhamnosus a Bifidobacterium bifidum (probiotikum), ktore su zapuzdrene (teda nepokapu) a Inulin frukto-oligosacharóza (prebiotikum). pozri http://www.aspsk.sk/bificol.htm

skvely na precistenie criev je ananas

Dobry den,
skusali ste probiodom od Kompavy. Je fakt dobry, lebo ma 9 kmenov. Viac na www.kompava.sk
Pozdravujem a prajem vsetko dobre
Jurkovicova

probiotika obsahuje kvasena kapusta, je velmi zdrava.

Tak bryndzu doporucujem jednoznacne… na kazdy gram bryndze pripada 1 miliarda bakterii, takze 100g bryndze obsahuje 100 miliard bakterii, a este sa aj podpori prava slovenska tradicia. Uf, skoro som si zahryzol do jazyka, ta je uz predsa skoro znicena, kedze skoro kazdy kupuje lacne nahrazky bryndze, ako termizovana a podobne. Posledne bryndziarne co ostali robit pravu bryndzu by vedel vymenovat pan profesor Ebringer, ja poznam iba Brysyrt v Tisovci, od pana Manicu, od nich aj bryndzu kupujem. :slight_smile:

tiez som za prirodne probiotika. Bryndza je super a aj kvasena kapusta podla moznosti nie ta chemicky upravovana co predavaju v obchodoch zabalenu v sackoch a este aj zvysne kyslomliecne produkty. Horsie su na tom ludia s intoleranciou laktozy ale uz aj to sa da riesit. Kupovat si bezlaktozove vyrobky a ja mam osobne na sebe odskusane ze mi nevadi ovcie mlieko a vsetky vyrobky z neho. Problem je iba v tom ze aj bryzdza v obchodoch je vacsinou kravska alebo miesana takze treba si urobit vlastnu doma z ovcieho original mlieka priamo so salasa a pit vela zincice ktora je chutnucka. Mnam uz mi slniky tecu

No pokiaľ by si chcela napraviť narušenú nerovnováhu baktérií v črevách (vplyvom stresu, zlého stravovania, častého užívania atb., zlé trávenie atď.) , prosto to čo obsahuje jedna probiotická tableta lactobacilov naptr. od firmy SWISS - nmiesto toho by si musela zjesť doslova vedro probiotických výrobkov - jogurtov- a to by museli byť čerstvé, nepasterizované. Sú totiž termolabilné. Mám s tými probiotikami osobné skúsenosti, beriem ich už 2 roky a všeličo sa mi napravilo. Samozrejme treba zmeniť aj stravovanie. Čo najviac surovej stravy.

 Vážim si prácu MUDr. Bukovského, avšak <br>jeho rady sú mnoho krát zamerané z toho, že patril k Cirkvi adventistov, ktorá sa venuje  <br>tkzv.správnej výžive atď.To, že bol v Amerike je sekundárne, primárny je charakter <br>lekára a potom jeho tituly. MUDr. Bukovský vie o čom píšem. 

taku blbost som este nepocul, v ananase je vela mineralov a traviaci enzym bromelain, ktory rozklada bielkoviny-anas je dobry na travenie popripade na cistenie telea od bielkovynovych toxinov fibrinov a inych spin. na precistenie criev jedine vlakninu, a pochybuj ze tej je vo vodovom anase dost!

jaky smirgel??:smiley: ved psylium je len vlaknina. vynasa hlavne zlc. dokonca ti ani zle bakterie ti moc nvynesie z creva(nie to este dobre probioticke) mozno cast plesne. to potom aj obline vyrobky a zlenina ti nici probiotika-ked obsahuju vlakninu? hovori sa ze vlakniny vynasaju ziviny, ale to skor vitaminy D E K A lebo tie sa viazu na tuk a to tak ze ich tam donese zlc ktoru vynasa prave psylium.cize ak ho nejes s tymito vitaminmi nemoze ti psyliu skodit!!!

citam tu vselijake navody na probiotika, ja si myslim, ze kazdemu vyhovuje nieco ine, dolezite je aj pit vela tekutin, ja nemam abolutne problem s vyprazdnovanim,3-4x denne.
kupujem si acidko, jem aj kapustu kyslu, len neviem tie kupovane z lekarne, ktore su take OK?

Čítam tu, aj všelikade inde množstvo viac aj menej zasvätených názorov vrátane popreberanách názorov p. Dr. Bukovského. Ten napríklad viackrát v minulosti uvádzal názor, že mlieko je škodlivé, lebo zahlieňuje vnútornosti. Mám 63, celý život pijem mlieko cca 1 / 2 litra denne a rád by som vedel, kde mám ten hlien. Keď som pred dvomi rokmi spadol dolu hlavou zo 4m slivky, zlomil som si zápästie, ale úplne sa mi zhojilo za tri týždne, Čestne! Inak vlákninu preferujem iba v strave a (čo zo srdca odporúčam), pijem už mesiac mliečny kefír. Je fantastický, chutí ako tá najlepšia kyslá žinčica a mimo iné, neobsahuje ani stopu mliečneho cukru. Teraz zháňam ten vodný. Podľa rozborov obsahujú oba také množstvo bifidobaktérií a iných výnimočne prospešných látok, že žiadne potravinové doplnky ich nedostihnú. Mimochodom, v balených mliečnych výrobkoch majú životnosť max tri dni od balenia. A vie niekto kedy boli balené?! Dovidenia v klube 100-ročných.

Kde zoženiem ten mliečny kefír? To je tá huba, čo sa dáva do mlieka a stále sa premýva?

Tuto knihu este nevlastnim, rozhodne si ju kupim. Vedeli by ste mi poradit, ake probiotika mam kupit mojmu synovi? jJ dospely, momentalne sa lieci na zapal pluc. Dakujem.

Probio Fix neobsahuje laktozu! Obsahuje kmene BB12 LA5, ktore posobia aj na intoleranciu na laktozu.

Mne sa zivot zmenil vdaka bulharskym probiotikam Daflorn. Colon a Ostotonin su pre ludi, kt. maju problem s laktozou. Maju vybornu chut a su bio - eko. Obsahuju lac. bulgaricus. Uz nenam ani Helicobaktera, je to jedina bakteria, kt. je funkcna uz v zaludku!

Dobrý deň, reagujem na časť “potreba jesť probiotiká”, knihu som nečítala, ale chystám sa ju objednať … raz som počula v TV, že bryndza slúži ako “prírodné” probiotikum a je neporovnateľne účinnejšia ako tie, ktoré si kúpime v lekárni.

Ahojte, ja probiotika uzivam uz viac ako rok. Mavala som totiz casto problemy so zaludkom, nejak mi to asi netravilo. Byvalo mi spatne, podstupila som aj gastroskopiu, ale nic sa nenaslo, krvne testy mi tiez nic nepotvrdili. Tak som sa na to vykaslala a naordinovala som si sama nejake veci a doplnky stravy. Ja si normalne kupujem k normalnej strave Biopron su to dobre probiotika, skusala som aj ine znacky a ine druhy.